Novinky

 • Talent z dětského domova dosáhl na královskou cenu

  Napsali o nás

  Talent z dětského domova dosáhl na královskou cenu

  2. prosince 2015

  Romský mladík Lukáš Kotlár se z dětského domova dostal na prestižní soukromé gymnázium.Za své dobrovolnické aktivity už dostal zlatou cenu vévody z Edinburghu a setkal se díky tomu s britskou královskou rodinou.Prostředí dětských domovů ale úplně opustit nehodlá. Dětem bez rodiny chce pomoci, aby stejně jako on mohly rozvíjet své nadání.

 • Lukáš Kotlár TV Nova

  Napsali o nás

  Lukáš Kotlár TV Nova

  1. prosince 2015

  Dětský domov ani romská národnost nemusí být v životě překážkou! V úterý 1.12.2015 dopoledne proběhla tisková konference s Lukášem Kotlárem, výjimečným mladíkem, který díky své píli a cílevědomosti absolvoval Zlatou cenu vévody z Edinburghu. V minulém týdnu měl navíc příležitost prezentovat svůj příběh před členy britské královské rodiny. Spolu s Lukášem vystoupil i výkonný ředitel DofE Award Czech Republic Tomáš Vokáč, učitel, koordinátor a vedoucí DofE na Open Gate School Luděk Michalík a ředitel Open Gate Peter Nitsche. O dotazy z řad novinářů nebyla nouze! Děkujeme všem účastníkům!

 • DofE na konferenci "Diverzita pohledem lídrů"

  Napsali o nás

  DofE na konferenci "Diverzita pohledem lídrů"

  11. listopadu 2015

  Konferenci pořádala platforma Byznys pro společnost​. Hlavním tématem byla otázka kvót a rozmanitosti zaměstnanců. "Myslím si, že jde o umělou záležitost, která snižuje výkon lidí a nepřispívá pracovní kreativitě," vysvětlil Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE v ČR. Kvóty pro ženy nevyřeší rozmanitost mezi zaměstnanci a bude mnohem prospěšnější, pokud se diverzita stane přirozenou součástí firemní kultury.

 • DofE míří do škol v Jihomoravském kraji

  Napsali o nás

  DofE míří do škol v Jihomoravském kraji

  14. října 2015

  Listy regionu vydali článek o čtvrtečním představení neformálního vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, který byl 8. října 2015 nabídnut školám i ostatním institucím pracujícím s mladými lidmi v Jihomoravském kraji.

 • Mladík z dětského domova získal cenu vévody z Edinburghu

  Napsali o nás

  Mladík z dětského domova získal cenu vévody z Edinburghu

  9. října 2015

  V pondělním on-line čísle Brněnského deníku.cz se dozvíte více o příběhu Lukáše Kotlára, který spolu s Národní kanceláří DofE představil v pátek 8. října Mezinárodní cenu Vévody z Edinburghu v Jihomoravském kraji.

 • Jak získat cenu od britské hraběnky?

  Napsali o nás

  Jak získat cenu od britské hraběnky?

  23. července 2015

  Někdo přeplave Gibraltar, další projede napříč USA na horském kole, jiný pomáhá v domově důchodců nebo se zdokonaluje ve hře na klavír. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu motivuje mladé lidi k dobročinnosti, dobrodružství i rozvoji, plnění snů a překonávání limitů. Vzorem jim jsou i patroni, například slavný rybář Jakub Vágner, moderátor Marek Eben či trabantový cestovatel Dan Přibáň. Zlaté ocenění pak předávají členové britské královské rodiny, letos to byla hraběnka z Wessexu. Jak se dá o takovou cenu ucházet? K čemu a jak motivuje?Na live chatu serveru Týden.cz odpovídal ředitel Ceny vévody z Edinburghu Ondřej Lochman.

 • Češka na kole přejela čtyři a půl tisíce kilometrů Amerikou, zvládla medvědy i hlad

  Napsali o nás

  Češka na kole přejela čtyři a půl tisíce kilometrů Amerikou, zvládla medvědy i hlad

  10. července 2015

  Teprve dvacetiletá Markéta Marvanová zdolala nejdelší cyklistický závod světa.Během závodu vybírala peníze na elektro dvojkolo pro nemocnou školačku, která nemůže chodit.Zvládla setkání s medvědy i dvě stě kilometrů bez jídla.

 • Plzeňské Místní centrum DofE hostem vysílání Českého rozhlasu Plzeň.

  Napsali o nás

  Plzeňské Místní centrum DofE hostem vysílání Českého rozhlasu Plzeň.

  29. května 2015

  Návštěva z plzeňského Masarykova gymnázia vypráví o zážitcích spojených s projektem D of E - Duke of Edinburgh. Poslechněte si rozhovor! Moderuje Stanislav Jurík.

 • Spolupráce DofE s dětskými domovy očima účastníka DofE

  Napsali o nás

  Spolupráce DofE s dětskými domovy očima účastníka DofE

  18. dubna 2015

  V aktuálním čísle časopisu Zámeček, čtvrtletníku pro dětské domovy, najdete čtyři stránky věnované DofE, které připravil Lukáš Kotlár, šéfredaktor a účastník zlaté úrovně DofE. Na stranách 44-7 se dočtete zejména o tom, jak DofE funguje v dětských domovech, včetně zážitků účastníků DofE z dětského domova se školou ve Veselíčku.

 • Rozhovor s účastnicí programu DofE, která přeplavala Gibraltar, najdete v časopisu Instinkt

  Napsali o nás

  Rozhovor s účastnicí programu DofE, která přeplavala Gibraltar, najdete v časopisu Instinkt

  22. září 2014

  O studentce příbramského gymnázia a zároveň účastnici programu DofE Lucii Leišové jsme již několikrát psali v souvislosti s jejím pokořením Gibraltarského průlivu. Rozhovor s ní vyšel i v jednom ze zářijových čísel časopisu Instinkt. Pokud jste si časopis nestačili koupit, můžete si rozhovor přečíst zde.

Předchozí 1 2 3 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací