ORB pro účasníky

Online Record Book (ORB) - https://www.onlinerecordbook.org/

Globální systém ORB nahrazuje současnou mobilní aplikaci DofE, potažmo účatníckou knížku. Velkou novinkou je, že systém ORB nefunguje již pouze na telefonech, nově byla vytvořena také webová platforma (https://www.onlinerecordbook.org/), v rámci které můžeš jednoduše administrovat své aktivity DofE.

Jak bude probíhat přechod na systém ORB z aplikace DofE?

Všechni, kteří již používali mobilní aplikaci DofE, obdrží 11.9. 2017 email s pokyny, jak se přihlásit do nového systému. Půjde pouze o vyresetování hesla, takže celý proces zabere pár vteřin. Veškerá data z mobilní aplikace DofE budou přenesena do nového systému ORB.

Na jakých systémech mobilní aplikace funguje?

Momentálně aplikace funguje na systému Android a iOS.  Aplikace bude také fungovat na iPadech. Pro tablety s operačním systémem Android aplikace není optimalizovaná, nicméně je možné, že i na takovém typu tabletu fungovat bude. Na systémech Windows aplikace prozatím nefunguje, nicméně můžete v rámcí těchto systému bez problému používat webovou platformu ORB.

Jak probíhá registrace do aplikace?

Pokud jsi už využival/a mobilní aplikaci DofE, neregistruješ se znova, pouze si vyresetuješ heslo do nového systému. Informace obdržíš mailem.

Pokud jsi úplně nový účastník, registruješ se pomocí registrační formuláře, na který se dostaneš z: https://www.onlinerecordbook.org/. Koordinátor místního centra pak ještě musí schválit Tvou registraci.

Co dělat, pokud nevlastním smartphone?

ORB nabízí také možnost přihlášení se přes webovou platformu, takže pokud nevlastníš smartphon, nic se neděje. Nebudes využívat mobilní aplikaci, ale webového přístupu (https://www.onlinerecordbook.org/).

Jak probíhá spolupráce s vedoucím?

Vedoucí může kdykoliv kontrolovat Tvé aktivity, stejně jako Tě v rámci systému ORB může upozornit, že se mu něco nezdá na některých z tvých záznamů v rámci jednotlivých aktivit. O takové situaci se dozvíš pomocí upozornění (notifikací), které se Ti díky aplikaci objeví v mobilu. Vždy, když začínáš novou aktivitu v jakékoliv úrovni, vedoucí nejdříve musí schválit tuto aktivitu a Tebou stanovený cíl. Stejně tak vedoucí musí schválit, když celou aktivitu dokončíš. Poslední důležitým milníkem spolupráce vedoucího a účastníka je také schválení dokončení celé úrovně, kterou Ti vedoucí musí schválit. 

Platby

Platby za jednotlivé úrovně se od toho školního roku mění. Důvodem je globální změna Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v otázkách platby za jednotlivé úrovně. I tak jsme se pokusili poplatky udržet na nejnižší možné úrovni. Nové poplatky za úroveň jsou -  Bronz 100 Kč, Stříbro 200 Kč, Zlato 300 Kč. Poplatek se vztahuje pouze na účastníky nově vstupující do dané úrovně.

Na koho se obracet v případě problému a dotazů?

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problému s aplikací se neváhej obrátit na martin.batko@dofe.cz nebo přímo na +420 606 045 161

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací