Novinky

 • Mezinárodní setkání zlatých absolventů DofE 2014 v Koreji – jaké to bylo?

  Akce

  Mezinárodní setkání zlatých absolventů DofE 2014 v Koreji – jaké to bylo?

  27. listopadu 2014

  Na přelomu října a listopadu se v Jižní Koreji sešlo 79 držitelů Zlaté ceny vévody z Edinburghu z 34 států světa. Mezi nimi byla i zástupkyně České republiky, Pavla Müllerová. Stalo se tak při příležitosti International Gold Event v Jižní Koreji, což je mezinárodní setkání absolventů zlaté úrovně programu DofE, které se koná pravidelně jednou za tři roky, aby držitelům Zlaté ceny na akci poskytlo cenné zážitky a mezinárodní kontakty, ale také znalosti a dovednosti důležité k tomu, aby po návratu co nejlépe přispívali k rozvoji DofE i společnosti. Níže si můžete přečíst reportáž Pavly Müllerové, která na akci s finanční podporou národní kanceláře programu DofE reprezentovala Českou republiku.

 • Přes 120 českých studentů získalo ocenění za své volnočasové aktivity

  Akce

  Přes 120 českých studentů získalo ocenění za své volnočasové aktivity

  25. listopadu 2014

  Desítky aktivních mladých lidí v minulém týdnu získaly certifikát v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Na slavnostním předávání bylo oceněno přes 120 studentů ze škol po celé republice, ale i z dětských domovů. O prestižní ocenění vévody z Edinburghu se zasloužili sportovními úspěchy, zvláštním nadáním, rozličnou dobrovolnickou činností nebo podniknutím zahraniční expedice.

 • Z expedice v Arménii vzniká film, premiéra bude 3. listopadu v Plzni

  Akce

  Z expedice v Arménii vzniká film, premiéra bude 3. listopadu v Plzni

  22. října 2014

  V červenci tohoto roku mladí lidé z Klubu cestovatelů při Masarykově gymnáziu v Plzni v rámci programu DofE podnikli zlatou expedici v Arménii pod názvem Nairi 2014, na kterou od nás získali příspěvek ve výši 16 tisíc korun. Expediční skupina na místě provedla mimo jiné drobný etnografický výzkum jezídů, místních nomádů a dnes také nejvýraznější arménské menšiny, zmapovala okolo 40 petroglyfických památek, zdolala několik hor a hřebenů a seznámila se s historií některých chrámů a klášterů. O tom všem nyní připravuje film, jehož premiéra proběhne spolu s prezentací programu DofE v pondělí 3. listopadu od 19 hodin v plzeňském divadle Pod lampou.

 • Zástupci programu DofE se zúčastnili konference Forum 2000

  Akce

  Zástupci programu DofE se zúčastnili konference Forum 2000

  21. října 2014

  Ve dnech 12.–15. října 2014 se v Praze konal již osmnáctý ročník konference Forum 2000, tentokrát s tématem Nespokojená demokracie v souvislosti s 25. výročím pádu železné opony. Program DofE byl podobně jako loni partnerem jedné z tematických debat, konkrétně diskusní snídaně v úterý 14. října, která se konala na Britské ambasádě. Proto byla účast na této akci (jinak určené pouze pro zvané) nabídnuta účastníkům a absolventům zlaté úrovně programu DofE, z nichž dva tuto příležitost s chutí využili.

 • Na mezinárodní konferenci DofE jsme získali nové informace a kontakty

  Akce

  Na mezinárodní konferenci DofE jsme získali nové informace a kontakty

  2. října 2014

  22.-23. září 2014 se v Londýně uskutečnila konference zástupců evropských, arabských a středomořských zemí zapojených do programu DofE, na níž nechyběli ani zástupci národní kanceláře programu DofE z ČR. Představitelé celkem sedmnácti národních kanceláří tam měli možnost sdílet své zkušenosti a výzvy, navázat mezinárodní partnerství a dozvědět se o tom, co pro ně mezinárodní kancelář programu připravuje.

 • Program DofE získal 6.050 korun na Britském dni ve východních Čechách

  Akce

  Program DofE získal 6.050 korun na Britském dni ve východních Čechách

  1. října 2014

  Díky spolupráci s Britskou obchodní komorou (British Chamber of Commerce) máme příležitost se pravidelně účastnit akcí, které představují britskou kulturu a firmy v jednotlivých regionech ČR. Součástí těchto akcí je tradičně i tombola, jejíž výtěžek jde naší neziskové organizaci na podporu účastníků programu DofE ze sociálně znevýhodněných skupin. Na Britském dni ve východních Čechách se podařilo získat 6.050 Kč, ale také užitečné kontakty, které mohou pomoci rozšíření programu DofE v této oblasti ČR.

 • Národní setkání přineslo vedoucím programu DofE novou motivaci i poznatky

  Akce

  Národní setkání přineslo vedoucím programu DofE novou motivaci i poznatky

  30. září 2014

  Nové informace, kontakty a společné zážitky – to vše si odnáší účastníci Národního setkání vedoucích programu DofE, které se konalo od 26. do 28. září v Buzicích u Blatné. Akce se zúčastnilo 18 vyškolených vedoucích programu z celkem 12 zapojených organizací, z nichž někteří měli s programem DofE už dlouholeté zkušenosti a někteří v něm byli nováčky. Proto byl na setkání věnován velký prostor sdílení zkušeností a dobré praxe programu DofE.

 • Blíží se další Slavnostní předávání Mezinárodních cen vévody z Edinburghu

  Akce

  Blíží se další Slavnostní předávání Mezinárodních cen vévody z Edinburghu

  10. září 2014

  Letos v červnu bylo z rukou britské velvyslankyně Jan Thompson i slavného rybáře Jakuba Vágnera oceněno přes 130 úspěšných absolventů programu DofE, ale desítky dalších mají od té doby své cíle v programu DofE splněny nebo se splnění blíží. Proto jsme zahájily přípravy dalšího slavnostního předávání Stříbrných a Bronzových cen vévody z Edinburghu, mladí lidé i jejich vedoucí se mohou těšit na 19. listopadu.

 • Víkend plný zážitků a setkání pro vedoucí DofE se blíží

  Akce

  Víkend plný zážitků a setkání pro vedoucí DofE se blíží

  25. srpna 2014

  Víkend plný zajímavých aktivit, nových setkání, praktických informací a příjemných zážitků – to je Národní setkání vedoucích programu DofE, které se letos bude konat v poslední zářijový víkend: v poslední zářijový víkend: 26. - 28. září 2014 v Penzionu U Kohoutka v Blatné na Strakonicku. Národní setkání je otevřeno pro všechny dobrovolníky aktivně zapojené v poskytování programu DofE, tedy vedoucí skupinek i školitele a hodnotitele expedic. Můžete se těšit na seznamovací a stmelovací aktivity uvnitř i venku, sdílení zkušeností, prostor pro individuální konzultace s členy národní kanceláře a praktické informace a novinky z programu DofE.

 • Účastníci programu DofE z Hong Kongu a České republiky se sešli na akci s pobytem

  Akce

  Účastníci programu DofE z Hong Kongu a České republiky se sešli na akci s pobytem

  30. července 2014

  Skvělé zážitky, neuvěřitelná setkání a nové poznatky. To vše přinesla účastníkům programu DofE z České republiky i Hong Kongu mezinárodní akce s pobytem v Holešově. Dobrovolníci a účastníci programu DofE z místního centra DofE – Střediska volného času TYMY Všetuly v Holešově – připravili pro zahraniční hosty bohatý program sestávající z poznávacích výletů, poučných her a seminářů na téma různých dovedností.

Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací