Jak se zapojit

Rádi byste program DofE zavedli na své škole či ve vaší organizaci? Abyste program mohli poskytovat mladým lidem v souladu s mezinárodními standardy, je třeba nejprve projít následujícími třemi kroky.

1. Vybrat ve své organizaci osoby vhodné pro tyto role:

  • Vedoucí skupiny (min. 1) – odpovědný za zapojování mladých lidí do programu, pomáhá jim s výběrem jejich aktivit a stanovováním cílů, podporuje je při plnění programu, jeden z vedoucích skupiny se také stane koordinátorem programu DofE v organizaci
  • Školitel a hodnotitel expedice (min. 2, může zároveň zastávat roli vedoucího skupiny) – připravují účastníky programu na dobrodružnou expedici trvající 2-4 dny a jsou přítomni v jejím průběhu; měli by mít znalost práce s mapou a orientace v terénu, ideálně i zkušenosti se soběstačným cestováním a outdoorovými aktivitami, aby je mohli mladým lidem předávat

2. Absolvovat potřebná školení

Abychom zajistili dodržování mezinárodních standardů programu DofE, poskytuje národní kancelář organizacím, které se chtějí zapojit do programu DofE, bezplatná školení, jejichž absolventi získají mezinárodně uznávané certifikáty, tato školení jsou navíc akreditována MŠMT jako součást dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Osoby vybrané pro výše popsané role si z aktuální nabídky školení DofE vyberou termíny základního školení (pro role vedoucího skupiny účastníků DofE) a/či expedičního školení (pro role školitele a hodnotitele expedice DofE) a přihlásí se na ně prostřednictvím elektronického formuláře, který najdou u informací o školení.

Je možné být zároveň vedoucím programu a školitelem expedice, takže celkem se minimum proškolených osob věnujících se programu v každé organizaci rovná dvěma.

3. Podepsat Smlouvu o spolupráci

Tuto Smlouvu podepisuje ředitel(ka) zapojující se organizace, nemá právní vymahatelnost a slouží k vymezení závazků obou stran – zapojující se organizace a národní kanceláře DofE v ČR.

Tímto podpisem organizace získá certifikát opravňující ji k poskytování programu na dobu neurčitou a plaketu vhodnou k označení vstupních dveří i další propagační materiály, které organizaci pomohou oslovit mladé lidi. První rok poskytování programu je vždy zdarma, po roce platí organizace poplatek za poskytování programu, který je odstupňovaný dle typu instituce. Pro více informací o výši poplatku se obracejte na níže uvedený kontakt.

Od podpisu této Smlouvy může organizace program DofE nabízet ve svém okolí.

S případnými dotazy se obracejte na Andreu Bittnerovou z národní kanceláře programu na e-mailu andrea.bittnerova@dofe.cz či telefonním čísle +420 601 090 534.

 

Níže najdete bližší informace o jednotlivých rolích dospělých pedagogů a dobrovolníků v programu DofE.

Koordinátor místního centra

Zajišťuje chod programu v místním centru a je kontaktní osobou pro národní kancelář programu DofE.
Může se jednat zároveň o vedoucího skupiny (viz níže).

Chci se zapojit

Vedoucí skupiny

Je kontaktní osobou pro jednotlivé účastníky programu. Snaží se do své skupiny získávat mladé lidi, pomáhá jim s výběrem jejich aktivit a stanovováním cílů, podporuje je při plnění programu.
V jednom místním centru může být více vedoucích.

Chci se zapojit

Mentor dovednosti / sportovní aktivity / dobrovolnictví

Mentor příslušné aktivity je osobou, která provází účastníka programu v jeho aktivitách. Může se jednat zároveň o vedoucího programu nebo o vedoucího kroužku či osobě zkušené v aktivitě, jíž se mladý člověk věnuje. Jejich úkolem je podporovat účastníka programu a hodnotit, zda došlo ke splnění cíle.

Chci se zapojit

Školitel expedice

Systematicky připravuje účastníky programu na dobrodružnou expedici tak, aby měli dovednosti potřebné pro samostatné fungování v přírodě. Podporuje je při plánování trasy a organizaci expedice, absolvuje s nimi cvičnou expedici a vzdáleně dohlíží na ostrou expedici.

Chci se zapojit

Hodnotitel expedice

Nestranně hodnotí činnost účastníků v oblasti dobrodružné expedice dle kritérií programu DofE.

Chci se zapojit

 

Chcete se zapojit? Kontaktujte nás.

Vyplňte kontaktní formulář a my se vám ozveme, nebo nás kontaktujte přímo - na info@dofe.cz či +420 606 045 160.

Kontaktní formulář


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ).
Děkujeme

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací