Novinky

 • Projekt účastníků programu DofE podává pomocnou ruku sociálně znevýhodněným

  Z místních center

  Projekt účastníků programu DofE podává pomocnou ruku sociálně znevýhodněným

  22. dubna 2014

  V roce 2013 docházelo v oblasti českobudějovického sídliště Máj k protiromským demonstracím. V této lokalitě totiž žijí romské rodiny a též rodiny sociálně slabé. Studenti Gymnázia J. V. Jirsíka, kteří jsou zapojeni do programu DofE, jehož součástí je i dlouhodobá dobrovolnická činnost, proto připravili projekt, který má ukázat, že to jde i jinak.

 • Fond DofE Award podpoří mladé lidi částkou necelých devadesáti tisíc

  Aktuality

  Fond DofE Award podpoří mladé lidi částkou necelých devadesáti tisíc

  15. dubna 2014

  V loňském roce došlo ke spuštění Fondu DofE Award a nyní dochází už podruhé k přiznání finanční podpory aktivním mladým lidem, za něž o příspěvky požádaly organizace zapojené do programu DofE. Celková částka 87 600 Kč poputuje k několika desítkám mladých lidí ze dvanácti škol, volnočasových center a neziskových organizací, aby jim pomohla na cestě za jejich cíli.

 • Seznamte se s příběhem Lady Abrahams, která přivedla program DofE do ČR

  Napsali o nás

  Seznamte se s příběhem Lady Abrahams, která přivedla program DofE do ČR

  8. dubna 2014

  Za vstupem programu DofE do ČR stojí Lady Abrahams, golfová šampiónka z období prvorepublikového Československa. V dubnovém čísle časopisu Marie Claire vyšel její příběh, takže se o této pozoruhodné dámě můžete dozvědět víc.

 • Sezonu mezinárodních akcí DofE otevřela zlatá expedice v Izraeli

  Z místních center

  Sezonu mezinárodních akcí DofE otevřela zlatá expedice v Izraeli

  6. dubna 2014

  Letošní sezonu expedic programu DofE otevřela zlatá expedice českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka do Izraele. Sedm studentů při ní stanovalo a objevovalo historii v Negevské poušti. Navzdory obtížím, které jsou s expedicemi v této zemi spojené, expedice proběhla úspěšně a studenti se tak zase o krok přiblížili zlaté ceně vévody z Edinburghu, mezinárodnímu ocenění pro aktivní mladé lidi.

 • Blíží se další dvě slavnostní předávání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

  Akce

  Blíží se další dvě slavnostní předávání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

  4. dubna 2014

  Vzhledem k tomu, že mnozí z účastníků programu DofE jsou již blízko splnění svých aktivit a cílů, začali jsme připravovat ceremonie, na kterých převezmou Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu v podobě zasloužených certifikátů a odznaků z rukou významných osobností.

 • Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

  Aktuality

  Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

  24. ledna 2014

  Začátek roku je dobrá příležitost k ohlédnutí za rokem předchozím a vytyčení cílů pro rok nový. DofE Award pohled do minulého roku i vpřed přináší velkou radost, proto si v tomto článku shrňme, co vše se v roce 2013 v souvislosti s tímto programem událo, ale také, co se chystá na rok 2014.

 • Držitel Zlaté ceny pokračuje v dobrovolnických aktivitách

  Z místních center

  Držitel Zlaté ceny pokračuje v dobrovolnických aktivitách

  16. ledna 2014

  Jakub Axman, držitel Zlaté ceny vévody z Edinburghu, který získal své ocenění v roce 2013 z rukou britského prince Edwarda, i nadále tráví svůj volný čas aktivně a vymýšlí způsoby, jak být svému okolí prospěšný. Jeho nejnovější dobročinnou aktivitou je novoroční dárek pro lidi bez domova.

 • Účastníci programu budou podpořeni částkou necelých sto tisíc z Fondu DofE Award

  Aktuality

  Účastníci programu budou podpořeni částkou necelých sto tisíc z Fondu DofE Award

  15. prosince 2013

  V listopadu došlo ke spuštění Fondu DofE Award a prosinec přinesl vyhlášení výsledků jeho první výzvy. Finanční podpora byla přiznána několika desítkám mladých lidí z celkem deseti místních center programu, kterým pomůže na cestě k jejich cílům. Celkem si rozdělí částku 98 tisíc korun.

 • Mezinárodní cena vévody z Edinburghu vzdává hold svému podporovateli Nelsonu Mandelovi

  Aktuality

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu vzdává hold svému podporovateli Nelsonu Mandelovi

  9. prosince 2013

  Věděli jste, že Nelson Mandela, neohrožený bojovník za lidská práva, který zemřel ve čtvrtek 5. prosince 2013 ve věku 95 let, byl jedním z významných podporovatelů DofE Award? Byl to právě on, kdo tento program pro mládež zpopularizoval v Jihoafrické republice, kde je v něm momentálně zapojeno na 15 tisíc mladých lidí. Proto mu poctu vzdal také John May, generální tajemník mezinárodní kanceláře programu (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation).

 • Dvě školení úspěšně za námi, další dvě před námi

  Akce

  Dvě školení úspěšně za námi, další dvě před námi

  6. prosince 2013

  V listopadu proběhla poslední dvě letošní školení pro pracovníky s mládeží z organizací zapojujících se do programu pro mládež DofE Award. Mezi certifikované poskytovatele programu tak přibylo téměř 40 dospělých lidí s chutí motivovat mladé lidi k překonávání výzev a dosahování vlastních cílů prostřednictvím programu s celosvětovou prestiží.

Předchozí 1 ... 15 16 17 18 19 ... 21 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací