180km dlouhá plavecká sbírka na handbike slaví úspěch!

180km dlouhá plavecká sbírka na handbike slaví úspěch!

Aktuality

20. září 2015

V červenci 2014 přeplavala Lucie Leišová jako nejmladší Evropanka Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou. V červenci 2015 uskutečnila další velkou plavbu, tentokrát po Vltavě. Charitativní projekt přispěje prostřednictvím Konta Bariéry handicapovanému Radkovi na nákup handbiku, kola pro vozíčkáře. Při obou výzvách Lucii podpořila česká pobočka Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), která pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím aktivity a cílů, které si samy zvolí.

Lucie zahájila plavbu v Českých Budějovicích 23. července. Do 1. srpna strávila denně čtyři až pět hodin ve vodě. Celkem zdolala plavmo 180 kilometrů.

„Mým cílem bylo upozornit na sbírku pro Radka. Chtěla jsem plaváním pomoci, Radka obdivuji za jeho energii a životní optimismus, stejně tak jako neuvěřitelnou sílu, s jakou se vyrovnal s ochrnutím a zvládl návrat do běžného života. Některé okamžiky byly hodně těžké, voda studená a špinavá. Ale vědomí, že pomáhám Radkovi, mi nedovolilo to vzdát,“ vysvětluje Lucie.

Radek Duchoň utrpěl úraz páteře před pěti lety. Pohybuje se pouze na vozíku a před časem měl možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku, kole poháněném rukama. Tento sport jej zcela uchvátil, kola jsou však velmi drahá. Cena se pohybuje okolo 190 tisíc korun.

Nakonec se podařilo vybrat téměř 150 tisíc korun – od drobných i větších dárců, část peněz věnovalo Konto Bariéry z projektu Sport bez bariér. Symbolický šek předá Lucie Leišová se svým týmem, Kontem Bariéry a zástupci DofE, kteří Lucii s plavbou organizačně pomáhali. A to ve čtvrtek 24. září od 13:00 v prostorách Konta Bariéry v Melantrichově 5, Praha 1.

„Dojalo mě, že mi Lucka takhle pomohla. Nejen penězi, ale i tou neskutečnou aktivitou, hrozně mě to nakoplo,“ říká Radek. „Věřím, že těch zbývajících asi 40 tisíc už se podaří vybrat,“ dodává.

Sbírka je stále aktivní, jak pomoci a přispět, se dozvíte na http://sportpomaha.org/lucka-plave-pro-radka/

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací