Jak se zapojit

Rádi byste program DofE zavedli na své škole či ve vaší organizaci? Abyste program mohli poskytovat mladým lidem v souladu s mezinárodními standardy, je třeba nejprve projít následujícími třemi kroky.

1. Vybrat ve své organizaci osoby vhodné pro tyto role:

  • Vedoucí skupiny (min. 1) – odpovědný za zapojování mladých lidí do programu, pomáhá jim s výběrem jejich aktivit a stanovováním cílů, podporuje je při plnění programu, jeden z vedoucích skupiny se také stane koordinátorem programu DofE v organizaci
  • Školitel a hodnotitel expedice (min. 2, může zároveň zastávat roli vedoucího skupiny) – připravují účastníky programu na dobrodružnou expedici trvající 2-4 dny a jsou přítomni v jejím průběhu; měli by mít znalost práce s mapou a orientace v terénu, ideálně i zkušenosti se soběstačným cestováním a outdoorovými aktivitami, aby je mohli mladým lidem předávat

2. Absolvovat potřebná školení

Abychom zajistili dodržování mezinárodních standardů programu DofE, poskytuje národní kancelář organizacím, které se chtějí zapojit do programu DofE, bezplatná školení, jejichž absolventi získají mezinárodně uznávané certifikáty, tato školení jsou navíc akreditována MŠMT jako součást dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Osoby vybrané pro výše popsané role si z aktuální nabídky školení DofE vyberou termíny základního školení (pro role vedoucího skupiny účastníků DofE) a/či expedičního školení (pro role školitele a hodnotitele expedice DofE) a přihlásí se na ně prostřednictvím elektronického formuláře, který najdou u informací o školení.

Je možné být zároveň vedoucím programu a školitelem expedice, takže celkem se minimum proškolených osob věnujících se programu v každé organizaci rovná dvěma.

3. Podepsat Smlouvu o spolupráci

Tímto podpisem organizace získá certifikát opravňující ji k poskytování programu na dobu neurčitou a plaketu vhodnou k označení vstupních dveří i další propagační materiály, které organizaci pomohou oslovit mladé lidi. První rok poskytování programu je vždy zdarma, po roce platí organizace poplatek za poskytování programu, který je odstupňovaný dle typu instituce. 

- neziskové organizace, domy dětí a mládeže apod.: 0 Kč

- domovy dětí a mládeže a střediska volného času: 2.600 Kč

- státní střední a základní školy: 5.200 Kč

- soukromé školy: 13.000 Kč

- mezinárodní školy: 26.000 Kč

Od podpisu této Smlouvy může organizace program DofE nabízet ve svém okolí. S případnými dotazy se obracejte na Michala Ježe z národní kanceláře programu na e-mailu michal.jez@dofe.cz či telefonním čísle +420 702 156 872.

 

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací