Náš tým

Naše nadace se skládá ze zaměstnanců národní kanceláře programu DofE Award, správní rady a dozorčí rady. Národní kancelář je zde pro vás, správní a dozorčí rada podporuje fungování nadace.

Tomáš Vokáč

Tomáš Vokáč

Výkonný ředitel
Tomáš působí od roku 2015 na pozici výkonného ředitele The Duke of Edinburgh´s International Award (Mezinárodní cena vévody v Edinburghu) v České republice a je zodpovědný za strategický rozvoj DofE v ČR. Předtím pracoval téměř 6 let na pozici Academic Directora v největší vzdělávací skupině v České republice Edua Group, kde vedl mezinárodní tým více jak 500 lektorů, trenérů, školitelů a akademických manažerů. Dříve působil jako Vedoucí oddělení mezinárodní spolupráce a PR v Institutu umění, kde měl na starosti propagaci české kultury v zahraničí. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde v roce 2012 získal doktorát (Ph.D.) v oblasti dějin a teorie umění a kultury a vedl zde několik seminářů a přednášek. Aktivně se věnuje tématu leadershipu, koučingu, mentoringu a moderní trendům ve vzdělávání mládeže a dospělých.
tomas.vokac@dofe.cz
+ 420 727 843 830

Michal Jež

Michal Jež

Programový ředitel
Michal má na starosti celý programový tým, zodpovídá tedy za dodržování kvality programu na stávajících centrech a za rozšiřování do center nových. Spolu s Tomášem tvoří strategii DofE v ČR. Má také na starosti institucionální partnerství s kraji a městy a vede projekt virtuálních leaderů a účastníků iDofE. Michal vystudoval obor Genomika a Proteomika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Ve výzkumu pracoval již během studií a celkově v laboratořích Masarykovy univerzity a CEITECU strávil více než 5 let. Pracoval také 2 roky jako produktový specialista pro oblast genomiky a diagnostiky ve firmě HPST. Posledních 9 let pracoval v létě v Británii na Summer School – 4 roky jako Activity Leader a 5 let jako Activity Manager, kterou bere jako svůj druhý domov. Sám pochází z učitelské rodiny, ke vzdělávání má tedy pozitivní vztah. Ve volném čase rád cestuje, má rád hudbu, filmy, seriály, tanec, politiku a filosofické debaty o vesmíru a existenci lidstva a světa.
michal.jez@dofe.cz
+420 702 156 872

Edita Djakoualnová

Edita Djakoualnová

Regionální manažerka (Praha)
   
edita.djakoualnova@dofe.cz
+420 720 272 497

Naděžda Vránová

Naděžda Vránová

Regionální manažerka (střední a jižní Čechy)
Naďa má na starosti podporu a rozšiřování místních center ve Středočeském a Jihočeském kraji. Je držitelkou Zlaté ceny Vévody z Edinburghu a ještě před nedávnem vystupovala jako ambasadorka DofE. Díky programu se podívala do Švédska, uběhla půlmaraton a zdokonalila se v chemii. V rámci dobrovolnictví trénovala mladé florbalisty na gymnáziu a pomohla založit florbalový klub. Ve svém volném čase hraje na klavír či saxofon a závodně se věnuje florbalu a hokejbalu.
nadezda.vranova@dofe.cz
+420 720 987 300

Andrea Kucejová

Andrea Kucejová

Regionální manažerka (jižní Morava)
andrea.kucejova@dofe.cz

Daniela Ryšková

Daniela Ryšková

Regionální manažerka (severozápadní Čechy)
Daniela má na starosti rozšiřování programu DofE v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji, dále pak podporu již zapojených organizací a koordinaci projektů zaměřených na dětské domovy. Svá vysokoškolská léta věnovala studiu Pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Anglofonních studií na Metropolitní univerzitě v Praze. V minulosti působila jako asistentka Odboru primárního vzdělávání v Domě zahraniční spolupráce či jako asistentka event managera při organizaci nejrůznějších mezinárodních akcí. Mezi její zájmy patří fotografování, cestování a anglický jazyk.
daniela.ryskova@dofe.cz
+ 420 725 430 286

Josef Nový

Josef Nový

Regionální manažer (severovýchodní Čechy)
Josef se stará o šíření a zkvalitňování programu DofE na Liberecku, Královéhradecku a Pardubicku a projekty týkající se vysokých škol. Tři roky působil jako učitel a má za sebou spolupráci s neziskovými organizacemi a mezinárodními školami. Po intenzivním roce ve světě realit posílil náš tým regionálních manažerů. Ve volném čase zpívá s různými hudebními tělesy a hraje na housle či kytaru.
josef.novy@dofe.cz
+ 420 725 978 583

Veronika Ormaniecová

Veronika Ormaniecová

Regionální manažerka (severní Morava)
Veronika se věnuje podpoře a rozšiřování programu DofE v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Dále má na starosti komunikaci s firemními dobrovolníky v rámci projektu iDofE. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity a celý studijní i profesní život se pohybuje v oblasti vzdělávání a personalistiky. Spolupracuje s neziskovými organizacemi, ráda cestuje a vzdělává sebe i druhé.
veronika.ormaniecova@dofe.cz
+ 420 725 978 587

 Pavla Šmídová

Pavla Šmídová

Office/HR manažerka
Pavla má na starosti přípravu všech podkladů pro účetní, účetní uzávěrku a audit. Vede personální agendu zaměstnanců a evidenci majetku organizace. Pavla ráda sportuje, mezi její oblíbené zimní sporty patří skialpy, v létě nejradši jezdí na plachetnici. 
pavla.smidova@dofe.cz
+420 602 557 404

Iva Čebišová

Iva Čebišová

Event manažerka
Iva organizuje všechny akce DofE od ceremonií až po regionální akce, podílí se na budování brandu nadace a dodržování jednotného vizuálního stylu, zpracovává projekty a komunikuje s našimi patrony. Má za sebou práci produkční na Univerzitě Karlově a pro spolek Run OpeRun, který se snaží přiblížit operu mladým lidem. Volný čas tráví cestováním, poslechem klasické hudby, procházkami přírodou se psem nebo na kole.
iva.cebisova@dofe.cz
+420 602 523 230

Vladislava Vidláková

Vladislava Vidláková

Komunikační manažerka
Vladi má na starosti komunikaci s médii, sociální sítě a PR. Po vystudování Analýzy biologických materiálů si řekla, že se chce věnovat práci s lidmi. Proto nastoupila v mezinárodní organizaci YMCA, kde už před tím působila jako dobrovolník. Potom procestovala kus světa a posbírala mnoho zkušeností a teď chce všechno, co umí a zná, využít v DofE. Ve volném čase hraje na klavír, skládá písničky a tráví čas s rodinou a v přírodě.
vladislava.vidlakova@dofe.cz
+420 725 430 298

Lucie Kubická

Lucie Kubická

PR/Event koordinátorka
Lucie se věnuje různým úkolům, které se týkají marketingu, eventů, PR a administrativy. Líbí se jí koncept zážitkové pedagogiky a její první práce po dokončení vysoké školy byla v plzeňské Techmánii, kde neformálně vzdělávala děti i dospělé v oblasti biologie. Svůj volný čas ráda tráví s přáteli a pokud je sama, tak má více zálib, například břišní tanec, malování nebo sledování přírodovědných dokumentů.  
lucie.kubicka@dofe.cz
+420 606 037 525

Eliška Haumerová

Eliška Haumerová

Specialistka podpory programu
Eliška se stará o administrativu a aplikaci ORB. Ráda cestuje, poznává jiné kultury a učí se něčemu novému. Ve svém volném čase se věnuje józe, medituje, čte a občas kreslí. Eliška objevila DofE v roce 2015, kdy se zapojila jako účastnice bronzu a pokračovala do dalších úrovní. Díky DofE zjistila, co ji baví, a vyzkoušela mnoho nových aktivit.
eliska.haumerova@dofe.cz
+420 702 249 149

Illyria Brejchová

Illyria Brejchová

Specialistka podpory programu
Illy je zodpovědná za administrativu. Je držitelkou bronzové (2016) a stříbrné (2017) úrovně programu DofE a plní zlatou. Jako ambasadorka také beseduje o DofE na školách. Je aktivní v DofE Alumni Clubu a v roce 2017 byla delegátkou na IGE (International Gold Event), kde s delegáty z celého světa vymýšlela jak rozvíjet DofE. Také studuje informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě UK. Ráda vyhledává dobrodružství všude, kam se namane, taky miluje čtení, šití a lezení na stěně. Její nejoblíbenější částí DofE je dobrovolnictví. Je odhodlána nakazit každého mladého člověka, kterého potká, svým nadšením pro DofE.
illyria.brejchova@dofe.cz
+420 601 345 979

Jiřina Koukolová

Jiřina Koukolová

Virtuální vedoucí programu
Na podzim roku 2017 si převzala z rukou prince Edwarda zlaté ocenění vévody z Edinburghu. Smysl programu DofE ji velmi nadchl, protože ji baví se aktivně zapojovat a neustále se v něčem posouvat a zdokonalovat. Rozhodla se proto i po skončení nadále spolupracovat s DofE jako ambasadorka a od září roku 2018 pak jako virtuální leader. Studuje design na Mendelově univerzitě, což je i její veliký koníček. Dále pak má ráda dobré jídlo, zvířata a horskou turistiku. 
jirina.koukolova@dofe.cz
+420 702 234 830

Tereza Staňková

Tereza Staňková

Projektová koordinátorka
Tereza má nyní na starost koordinaci projektu iDofE. Před svým odchodem na mateřskou dovolenou se starala o všechna místní centra, dobrodružné expedice, Fond DofE a školení programu. Vystudovala Mezinárodní rozvojová studia v Olomouci a v oblasti neziskových organizací se pohybuje již od studentských let. Ráda cestuje, sportuje a chodí za kulturou.
tereza.stankova@dofe.cz
+420 775 536 252

Andrea Bittnerová

Andrea Bittnerová

Projektová koordinátorka (sportovní kluby)
Andrea má na starosti rozšiřování programu DofE do sportovních klubů a také se stará o mezinárodní spolupráce. Má vystudován obor Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně. V minulosti působila jako National Representative Erasmus Student Network Česká republika či jako učitelka anglického jazyka.
andrea.bittnerova@dofe.cz
+420 601 090 534

Monika Sedlická

Monika Sedlická

Koordinátorka expedic
Monika pomáhá s organizací dobrodružných expedic. Vystudovala ekonomickou analýzu na Vysoké škole ekonomické v Praze a nyní pracuje jako datový analytik v Rohlik.cz, přes sezónu ráda průvodcuje u outdoorové cestovní kanceláře Kudrna. Po studiích odjela pracovně na Nový Zéland, který si během výměnného pobytu v době magisterského studia zamilovala. Před prací v Rohlik.cz strávila půl roku jako dobrovolník v Nizozemsku. Dříve vedla skautský oddíl, do jehož chodu se snaží co nejvíce zapojovat i dnes. Vedle skautingu a cestování se věnuje také sportu, hlavně dálkovému běhu.
Monika.Sedlicka@dofe.cz

Kateřina Patáková

Kateřina Patáková

Metodička a školitelka programového týmu
katerina.patakova@dofe.cz

Jiří Zrůst

Jiří Zrůst

Předseda správní rady
Senior Managing Director, Macquarie Infrastructure and Real Assets
jiri.zrust@dofe.cz

Michal Jelínek

Michal Jelínek

Člen správní rady
Majitel OKIN GROUP, a.s.
michal.jelinek@dofe.cz

PhDr. Vorlová Erika, Ph.D.

PhDr. Vorlová Erika, Ph.D.

Členka správní rady
Personální ředitelka firmy innogy. Vystudovala psychologii, které se i chvíli věnovala, ale již dlouhou řadu let se věnuje práci v oblasti Lidských zdrojů. Má dva syny a její vášní jsou běžky, jóga a knížky. 

Jan Sýkora

Jan Sýkora

Předseda dozorčí rady
Předseda představenstva Wood & Company, a.s.

Martin Gebauer

Martin Gebauer

Člen dozorčí rady
Generalní ředitel Českých Radiokomunikací a.s.

Pavlína Kalousová

Pavlína Kalousová

Členka správní rady
Předsedkyně Byznys pro společnost, o.s.
pavlina.kalousova@dofe.cz

Helena Felix

Helena Felix

Členka dozorčí rady
Výkonná ředitelka Alkham a.s. a dcera Lady Luisy Abrahams, golfové šampionky, která program DofE přivedla do ČR

Jiří Pavlíček

Jiří Pavlíček

Člen dozorčí rady
Výkonný ředitel Aspironix s.r.o.

Ivan Chadima

Ivan Chadima

Člen a čestný předseda dozorčí rady
Managing Partner v Targa Management s.r.o.

Zdeněk Hendrych

Zdeněk Hendrych

Školitel DofE
Zdeněk vede školní klub na ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, kde je zároveň vedoucím programu DofE a koordinátorem mezinárodních projektů Erasmus+. K aktivnímu zapojení do programu DofE ho přivedla láska k aktivitám v přírodě ve spojení se zkušenostním učením. Jeho životním posláním je předávat své znalosti a motivovat druhé k osobnímu růstu.  

Luděk Michalik

Luděk Michalik

Školitel DofE
Luděk učí matematiku na Open Gate - gymnáziu a základní škole, kde je zároveň koordinátorem a vedoucím programu DofE, a to už několik let. Od roku 2013 je také členem mezinárodního panelu školitelů DofE, což znamená, že školí zájemce o program DofE i v zahraničí.

Alena Hábltová

Alena Hábltová

Školitelka DofE
Alena svůj čas dělí mezi evaluace v oblasti strukturálních fondů, studium veřejné a sociální politiky na Karlově univerzitě, působení v Dobrovolnickém klubu a lektorském panelu neziskové organizace INEX-SDA, v Humanitární jednotce Českého červeného kříže a ve skautském středisku Balvan Rudná, kde se chystá založit místní centrum programu DofE.

Lucka Krumpholcová

Lucka Krumpholcová

Držitelka Zlaté ceny vévody z Edinburghu, dobrovolnice
Lucka převzala Zlatou cenu vévody z Edinburghu v červnu 2014 z rukou britské velvyslankyně Jane Townsend a známého rybáře Jakuba Vágnera. Už od podzimu 2013 je aktivním pomocníkem národní kanceláře programu DofE a zakládající členkou Klubu absolventů programu. Celkem se přes DofE zúčastnila už tří mezinárodních akcí - expedice v Irsku, setkání absolventů programu z několika evropských zemí a mezinárodního školení, které bylo součástí její přípravy na roli školitele DofE.

Martin Vlček

Martin Vlček

Školitel DofE
Učí na 1st International School of Ostrava, kde má, mimo jiné, na starosti i organizaci DofE expedic, a to již od r.2013. Kromě každoročního školení a hodnocení expedic absolvoval taktéž mezinárodní setkání expedičních školitelů v Litvě.  

Pavla Müllerová

Pavla Müllerová

Držitelka Zlaté ceny vévody z Edinburghu, dobrovolnice
Pavla získala Zlatou cenu vévody z Edinburghu v roce 2008 a nyní pracuje v Charitě ČR. V říjnu 2014 české DofE reprezentovala na International Gold Event - tradičním mezinárodním setkání absolventů zlaté úrovně programu DofE, konajícím se v Jižní Koreji. Angažuje se v Klubu absolventů programu DofE.
alumni@dofe.cz

Eliška Vašířová

Eliška Vašířová

Prezidentka Alumni klubu a účastnice zlaté úrovně DofE
Eliška studuje všeobecné Gymnázium Jana Nerudy v Praze a ve volném čase se učí se cizí jazyky, věnuje se doučování dětí a dobrovolnictví v neziskové organizaci. Mezi její zájmy patří také cestování, s čímž souvisí i její nejoblíbenější část Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu – dobrodružná expedice, kterou s mezinárodním týmem absolvovala ve Slovinsku. V DofE dlouhodobě působí jako ambasadorka,  moderátorka ceremonií a v současnosné době také jako prezidentka DofE Alumni Clubu.
eli.vas@seznam.cz

Kamila Otrubová

Kamila Otrubová

Držitelka zlaté ceny vévody z Ediburghu
Kamila je držitelkou zlaté úrovně Ceny vévody z Edinburghu. Svou cenu převzala z rukou prince Edwarda v roce 2017. V rámci Dofe si stanovila cíl zdolat Elbrus, nejvyšší horu Kavkazu a Ruska, což se jí také v roce 2016 podařilo. To ji inspirovalo ke splnění dalšího ze svých snů, a to vylézt na Kilimanjaro o rok později. Dofe ji přesvědčilo, že lze dokázat mnohé a to nejen ve sportovních, ale i dobrovolnických projektech. Již po skončení její účasti v programu Dofe tak například zorganizovala benefiční běh pro Pomocné tlapky. Je studentkou medicíny. Ve svém volném čase se věnuje výuce lyžovaní, skialpinismu, triatlonu, němčině, francouzštině a hře na klavír. V horách má další plány. Ambasadorství bere svým způsobem jako poslání, protože se díky němu naučila své sny nejen snít, ale i je uskutečnit.
kami.otrubova@gmail.com

Petr Kolařík

Petr Kolařík

Držitel zlaté ceny vévody z Edinburghu
Petr převzal Zlatou Cenu z rukou prince Edwarda v roce 2013. Z dob plnění Ceny vévody z Edinburghu má bohaté zkušenosti s managementem grantových projektů Erasmus+, pořádáním mezinárodních akcí a prací s mládeží. Za tuto bohatou mimoškolní činnost získal i vyznamenání od hejtmana Zlínského kraje. V roce 2014 doprovázel studenty z Hong Kongu na jejich zlaté pobytové akci v Praze a na Moravě. Po úspěšném absolvování bakalářského oboru Modern Languages ve Velké Británii a ve Francii se nyní věnuje studiu tlumočnictví na Univerzitě Karlově. Jako ambasador chce přesvědčit mladé lidi, že všechny sny jsou realizovatelné. 
pet.kolarik@gmail.com

Jakub Růžička

Jakub Růžička

Držitel zlaté ceny
Jakub je držitelem stříbrné a zlaté ceny vévody z Edinburghu. Studuje geografii  na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a dobrodružství, objevování a překonávání sebe sama má prostě v krvi. V rámci DofE se mimo jiné začal učit (a stále ještě se učí) švédsky, značkaří trasy pro KČT, zvládl trasu Jizerské 50 a na kole dojel do Bosny a Herzegoviny a zpátky. Ve volném čase je nejraději venku v přírodě na nohou, kole nebo v zimě na běžkách.
ruzicka.94@gmail.com

Illyria Brejchová

Illyria Brejchová

Účastnice zlaté úrovně programu DofE
Illy studuje informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě UK. Je aktivní v DofE Alumni Clubu a v Národní kanceláři je zodpovědná za administrativu. V roce 2017 byla delegátkou na IGE (International Gold Event), kde s delegáty z celého světa vymýšlela, jak rozvíjet DofE. Ráda vyhledává dobrodružství všude, kam se namane, taky miluje čtení, šití a lezení na stěně. Její nejoblíbenější částí DofE je dobrovolnictví. Je odhodlána nakazit každého mladého člověka, kterého potká, svým nadšením pro DofE.  
illyriab@gmail.com

Michaela Široká

Michaela Široká

Držitelka zlaté ceny vévody z Edinburghu
O DofE se dozvěděla díky prezentaci ve škole. Koníčky ve všech oblastech už měla, a tak si řekla, proč do toho nejít a nedát svým aktivitám nový rozměr. Právě proto, že by se všem svým koníčkům věnovala i bez DofE, neváhala a šla rovnou do zlaté úrovně. Hře na klavír i tanci se věnuje už od školky, ale díky DofE se v obojím posunula mnohem dále. Během různých dobrovolnických akcí si vyzkoušela spoustu nových věcí, poznala mnoho nových a zajímavých lidí a také více poznala sama sebe. Mezi nejlepší zážitky v DofE a možná v celém životě rozhodně patří týdenní dobrovolnická stáž v Bulharsku, kde získala mnoho zkušeností a přátel z různých zemí Evropy. DofE jí dalo spoustu příležitostí, jak smysluplně trávit volný čas. Naučila se nebát se opustit svou zónu komfortu a pořád se překonávat.
michaelaasiroka@gmail.com

Helena Pechová

Helena Pechová

Držitelka bronzové a stříbrné ceny, účastnice zlaté úrovně
Helča nedávno dokončila studium na ČVUT v Praze. Část studia strávila na univerzitě v Jižní Koreji a jako stážistka v Nizozemí. Na DofE programu má nejraději expedice a to, že jí dodává odvahu plnit si své sny krok za krokem (pro ni to byl právě sen nasbírat zkušenosti v zahraničí). Nejen z těchto důvodů se rozhodla stát ambasadorskou a snaží se inspirovat další lidi k zapojení do DofE. Je ráda ve společnosti aktivních lidí, kterých je v DofE dostatek, a i proto je aktivní ve znovu vzniklém DofE Alumni Clubu. Ve svém volnu se věnuje dobrovolnictví v několika organizacích, cestuje, chodí po horách a čte knížky.

Johana Vendlová

Johana Vendlová

Držitelka bronzové a stříbrné ceny
Když se ve škole doslechla o programu DofE, vůbec nezapochybovala o tom, že tuhle výzvu chce přijmout. Co ji zaujalo naprosto okamžitě, byly čtyři oblasti, ve kterých se mohla během plnění rozvíjet a možnost poznat nejen nové lidi, ale především sama sebe. A to se jí díky okolnostem podařilo. V době, kdy se chystala na bronzovou expedici, přišla k vážnému úrazu kolene a musela na operaci, čímž se zhroutily nejen přípravy, ale i podstatná část jí samotné. Nemohla totiž sportovat a nevěděla, jestli se k závodnímu sportu bude moci ještě někdy vrátit. Díky DofE, které jí umožnilo pokračovat ve stříbrné úrovni i bez absolvování bronzové expedice, to dokázala. Na konci stříbrné úrovně dosáhla mnohem dále než na stanovený cíl a zvládla bronzovou i stříbrnou expedici bezprostředně za sebou. Teď sportuje mnohem více než před úrazem, je odhodlanější, silnější a taky šťastnější.
johana.vendlova@seznam.cz

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací