ORB pro vedoucí

O systému ORB - https://www.onlinerecordbook.org/

Online Record Book (ORB) je globální systém DofE pro administraci, který můžete používat v rámci mobilních aplikací, ale také prostřednictvím webové platformy (https://www.onlinerecordbook.org/). Všechny údaje se navzájem propisují a systémy jsou provázané, tudíž je jen na Vás, jestli budete používat pouze jednu ze zmíněných variant, nebo obě. 

Webová platforma je pak nutností pro Koordinátora místního centra, který v rámcí webové platformy schvaluje např. nové vedoucí v rámci svého MC.

Na jakých systémech mobilní aplikace ORB funguje?

Momentálně mobilní aplikace funguje na systému Android a iOS. Na systémech Windows aplikace prozatím nefunguje, nicméně můžete v rámcí těchto systému bez problému používat webovou platformu ORB (https://www.onlinerecordbook.org/).

Co dělat, pokud nevlastním smartphone?

ORB nabízí také možnost přihlášení se přes webovou platformu, takže pokud nevlastníte smartphone, nic se neděje. Nebudete využívat mobilní aplikace, ale webového přístupu (https://www.onlinerecordbook.org/).

Jak probíhá registrace do aplikace?

Vedoucí:

Pokud jste již využívali mobilní aplikaci DofE, neregistrujete se, pouze si vyresetujete heslo do nového systému. Informace obdržíte mailem.

Pokud jste nový vedoucí, registrujte se pomocí registrační formuláře, na který se dostanete z: https://www.onlinerecordbook.org/. Koordinátor místního cenra pak ještě musí schválit Vaši registraci.

Účastníci:

Pokud  již využívali mobilní aplikace DofE, neregistrují se, pouze si vyresetují heslo do nového systému. Informace obdrží mailem.

Pokud se jedná o nového účastníka, registruje se pomocí registrační formuláře, na který se dostane z: https://www.onlinerecordbook.org/. Koordinátor místního cenra pak ještě musí schválit účastníkovu registraci.

Platby

Platby za jednotlivé úrovně se od toho školního roku mění. Důvodem je globální změna Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v otázkách platby za jednotlivé úrovně. I tak jsme se pokusili poplatky udržet na nejnižší možné úrovni. Nové poplatky za úroveň jsou -  Bronz 100 Kč, Stříbro 200 Kč, Zlato 300 Kč. Poplatek se vztahuje pouze na nové účastníky dané úrovně.

Systém placení bude zatím fungovat následujícím způsobem:

  • Předtím, než schválite registraci účastníka v ORB, kliknutím na jeho ID číslo se dostanete do jeho profilu, v rámci kterého figuruje také kolonka platby
  • Je na Vás, zda účastníkovi povolíte přístup do systému okamžitě, nebo až tehdy, kdy Vám donese peníze
  • Na konci našeho fakturačního období Vás zkontaktujeme se zaplacením faktury. Částka se bude odvíjet od počtu nových participantů, které budete v rámci MC mít a úrovní, které účastníci plní
  • V momentě, kdy se do ORB systému bude registrovat účastník, který platil již za účastnickou knížku, v rámci svého registračního procesu má možnost vybrat „Osvobozen od platby“. Na vás pak je, aby byla tato skutečnost při schvalování účastníka zkontrolována

Na koho se obracet v případě problému a dotazů?

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problému s aplikací se neváhejte obrátit na svého regionálního koordinátora - jejich seznam naleznete v sekci náš tým.

 

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací