Ceremonie

Ceremonie

Každý úspěšný absolvent programu DOFE se může zúčastnit slavnostního předávání certifikátu a odznaku. Ceremonie probíhá za účasti patronů DOFE a dalších významných hostů.

Podívej se na průběh ceremonií minulých ročníků ve Fotogalerii nebo na našem YouTube.

Ten pocit, když dokončíš svoji úroveň DofE a ověříš si, že na sobě dokážeš pracovat a dosahovat svých stanovených cílů, ať už po dobu 3, 6 nebo 12 měsíců. Ten pocit je k nezaplacení. Každého úspěšného absolventa za jeho úsilí navíc oceníme certifikátem a odznakem, aby se svými úspěchy mohl chválit i do budoucna.  

Nechceme vám certifikáty ale poslat jenom do e-mailu, a proto se může každý úspěšný absolvent DofE zúčastnit slavnostního předávání svého certifikátu a odznaku. Účast není povinná, ale garantujeme, že je nezapomenutelná, navíc tak budete mít své certifikáty a odznaky už napořád u sebe, a ne pouze v elektronické podobě.  

Pro účast na ceremonii je zapotřebí dokončit včas danou úroveň, vše si zapsat do ORB, přihlásit se na ceremonii a pak na ni včas dorazit. Ceremonie probíhá za účasti patronů DofE a dalších významných hostů. 

Účast na ceremonii je zahrnuta v účastnickém poplatku, který se platí při registraci do programu DofE, není tedy potřeba nic doplácet.  

 

Ceremonie 2021 se přesouvají na jaro 2022

Drazí vedoucí, koordinátoři, ředitelé, naši milí dofáci, 

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci jsme po společné diskuzi s většinou krajů rozhodli, že hromadné akce jsou v současné chvíli příliš velké a zbytečné riziko pro všechny zúčastněné a ceremonie byla po domluvě zrušena

Nicméně nezoufejte!

Hned jak to bude možné pro vás ceremonii uskutečníme a věříme, že si ji užijete, předběžně jsme domluveni na jaro 2022. Termín vám ještě upřesníme.

Velmi se omlouváme se za případné komplikace, které by vám mohl tento přesun termínu způsobit a mrzí nás, že se s vámi nepotkáme.

Na druhou stranu si myslíme, že je důležité zůstat zodpovědní nejen k sobě, ale i k ostatním.

Ti, kteří byli přihlášeni na ceremonii budou automaticky zařazeni na jarní termín, který vám dáme vědět co nejdříve.

Děkujeme vám za pochopení a přejeme vám pevné zdraví!

Tým DofE

 

Ceremonie - podmínky

Pro účast na ceremonii je nezbytně nutné, aby absolvent měl kompletní všechny záznamy v účastnické aplikaci (Online Record Book). Bez toho není možné, aby se absolvent ceremonie účastnil a získal certifikát a odznak Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. 

Jakmile máte vše zapsáno v ORB, včetně schválení Národním centrem, dostáváte automaticky elektronický certifikát a odznak v elektronické podobě. Jestliže máte zájem o účast na slavnostní ceremonii a o fyzické převzetí certifikátu, neváhejte se na ni přihlásit. Vše, co je pro přihlášení potřeba, vám dorazí do e-mailu (pro jistotu si občas zkontrolujte spam).   

A jak vypadá samotný průběh ceremonie?

Na ceremonii je nutností se dostavit včas a ve společenském oblečení a upravení, jelikož každý úspěšný absolvent půjde na pódium.

Po příchodu se usadíte na místa dle zasedacího pořádku, na židli najdete své jméno a je důležité, abyste si místa vzájemně nevyměňovali. Po zahájení moderátoři nejprve všechny přivítají, významní hosté budou mít proslovy a potom přijde na řadu to nejdůležitější, tedy předávání vám, úspěšným absolventům.

Vždy vyzveme celou řadu, aby se zvedla a půjdete postupně z jedné strany na pódium, jakmile zazní vaše jméno. Na pódiu si potřesete rukou nejprve s jedním předávajícím, který vám předá certifikát a poté s druhým, který vám předá odznak. Poté ještě zůstáváte stát mezi oběma předávajícími a fotograf vás vyfotí. Po vyfocení odcházíte z pódia druhou stranou a vracíte se na své místo. Po zakončení ceremonie bude následovat společné fotografování všech absolventů.

Budeme rádi, pokud po ceremonii ještě zůstanete na občerstvení a bude možnost si neformálně promluvit jak s představiteli DofE, tak například i s patrony. 

Těšíme se na Vás!

Bronzovo-stříbrné ceremonie jaro 2022

Podmínkou pro účast na bronzovo-stříbrné ceremonii je mít splněné záznamy v ORB do 31. 10. 2021. Tentokrát jedeme my za vámi, bronzovo-stříbrné ceremonie se letos totiž konají ve vašich krajích. Ušetříme vás tak dlouhého přejíždění po Česku a setkáme se s vámi na vaší domácí půdě.  

Potvrzené termíny bronzovo-stříbrných ceremonii v krajích: 

Ústecký kraj -Krajský úřad (Velký sál)

Středočeský kraj - Galerie Středočeského kraje (GASK)

Praha region - Staroměstká radnice (Brožíkův sál)

Praha - Staroměstká radnice (Brožíkův sál)

Královehradecký kraj - Krajský úřad (místnost Albrechta z Valdštejna)

Liberecký kraj - Severočeské muzeum 

Karlovarský kraj - První české gymnázium v Karlových Varech

Pardubický kraj - Krajský úřad (sál Jana Kašpara)

Moravskoslezský kraj - Krajský úřad (Místnost zastupitelstva kraje)

Plzeňský kraj - Středisko volného času Radovánek (Konfereční sál, 1.p)

Olomoucký kraj - SZŠ a VOŠz Emanuela Pöttinga v Olomouci

Jihočeský kraj - Krajský úřad (Sál zastupitelstva)

Jihomoravský kraj - Magistrát města Brna (Rytířský sál)

Zlínský kraj - Krajský úřad (Krajský sál)

Kraj Vysočina - Krajský úřad (Kongresový sál)

 

Zlatá ceremonie 

19.10.2021, 14:00 Kaiserštejnský palác - Praha

Na záznam ze zlaté ceremonie, se můžete podívat zde: TN.cz: Předávání cen vévody z Edinburghu

 

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na ceremonie@dofe.cz. Jsme tu pro vás! 

Těšíme se, že se v tomto roce všichni setkáme offline, bez přítomnosti obrazovek a laptopů. 😊 

Váš tým DofE