Novinky

 • Neformální vzdělávání – proč je uznáváme?

  Aktuality

  Neformální vzdělávání – proč je uznáváme?

  28. dubna 2014

  Neformální vzdělávání je dobrovolná, nenásilná činnost, která probíhá mimo školní a rodinné prostředí - tedy taková, jakou se zabývají všichni mladí lidé zapojení do programu DofE. Má svůj cíl, je záměrné, rozvíjí tzv. měkké kompetence – znalosti, dovednosti, hodnoty a postoje lidí – tolik potřebné nejen pro život samotný, ale i pro profesní kariéru a trh práce. Uznávání neformálního vzdělávání se stává celospolečenským tématem nejen u nás, ale je stále aktuálnější i v okolních státech Evropské unie.

 • Fond DofE Award podpoří mladé lidi částkou necelých devadesáti tisíc

  Aktuality

  Fond DofE Award podpoří mladé lidi částkou necelých devadesáti tisíc

  15. dubna 2014

  V loňském roce došlo ke spuštění Fondu DofE Award a nyní dochází už podruhé k přiznání finanční podpory aktivním mladým lidem, za něž o příspěvky požádaly organizace zapojené do programu DofE. Celková částka 87 600 Kč poputuje k několika desítkám mladých lidí ze dvanácti škol, volnočasových center a neziskových organizací, aby jim pomohla na cestě za jejich cíli.

 • Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

  Aktuality

  Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

  24. ledna 2014

  Začátek roku je dobrá příležitost k ohlédnutí za rokem předchozím a vytyčení cílů pro rok nový. DofE Award pohled do minulého roku i vpřed přináší velkou radost, proto si v tomto článku shrňme, co vše se v roce 2013 v souvislosti s tímto programem událo, ale také, co se chystá na rok 2014.

 • Účastníci programu budou podpořeni částkou necelých sto tisíc z Fondu DofE Award

  Aktuality

  Účastníci programu budou podpořeni částkou necelých sto tisíc z Fondu DofE Award

  15. prosince 2013

  V listopadu došlo ke spuštění Fondu DofE Award a prosinec přinesl vyhlášení výsledků jeho první výzvy. Finanční podpora byla přiznána několika desítkám mladých lidí z celkem deseti místních center programu, kterým pomůže na cestě k jejich cílům. Celkem si rozdělí částku 98 tisíc korun.

 • Mezinárodní cena vévody z Edinburghu vzdává hold svému podporovateli Nelsonu Mandelovi

  Aktuality

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu vzdává hold svému podporovateli Nelsonu Mandelovi

  9. prosince 2013

  Věděli jste, že Nelson Mandela, neohrožený bojovník za lidská práva, který zemřel ve čtvrtek 5. prosince 2013 ve věku 95 let, byl jedním z významných podporovatelů DofE Award? Byl to právě on, kdo tento program pro mládež zpopularizoval v Jihoafrické republice, kde je v něm momentálně zapojeno na 15 tisíc mladých lidí. Proto mu poctu vzdal také John May, generální tajemník mezinárodní kanceláře programu (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation).

 • V mezinárodní atmosféře došlo k založení Alumni Clubu pro absolventy programu

  Aktuality

  V mezinárodní atmosféře došlo k založení Alumni Clubu pro absolventy programu

  25. listopadu 2013

  V neděli 24. listopadu 2013 došlo k založení českého DofE Award Alumni Clubu - platformy, jejímž prostřednictvím budou mít absolventi zlaté úrovně programu DofE Award možnost navazovat kontakty s dalšími absolventy programu z ČR i ze zahraničí, zúčastnit se zajímavých akcí (na národní i mezinárodní úrovni), nadále na sobě pracovat, realizovat vlastní projekty, získávat cenné zkušenosti a zůstat v kontaktu s děním kolem DofE Award.

 • Další organizace se zapojily do programu DofE Award

  Aktuality

  Další organizace se zapojily do programu DofE Award

  12. listopadu 2013

  V průběhu října a začátkem listopadu 2013 pracovníci národní kanceláře nelenili a podepsali Smlouvu o spolupráci na poskytování programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu hned s 8 místními centry.

 • Britská obchodní komora přispěla do Fondu DofE Award

  Aktuality

  Britská obchodní komora přispěla do Fondu DofE Award

  7. listopadu 2013

  Snažíme se, aby se Fond DofE Award na podporu účastníků programu postupně naplňoval. Prvního listopadu do něj přibylo třicet tisíc díky Britské obchodní komoře.

 • Zářijová školení přivedla k programu nové organizace

  Aktuality

  Zářijová školení přivedla k programu nové organizace

  30. září 2013

  První měsíc nového školního roku byl nabitý školeními národní kanceláře DofE Award, která pedagogy a dobrovolníky se zájmem o poskytování programu mladým lidem připravují na jednotlivé role v programu. Bylo vyškoleno téměř padesát lidí z přibližně dvaceti organizací, z nichž několik se do programu zapojuje zcela nově.

 • DofE Award přispěje k tématu dobrovolnictví na konferenci Forum 2000

  Aktuality

  DofE Award přispěje k tématu dobrovolnictví na konferenci Forum 2000

  23. srpna 2013

  Konference Forum 2000 s názvem „Společnost v přerodu“ se zúčastní přes sto významných světových osobností, zejména politiků, akademiků, zástupců občanské společnosti, novinářů, podnikatelů a náboženských představitelů včetně Jeho Svatosti dalajlamy. Jedním z přispěvatelů bude i nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, jejíž výkonný ředitel Ondřej Lochman bude jedním z panelistů debaty na téma „Dobrovolnictví jako základní kámen občanské společnosti.“

Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací