Náš tým

Naše nadace se skládá ze zaměstnanců národní kanceláře programu DofE Award, správní rady a dozorčí rady. Národní kancelář je zde pro vás, správní a dozorčí rada podporuje fungování nadace.

Tomáš Vokáč

Tomáš Vokáč

Výkonný ředitel
Tomáš působí od roku 2015 na pozici výkonného ředitele The Duke of Edinburgh´s International Award (Mezinárodní cena vévody v Edinburghu) v České republice a je zodpovědný za strategický rozvoj DofE v ČR. Předtím pracoval téměř 6 let na pozici Academic Directora v největší vzdělávací skupině v České republice Edua Group, kde vedl mezinárodní tým více jak 500 lektorů, trenérů, školitelů a akademických manažerů. Dříve působil jako Vedoucí oddělení mezinárodní spolupráce a PR v Institutu umění, kde měl na starosti propagaci české kultury v zahraničí. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde v roce 2012 získal doktorát (Ph.D.) v oblasti dějin a teorie umění a kultury a vedl zde několik seminářů a přednášek. Aktivně se věnuje tématu leadershipu, koučingu, mentoringu a moderní trendům ve vzdělávání mládeže a dospělých.
tomas.vokac@dofe.cz
+ 420 727 843 830

Michal Jež

Michal Jež

Programový ředitel
Michal má na starosti celý programový tým, zodpovídá tedy za dodržování kvality programu na stávajících centrech a za rozšiřování do center nových. Spolu s Tomášem tvoří strategii DofE v ČR. Má také na starosti institucionální partnerství s kraji a městy a vede projekt virtuálních leaderů a účastníků iDofE. Michal vystudoval obor Genomika a Proteomika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Ve výzkumu pracoval již během studií a celkově v laboratořích Masarykovy univerzity a CEITECU strávil více než 5 let. Pracoval také 2 roky jako produktový specialista pro oblast genomiky a diagnostiky ve firmě HPST. Posledních 9 let pracoval v létě v Británii na Summer School – 4 roky jako Activity Leader a 5 let jako Activity Manager, kterou bere jako svůj druhý domov. Sám pochází z učitelské rodiny, ke vzdělávání má tedy pozitivní vztah. Ve volném čase rád cestuje, má rád hudbu, filmy, seriály, tanec, politiku a filosofické debaty o vesmíru a existenci lidstva a světa.
michal.jez@dofe.cz
+420 702 156 872

Edita Djakoualnová

Edita Djakoualnová

Regionální manažerka (Praha)
   
edita.djakoualnova@dofe.cz
+420 720 272 497

Naděžda Vránová

Naděžda Vránová

Regionální manažerka (střední a jižní Čechy)
Naďa má na starosti podporu a rozšiřování místních center ve Středočeském a Jihočeském kraji. Je držitelkou Zlaté ceny Vévody z Edinburghu a ještě před nedávnem vystupovala jako ambasadorka DofE. Díky programu se podívala do Švédska, uběhla půlmaraton a zdokonalila se v chemii. V rámci dobrovolnictví trénovala mladé florbalisty na gymnáziu a pomohla založit florbalový klub. Ve svém volném čase hraje na klavír či saxofon a závodně se věnuje florbalu a hokejbalu.
nadezda.vranova@dofe.cz
+420 720 987 300

Andrea Kucejová

Andrea Kucejová

Regionální manažerka (jižní Morava)
andrea.kucejova@dofe.cz

Daniela Ryšková

Daniela Ryšková

Regionální manažerka (severozápadní Čechy)
Daniela má na starosti rozšiřování programu DofE v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji, dále pak podporu již zapojených organizací a koordinaci projektů zaměřených na dětské domovy. Svá vysokoškolská léta věnovala studiu Pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Anglofonních studií na Metropolitní univerzitě v Praze. V minulosti působila jako asistentka Odboru primárního vzdělávání v Domě zahraniční spolupráce či jako asistentka event managera při organizaci nejrůznějších mezinárodních akcí. Mezi její zájmy patří fotografování, cestování a anglický jazyk.
daniela.ryskova@dofe.cz
+ 420 725 430 286

Josef Nový

Josef Nový

Regionální manažer (severovýchodní Čechy)
Josef se stará o šíření a zkvalitňování programu DofE na Liberecku, Královéhradecku a Pardubicku a projekty týkající se vysokých škol. Tři roky působil jako učitel a má za sebou spolupráci s neziskovými organizacemi a mezinárodními školami. Po intenzivním roce ve světě realit posílil náš tým regionálních manažerů. Ve volném čase zpívá s různými hudebními tělesy a hraje na housle či kytaru.
josef.novy@dofe.cz
+ 420 725 978 583

Veronika Ormaniecová

Veronika Ormaniecová

Regionální manažerka (severní Morava)
Veronika se věnuje podpoře a rozšiřování programu DofE v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Dále má na starosti komunikaci s firemními dobrovolníky v rámci projektu iDofE. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity a celý studijní i profesní život se pohybuje v oblasti vzdělávání a personalistiky. Spolupracuje s neziskovými organizacemi, ráda cestuje a vzdělává sebe i druhé.
veronika.ormaniecova@dofe.cz
+ 420 725 978 587

 Pavla Šmídová

Pavla Šmídová

Office/HR manažerka
Pavla má na starosti přípravu všech podkladů pro účetní, účetní uzávěrku a audit. Vede personální agendu zaměstnanců a evidenci majetku organizace. Pavla ráda sportuje, mezi její oblíbené zimní sporty patří skialpy, v létě nejradši jezdí na plachetnici. 
pavla.smidova@dofe.cz
+420 602 557 404

Iva Čebišová

Iva Čebišová

Event manažerka
Iva organizuje všechny akce DofE od ceremonií až po regionální akce, podílí se na budování brandu nadace a dodržování jednotného vizuálního stylu, zpracovává projekty a komunikuje s našimi patrony. Má za sebou práci produkční na Univerzitě Karlově a pro spolek Run OpeRun, který se snaží přiblížit operu mladým lidem. Volný čas tráví cestováním, poslechem klasické hudby, procházkami přírodou se psem nebo na kole.
iva.cebisova@dofe.cz
+420 602 523 230

Vladislava Vidláková

Vladislava Vidláková

Komunikační manažerka
Vladi má na starosti komunikaci s médii, sociální sítě a PR. Po vystudování Analýzy biologických materiálů si řekla, že se chce věnovat práci s lidmi. Proto nastoupila v mezinárodní organizaci YMCA, kde už před tím působila jako dobrovolník. Potom procestovala kus světa a posbírala mnoho zkušeností a teď chce všechno, co umí a zná, využít v DofE. Ve volném čase hraje na klavír, skládá písničky a tráví čas s rodinou a v přírodě.
vladislava.vidlakova@dofe.cz
+420 725 430 298

Lucie Kubická

Lucie Kubická

PR/Event koordinátorka
Lucie se věnuje různým úkolům, které se týkají marketingu, eventů, PR a administrativy. Líbí se jí koncept zážitkové pedagogiky a její první práce po dokončení vysoké školy byla v plzeňské Techmánii, kde neformálně vzdělávala děti i dospělé v oblasti biologie. Svůj volný čas ráda tráví s přáteli a pokud je sama, tak má více zálib, například břišní tanec, malování nebo sledování přírodovědných dokumentů.  
lucie.kubicka@dofe.cz
+420 606 037 525

Eliška Haumerová

Eliška Haumerová

Specialistka podpory programu
Eliška se stará o administrativu a aplikaci ORB. Ráda cestuje, poznává jiné kultury a učí se něčemu novému. Ve svém volném čase se věnuje józe, medituje, čte a občas kreslí. Eliška objevila DofE v roce 2015, kdy se zapojila jako účastnice bronzu a pokračovala do dalších úrovní. Díky DofE zjistila, co ji baví, a vyzkoušela mnoho nových aktivit.
eliska.haumerova@dofe.cz
+420 702 249 149

Peter Schubert

Peter Schubert

Specialista podpory programu
Peter je zodpovědný za administrativu v týmu DofE.
Peter.Schubert@dofe.cz
+420 601 345 979

Jiřina Koukolová

Jiřina Koukolová

Virtuální vedoucí programu
Na podzim roku 2017 si převzala z rukou prince Edwarda zlaté ocenění vévody z Edinburghu. Smysl programu DofE ji velmi nadchl, protože ji baví se aktivně zapojovat a neustále se v něčem posouvat a zdokonalovat. Rozhodla se proto i po skončení nadále spolupracovat s DofE jako ambasadorka a od září roku 2018 pak jako virtuální leader. Studuje design na Mendelově univerzitě, což je i její veliký koníček. Dále pak má ráda dobré jídlo, zvířata a horskou turistiku. 
jirina.koukolova@dofe.cz
+420 702 234 830

Tereza Staňková

Tereza Staňková

Projektová koordinátorka
Tereza má nyní na starost koordinaci projektu iDofE. Před svým odchodem na mateřskou dovolenou se starala o všechna místní centra, dobrodružné expedice, Fond DofE a školení programu. Vystudovala Mezinárodní rozvojová studia v Olomouci a v oblasti neziskových organizací se pohybuje již od studentských let. Ráda cestuje, sportuje a chodí za kulturou.
tereza.stankova@dofe.cz
+420 775 536 252

Andrea Bittnerová

Andrea Bittnerová

Projektová koordinátorka (sportovní kluby)
Andrea má na starosti rozšiřování programu DofE do sportovních klubů a také se stará o mezinárodní spolupráce. Má vystudován obor Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně. V minulosti působila jako National Representative Erasmus Student Network Česká republika či jako učitelka anglického jazyka.
andrea.bittnerova@dofe.cz
+420 601 090 534

Monika Sedlická

Monika Sedlická

Koordinátorka expedic
Monika pomáhá s organizací dobrodružných expedic. Vystudovala ekonomickou analýzu na Vysoké škole ekonomické v Praze a nyní pracuje jako datový analytik v Rohlik.cz, přes sezónu ráda průvodcuje u outdoorové cestovní kanceláře Kudrna. Po studiích odjela pracovně na Nový Zéland, který si během výměnného pobytu v době magisterského studia zamilovala. Před prací v Rohlik.cz strávila půl roku jako dobrovolník v Nizozemsku. Dříve vedla skautský oddíl, do jehož chodu se snaží co nejvíce zapojovat i dnes. Vedle skautingu a cestování se věnuje také sportu, hlavně dálkovému běhu.
Monika.Sedlicka@dofe.cz

Kateřina Patáková

Kateřina Patáková

Metodička a školitelka programového týmu
katerina.patakova@dofe.cz

Jiří Zrůst

Jiří Zrůst

Předseda správní rady
Senior Managing Director, Macquarie Infrastructure and Real Assets
jiri.zrust@dofe.cz

Michal Jelínek

Michal Jelínek

Člen správní rady
Majitel OKIN GROUP, a.s.
michal.jelinek@dofe.cz

PhDr. Vorlová Erika, Ph.D.

PhDr. Vorlová Erika, Ph.D.

Členka správní rady
Personální ředitelka firmy innogy. Vystudovala psychologii, které se i chvíli věnovala, ale již dlouhou řadu let se věnuje práci v oblasti Lidských zdrojů. Má dva syny a její vášní jsou běžky, jóga a knížky. 

Jan Sýkora

Jan Sýkora

Předseda dozorčí rady
Předseda představenstva Wood & Company, a.s.

Martin Gebauer

Martin Gebauer

Člen dozorčí rady
Generalní ředitel Českých Radiokomunikací a.s.

Pavlína Kalousová

Pavlína Kalousová

Členka správní rady
Předsedkyně Byznys pro společnost, o.s.
pavlina.kalousova@dofe.cz

Helena Felix

Helena Felix

Členka dozorčí rady
Výkonná ředitelka Alkham a.s. a dcera Lady Luisy Abrahams, golfové šampionky, která program DofE přivedla do ČR

Jiří Pavlíček

Jiří Pavlíček

Člen dozorčí rady
Výkonný ředitel Aspironix s.r.o.

Ivan Chadima

Ivan Chadima

Člen a čestný předseda dozorčí rady
Managing Partner v Targa Management s.r.o.

Zdeněk Hendrych

Zdeněk Hendrych

Školitel DofE
Zdeněk vede školní klub na ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, kde je zároveň vedoucím programu DofE a koordinátorem mezinárodních projektů Erasmus+. K aktivnímu zapojení do programu DofE ho přivedla láska k aktivitám v přírodě ve spojení se zkušenostním učením. Jeho životním posláním je předávat své znalosti a motivovat druhé k osobnímu růstu.  

Luděk Michalik

Luděk Michalik

Školitel DofE
Luděk učí matematiku na Open Gate - gymnáziu a základní škole, kde je zároveň koordinátorem a vedoucím programu DofE, a to už několik let. Od roku 2013 je také členem mezinárodního panelu školitelů DofE, což znamená, že školí zájemce o program DofE i v zahraničí.

Alena Hábltová

Alena Hábltová

Školitelka DofE
Alena svůj čas dělí mezi evaluace v oblasti strukturálních fondů, studium veřejné a sociální politiky na Karlově univerzitě, působení v Dobrovolnickém klubu a lektorském panelu neziskové organizace INEX-SDA, v Humanitární jednotce Českého červeného kříže a ve skautském středisku Balvan Rudná, kde se chystá založit místní centrum programu DofE.

Lucka Krumpholcová

Lucka Krumpholcová

Držitelka Zlaté ceny vévody z Edinburghu, dobrovolnice
Lucka převzala Zlatou cenu vévody z Edinburghu v červnu 2014 z rukou britské velvyslankyně Jane Townsend a známého rybáře Jakuba Vágnera. Už od podzimu 2013 je aktivním pomocníkem národní kanceláře programu DofE a zakládající členkou Klubu absolventů programu. Celkem se přes DofE zúčastnila už tří mezinárodních akcí - expedice v Irsku, setkání absolventů programu z několika evropských zemí a mezinárodního školení, které bylo součástí její přípravy na roli školitele DofE.

Martin Vlček

Martin Vlček

Školitel DofE
Učí na 1st International School of Ostrava, kde má, mimo jiné, na starosti i organizaci DofE expedic, a to již od r.2013. Kromě každoročního školení a hodnocení expedic absolvoval taktéž mezinárodní setkání expedičních školitelů v Litvě.  

Pavla Müllerová

Pavla Müllerová

Držitelka Zlaté ceny vévody z Edinburghu, dobrovolnice
Pavla získala Zlatou cenu vévody z Edinburghu v roce 2008 a nyní pracuje v Charitě ČR. V říjnu 2014 české DofE reprezentovala na International Gold Event - tradičním mezinárodním setkání absolventů zlaté úrovně programu DofE, konajícím se v Jižní Koreji. Angažuje se v Klubu absolventů programu DofE.
alumni@dofe.cz

Eliška Vašířová

Eliška Vašířová

Prezidentka Alumni klubu a účastnice zlaté úrovně DofE
Eliška studuje všeobecné Gymnázium Jana Nerudy v Praze a ve volném čase se učí se cizí jazyky, věnuje se doučování dětí a dobrovolnictví v neziskové organizaci. Mezi její zájmy patří také cestování, s čímž souvisí i její nejoblíbenější část Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu – dobrodružná expedice, kterou s mezinárodním týmem absolvovala ve Slovinsku. V DofE dlouhodobě působí jako ambasadorka,  moderátorka ceremonií a v současnosné době také jako prezidentka DofE Alumni Clubu.
eli.vas@seznam.cz

Kamila Otrubová

Kamila Otrubová

Držitelka zlaté ceny vévody z Ediburghu
Kamila je držitelkou zlaté úrovně Ceny vévody z Edinburghu. Svou cenu převzala z rukou prince Edwarda v roce 2017. V rámci Dofe si stanovila cíl zdolat Elbrus, nejvyšší horu Kavkazu a Ruska, což se jí také v roce 2016 podařilo. To ji inspirovalo ke splnění dalšího ze svých snů, a to vylézt na Kilimanjaro o rok později. Dofe ji přesvědčilo, že lze dokázat mnohé a to nejen ve sportovních, ale i dobrovolnických projektech. Již po skončení její účasti v programu Dofe tak například zorganizovala benefiční běh pro Pomocné tlapky. Je studentkou medicíny. Ve svém volném čase se věnuje výuce lyžovaní, skialpinismu, triatlonu, němčině, francouzštině a hře na klavír. V horách má další plány. Ambasadorství bere svým způsobem jako poslání, protože se díky němu naučila své sny nejen snít, ale i je uskutečnit.
kami.otrubova@gmail.com

Petr Kolařík

Petr Kolařík

Držitel zlaté ceny vévody z Edinburghu
Petr převzal Zlatou Cenu z rukou prince Edwarda v roce 2013. Z dob plnění Ceny vévody z Edinburghu má bohaté zkušenosti s managementem grantových projektů Erasmus+, pořádáním mezinárodních akcí a prací s mládeží. Za tuto bohatou mimoškolní činnost získal i vyznamenání od hejtmana Zlínského kraje. V roce 2014 doprovázel studenty z Hong Kongu na jejich zlaté pobytové akci v Praze a na Moravě. Po úspěšném absolvování bakalářského oboru Modern Languages ve Velké Británii a ve Francii se nyní věnuje studiu tlumočnictví na Univerzitě Karlově. Jako ambasador chce přesvědčit mladé lidi, že všechny sny jsou realizovatelné. 
pet.kolarik@gmail.com

Jakub Růžička

Jakub Růžička

Držitel zlaté ceny
Jakub je držitelem stříbrné a zlaté ceny vévody z Edinburghu. Studuje geografii  na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a dobrodružství, objevování a překonávání sebe sama má prostě v krvi. V rámci DofE se mimo jiné začal učit (a stále ještě se učí) švédsky, značkaří trasy pro KČT, zvládl trasu Jizerské 50 a na kole dojel do Bosny a Herzegoviny a zpátky. Ve volném čase je nejraději venku v přírodě na nohou, kole nebo v zimě na běžkách.
ruzicka.94@gmail.com

Illyria Brejchová

Illyria Brejchová

Účastnice zlaté úrovně programu DofE
Illy studuje informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě UK. Je aktivní v DofE Alumni Clubu a v Národní kanceláři je zodpovědná za administrativu. V roce 2017 byla delegátkou na IGE (International Gold Event), kde s delegáty z celého světa vymýšlela, jak rozvíjet DofE. Ráda vyhledává dobrodružství všude, kam se namane, taky miluje čtení, šití a lezení na stěně. Její nejoblíbenější částí DofE je dobrovolnictví. Je odhodlána nakazit každého mladého člověka, kterého potká, svým nadšením pro DofE.  
illyriab@gmail.com

Michaela Široká

Michaela Široká

Držitelka zlaté ceny vévody z Edinburghu
O DofE se dozvěděla díky prezentaci ve škole. Koníčky ve všech oblastech už měla, a tak si řekla, proč do toho nejít a nedát svým aktivitám nový rozměr. Právě proto, že by se všem svým koníčkům věnovala i bez DofE, neváhala a šla rovnou do zlaté úrovně. Hře na klavír i tanci se věnuje už od školky, ale díky DofE se v obojím posunula mnohem dále. Během různých dobrovolnických akcí si vyzkoušela spoustu nových věcí, poznala mnoho nových a zajímavých lidí a také více poznala sama sebe. Mezi nejlepší zážitky v DofE a možná v celém životě rozhodně patří týdenní dobrovolnická stáž v Bulharsku, kde získala mnoho zkušeností a přátel z různých zemí Evropy. DofE jí dalo spoustu příležitostí, jak smysluplně trávit volný čas. Naučila se nebát se opustit svou zónu komfortu a pořád se překonávat.
michaelaasiroka@gmail.com

Helena Pechová

Helena Pechová

Držitelka bronzové a stříbrné ceny, účastnice zlaté úrovně
Helča nedávno dokončila studium na ČVUT v Praze. Část studia strávila na univerzitě v Jižní Koreji a jako stážistka v Nizozemí. Na DofE programu má nejraději expedice a to, že jí dodává odvahu plnit si své sny krok za krokem (pro ni to byl právě sen nasbírat zkušenosti v zahraničí). Nejen z těchto důvodů se rozhodla stát ambasadorskou a snaží se inspirovat další lidi k zapojení do DofE. Je ráda ve společnosti aktivních lidí, kterých je v DofE dostatek, a i proto je aktivní ve znovu vzniklém DofE Alumni Clubu. Ve svém volnu se věnuje dobrovolnictví v několika organizacích, cestuje, chodí po horách a čte knížky.

Johana Vendlová

Johana Vendlová

Držitelka bronzové a stříbrné ceny
Když se ve škole doslechla o programu DofE, vůbec nezapochybovala o tom, že tuhle výzvu chce přijmout. Co ji zaujalo naprosto okamžitě, byly čtyři oblasti, ve kterých se mohla během plnění rozvíjet a možnost poznat nejen nové lidi, ale především sama sebe. A to se jí díky okolnostem podařilo. V době, kdy se chystala na bronzovou expedici, přišla k vážnému úrazu kolene a musela na operaci, čímž se zhroutily nejen přípravy, ale i podstatná část jí samotné. Nemohla totiž sportovat a nevěděla, jestli se k závodnímu sportu bude moci ještě někdy vrátit. Díky DofE, které jí umožnilo pokračovat ve stříbrné úrovni i bez absolvování bronzové expedice, to dokázala. Na konci stříbrné úrovně dosáhla mnohem dále než na stanovený cíl a zvládla bronzovou i stříbrnou expedici bezprostředně za sebou. Teď sportuje mnohem více než před úrazem, je odhodlanější, silnější a taky šťastnější.
johana.vendlova@seznam.cz

Anna Ondrušová

Anna Ondrušová

Držitelka stříbrné ceny
Ahoj, jsem Anička a studuju Mezinárodní vztahy a Veřejnou ekonomiku a správu na Masarykově univerzitě. Vždycky mě bavilo dělat spoustu věcí navíc. Tak jsem si řekla, že tomu dám nějaký směr a cíl a začala jsem s plněním programu DofE, a to hned se stříbrnou úrovní. V rámci dobrovolnictví jsem působila jako šéfredaktorka školního časopisu (vybírala jsem témata, redaktory a dělala závěrečnou korekturu). Jako sport jsem si vybrala běh, protože mi byl vždycky nejbližší a bavilo mě, že se během něj nemusím na nikoho vázat. Jako hlavní jsem ale vždycky považovala rozvoj talentu, v rámci kterého jsem produkovala Koncert malých géniů, který každoročně pořádá Hudební Festival Znojmo. Na tomto koncertu vystupují výherci celostátních i mezinárodních soutěží ve věku od 6 do 12 let a tradicí bývá také oběd se slavným houslistou Pavlem Šporclem, který je patronem celého festivalu. Produkce tohoto koncertu mi zabrala více než půl roku. Začala jsem hledáním soutěží, jejich výherců a následným kontaktováním pedagogů či rodičů. Přípravy vrcholily v půlce července 2017, kdy koncert proběhl a přišlo na něj asi 300 lidí. Na starost jsem měla vše od dovozu správného počtu židliček, zajištění klavíru na případnou korepetici, ubytování atp. Pro Hudební festival Znojmo jsem pracovala až do léta 2019 a mým největším produkovaným koncertem byl Zahajovací koncert festivalu 2019, na kterém vystoupil Pavel Šporcl a PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou irského dirigenta Dereka Gleesona, na který přišlo přes 700 lidí.

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací