Mezinárodní spolupráce

Program DofE je součástí celosvětové prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a funguje ve 140 zemích světa. Nejdelší tradici má ve Velké Británii, kde byl v roce 1956 založen samotným princem Philipem, manželem britské královny.

Díky dlouholeté tradici (více o historii programu se dozvíte na této stránce) a úzké mezinárodní spolupráci nabízí program DofE všem svým účastníkům a vedoucím v České republice širokou škálu možností, kam vyjet do zahraničí. Několik let spolupracujeme například s poskytovateli programu v Izraeli, Jordánsku, Jihoafrické republice, Slovinsku, Rumunsku a Finsku. Proto už se s námi do těchto zemí podívala řada účastníků a vedoucích programu, a to jak na mezinárodní vzdělávací či výměnné akce, tak na zahraniční expedice.

Vzhledem k tomu, že program DofE pochází z Velké Británie, kde se do něj zapojuje přibližně 300 tisíc mladých lidí ročně, má v České republice záštitu Britské ambasády, na které se konají některé akce programu, a spolupracujeme také s Britskou obchodní komorou. Úspěšné absolventy programu DofE pravidelně oceňují členové britské královské rodiny, v roce 2013 například do Česka za tímto účelem zavítal princ Edward, nejmladší syn britské královny, o čemž svědčí níže uvedené fotografie.

Pro mladé lidi, se kterými pracujete, je také velkým přínosem samotné získání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, které jim může pomoci v přijímacím řízení na různé světové univerzity, zejména ty britské. 

Chcete se stát součástí programu? Skvělé!

Program DofE můžete zavést ve Vaší organizaci či škole, případně se přidat k již fungující skupině.

Jak se zapojit

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací