Novinky

 • Pokořitelka Gibraltaru Lucie Leišová má před sebou ještě dlouhou cestu programem DofE

  Z místních center

  Pokořitelka Gibraltaru Lucie Leišová má před sebou ještě dlouhou cestu programem DofE

  18. července 2014

  V posledních týdnech se v médiích hodně mluví o Lucii Leišové, osmnáctileté studentce příbramského gymnázia, která se stala nejmladší a celkově teprve čtvrtou Češkou, která přeplavala Gibraltarský průliv. Tato ambiciózní dívka je účastnicí zlaté úrovně programu DofE a tento nelehký úkol byl součástí její sportovní aktivity v rámci tohoto rozvojového programu. Jakým aktivitám se věnuje v ostatních oblastech programu DofE a jaké jsou její další plány?

 • Britská obchodní komora – výrazný partner programu DofE

  Aktuality

  Britská obchodní komora – výrazný partner programu DofE

  25. června 2014

  Britská obchodní komora (British Chamber of Commerce) v České republice podporuje program DofE možností účasti a fundraisingu národní kanceláře programu na svých akcích. Kromě dříve zmíněného Britského dne v Plzni měl program DofE možnost zúčastnit se také Britského dne v Ostravě a tradičního Golfového turnaje BCC na Konopišti.

 • Účastnice programu DofE z Příbrami se chystá přeplavat Gibraltar

  Z místních center

  Účastnice programu DofE z Příbrami se chystá přeplavat Gibraltar

  18. června 2014

  Teprve osmnáctiletá Lucie Leišová se možná zapíše do historie českého dálkového plavání. Tato studentka Gymnázia Příbram se rozhodla přeplavat Gibraltarskou úžinu a na 20 kilometrů dlouhou cestu se vydá již počátkem července. Pokud se vše podaří, stane se nejmladší a zároveň teprve čtvrtou Češkou, která průliv překoná. K pokoření této výzvy jí kromě poctivé přípravy pomáhá i vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který celou akci finančně podporuje. Od snu ji neodradí vysoké vlny ani žraloci.

 • Výtěžek tomboly Britské obchodní komory pomůže chlapcům z dětského domova

  Aktuality

  Výtěžek tomboly Britské obchodní komory pomůže chlapcům z dětského domova

  17. června 2014

  V minulém týdnu došlo k předání šeku v hodnotě 7.400 Kč získaných na akci Britský den v Plzni organizované Britskou obchodní komorou (British Chamber of Commerce) chlapcům z dětského domova v Těrlicku. Stalo se tak při příležitosti slavnostní ceremonie, na které úspěšní absolventi programu DofE z tohoto i dalších dětských domovů získali Bronzovou cenu vévody z Edinburghu. Tyto peníze chlapcům pomohou zejména s hrazením vybavení na dobrodružné expedice, kterým se věnují v programu DofE.

 • Přes 130 mladých lidí získalo ocenění od významných osobností

  Akce

  Přes 130 mladých lidí získalo ocenění od významných osobností

  16. června 2014

  V uplynulých dvou týdnech se konaly hned dvě ceremonie, na nichž došlo k předání Zlatých, Stříbrných a Bronzových cen vévody z Edinburghu mladým lidem, kteří splnili své cíle ve všech požadovaných aktivitách. Obě akce se odehrávaly ve slavnostní atmosféře a s účastí významných osobností, které mladým lidem pogratulovaly a předaly prestižní certifikáty a odznaky.

 • Přijeďte si pro zážitky na Národní setkání programu DofE

  Akce

  Přijeďte si pro zážitky na Národní setkání programu DofE

  28. května 2014

  Víkend plný zajímavých aktivit, nových setkání, praktických informací a příjemných zážitků – to je Národní setkání programu DofE, které se letos bude konat v poslední zářijový víkend: 26. - 28. září 2014. Národní setkání je otevřeno pro všechny dobrovolníky aktivně zapojené v poskytování programu DofE, tedy vedoucí skupinek i školitele a hodnotitele expedic. Můžete se těšit na seznamovací a stmelovací aktivity uvnitř i venku, sdílení zkušeností, prostor pro individuální konzultace s členy národní kanceláře a praktické informace a novinky z programu DofE.

 • Účastníci programu DofE z Gymnázia J. V. Jirsíka poznávali pohraničí

  Z místních center

  Účastníci programu DofE z Gymnázia J. V. Jirsíka poznávali pohraničí

  27. května 2014

  O víkendu 24.5.-25.5.2014 se účastníci programu DofE z Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích vydali poznávat romantiku česko-rakouského pomezí na Vitorazsku.

 • Klub Cestovatelů Plzeň představí program DofE ve velkém!

  Z místních center

  Klub Cestovatelů Plzeň představí program DofE ve velkém!

  21. května 2014

  Klub cestovatelů při Masarykově gymnáziu v Plzni se zapojuje do programu DofE Award jako první v Plzeňském kraji. Při té příležitosti bude uspořádán Kulturní večer pro zájemce a budoucí účastníky programu. Akce se koná v úterý 3.června od 18:00.

 • Závěrečné setkání v rámci projektu Vytvořme mobility pro dospělé se speciálními potřebami

  Akce

  Závěrečné setkání v rámci projektu Vytvořme mobility pro dospělé se speciálními potřebami

  20. května 2014

  Ve Varšavě se ve dnech 12. – 15. 5. 2014 konalo závěrečné setkání , kterého se za o.s. Program pro mládež Cena vévody zúčastnily 4 zástupkyně. Program této mobility byl zaměřen na závěrečné hodnocení projektu, a setkání obsahovalo návštěvu „Gallery Pharmacy Art“ a Centra pro podporu znevýhodněných dospělých .

 • Neformální vzdělávání – proč je uznáváme?

  Aktuality

  Neformální vzdělávání – proč je uznáváme?

  28. dubna 2014

  Neformální vzdělávání je dobrovolná, nenásilná činnost, která probíhá mimo školní a rodinné prostředí - tedy taková, jakou se zabývají všichni mladí lidé zapojení do programu DofE. Má svůj cíl, je záměrné, rozvíjí tzv. měkké kompetence – znalosti, dovednosti, hodnoty a postoje lidí – tolik potřebné nejen pro život samotný, ale i pro profesní kariéru a trh práce. Uznávání neformálního vzdělávání se stává celospolečenským tématem nejen u nás, ale je stále aktuálnější i v okolních státech Evropské unie.

Předchozí 1 ... 14 15 16 17 18 ... 21 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací