Novinky

 • Koordinátor Dofe hovoří o programu v Rádiu Praha

  Napsali o nás

  Koordinátor Dofe hovoří o programu v Rádiu Praha

  12. července 2016

  Radovan Kuča, koordinátor DofE a zároveň ředitel našeho místního centra Nadačního fondu Pomozme dětem žít lépe, se v rámci pořadu Panorama na Rádiu Praha rozpovídal o DofE.

 • Zlatá účastnice DofE v reportáži na TV Barrandov

  Napsali o nás

  Zlatá účastnice DofE v reportáži na TV Barrandov

  16. června 2016

  Tereza Fojtíková, která 16.5. 2016 převzala v Buckinghamském paláci své zlaté ocenění DofE přímo z rukou Prince Philipa, se objevila v reportáži hlavních zpráv na TV Barrandov!

 • Ocenění účastníci DofE v Londýně také na návštěvě u velvyslance

  Napsali o nás

  Ocenění účastníci DofE v Londýně také na návštěvě u velvyslance

  26. května 2016

  Dva úspěšní absolventi zlaté úrovně, Tereza Fojtíková a Roman Jordán, byli v Londýně oceněni samotným zakladatelem DoFE, Princem Philipem. Tereza s Romanem kromě zmíněné ceremonie navštívili také velvyslanectví ČR ve Velké Británii.

 • Dva účastníci zlaté úrovně převzali v Londýně cenu od prince Filipa

  Napsali o nás

  Dva účastníci zlaté úrovně převzali v Londýně cenu od prince Filipa

  19. května 2016

  Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu slaví 60 let své existence a u této příležitosti Národní kancelář DofE mohla vyslat dva účastníky zlaté úrovně na slavnostní ceremonii do Londýna. Dva studenti středních škol – Tereza Fojtíková z Ostravy a Roman Jordán z Českých Budějovic dostali ocenění přímo z rukou prince Philipa, manžela královny Alžběty II. a zakladatele této organizace.

 • Odvážná bikerka jede za polární kruh pokořit závod, který ještě nikdo nezvládl

  Napsali o nás

  Odvážná bikerka jede za polární kruh pokořit závod, který ještě nikdo nezvládl

  20. ledna 2016

  Devět set kilometrů zasněženým Finskem čeká na dvacetiletou ultra bikerku Markétu Peggy Marvanovou. Žádné zázemí a jen minimum zásob, aby toho moc nevezla. Už tak bude zavátý terén pro zvláštní sněžné kolo docela makačka. Čeká ji náročný terén, mrazivé teploty až do -40 stupňů a civilizaci potká tak maximálně čtyřikrát.

 • Na kole za polární kruh. Neberu si ani mýdlo, říká odvážná Češka

  Napsali o nás

  Na kole za polární kruh. Neberu si ani mýdlo, říká odvážná Češka

  20. ledna 2016

  Ve dvaceti letech má za sebou už jedno velké cyklistické dobrodružství. Za 21 dní zvládla Markéta Marvanová jako nejmladší účastnice severoamerickou Great Devide Tour, kde projela poušť, zasněžené hory a poradila si s nedostatkem jídla i se setkáním s medvědem. Teď jí čeká nová, ještě bláznivější výzva. Na kole se vydá až za polární kruh.

 • Z dětského domova ke královské rodině!

  Napsali o nás

  Z dětského domova ke královské rodině!

  6. ledna 2016

  Cesta ke štěstí? Tak by se dal nazvat životní příběh devatenáctiletého Lukáše Kotlára, který dokazuje, že ani dětský domov a romská národnost nemusí být překážkou ke splnění dětských snů. Na jeho začátku byl kojenecký ústav, pak touhy, které provázejí snad každé dítě, a na prahu dospělosti setkání s členy britské královské rodiny.

 • Účastník DofE Lukáš Kotlár na ČT1

  Napsali o nás

  Účastník DofE Lukáš Kotlár na ČT1

  8. prosince 2015

  Příběh účastníka DofE, Lukáše Kotlára, který měl nedávno možnost představit svůj příběh i před členy britské královské rodiny, zaujal i Českou televizi. Sondu do života Lukáše můžete zhlédnout v pořadu 168 hodin.

 • Lukáš Kotlár TV Barrandov

  Napsali o nás

  Lukáš Kotlár TV Barrandov

  6. prosince 2015

  Reportáž z úterní tiskové konference s Lukášem Kotlárem, výjimečným mladíkem, který díky své píli a cílevědomosti absolvoval Zlatou cenu vévody z Edinburghu. Nedávno měl navíc příležitost prezentovat svůj příběh před členy britské královské rodiny. Spolu s Lukášem vystoupil i výkonný ředitel DofE Award Czech Republic Tomáš Vokáč, učitel, koordinátor a vedoucí DofE na Open Gate School Luděk Michalík a ředitel Open Gate Peter Nitsche.

 • Rom oceněný královskou rodinou: I děti z domovů mohou uspět

  Napsali o nás

  Rom oceněný královskou rodinou: I děti z domovů mohou uspět

  3. prosince 2015

  Ne všechny děti z dětských domovů končí na ulici, v podsvětí, s dluhy, v lepším případě s nízko kvalifikovanou prací. Že se i v takto znevýhodněném prostředí mohou líhnout cílevědomí a úspěšní lidé, dokazuje třeba Lukáš Kotlár. Mimochodem Rom.

 • Talent z dětského domova dosáhl na královskou cenu

  Napsali o nás

  Talent z dětského domova dosáhl na královskou cenu

  2. prosince 2015

  Romský mladík Lukáš Kotlár se z dětského domova dostal na prestižní soukromé gymnázium.Za své dobrovolnické aktivity už dostal zlatou cenu vévody z Edinburghu a setkal se díky tomu s britskou královskou rodinou.Prostředí dětských domovů ale úplně opustit nehodlá. Dětem bez rodiny chce pomoci, aby stejně jako on mohly rozvíjet své nadání.

 • Lukáš Kotlár TV Nova

  Napsali o nás

  Lukáš Kotlár TV Nova

  1. prosince 2015

  Dětský domov ani romská národnost nemusí být v životě překážkou! V úterý 1.12.2015 dopoledne proběhla tisková konference s Lukášem Kotlárem, výjimečným mladíkem, který díky své píli a cílevědomosti absolvoval Zlatou cenu vévody z Edinburghu. V minulém týdnu měl navíc příležitost prezentovat svůj příběh před členy britské královské rodiny. Spolu s Lukášem vystoupil i výkonný ředitel DofE Award Czech Republic Tomáš Vokáč, učitel, koordinátor a vedoucí DofE na Open Gate School Luděk Michalík a ředitel Open Gate Peter Nitsche. O dotazy z řad novinářů nebyla nouze! Děkujeme všem účastníkům!

Předchozí 1 2 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací