Novinky

 • Ondřej: Využijte každé možnosti vycestovat!

  Novinky

  Ondřej: Využijte každé možnosti vycestovat!

  12. listopadu 2018

  Ondřej je student jako každý jiný – až na to, že se už od svých sedmnácti pohybuje především v zahraničí. Kromě studia na střední škole na britském Isle of Wight studoval i na intenzivním kurzu francouzštiny v Nice. K vysokoškolskému studiu si pak vybral skotský Edinburgh, kde se zaměřil na dirigentství, u kterého už zůstal.

 • DofE Leader Camp 2018

  Novinky

  DofE Leader Camp 2018

  6. listopadu 2018

  Víkendový DofE Leader Camp, tedy setkání koordinátorů, vedoucích a v neposlední řadě týmu Národní kanceláře, který se konal v konferenčním hotelu Luna o víkendu 2. - 4. listopadu 2018, se setkal s velmi pozitivnám ohlasem. V rámci bohatého programu, který začal v pátek večer a skončil v neděli v poledne, měli účastníci možnost navštívit nejrůznější workshopy, zúčastnit se kvízu o ceny, sdílet s ostatními svoje zkušenosti s programem DofE a také si poslechnout velice zajímavou přednášku od naší patronky Kláry Kolouchové.

 • Kampaň #worldready je tady!

  Novinky

  Kampaň #worldready je tady!

  1. listopadu 2018

  Dnes, 1. listopadu 2018, startuje nová kampaň The Duke of Edinburgh´s International Award Foundation, která upozorňuje na fakt, že vzdělávání, které probíhá ve školních lavicích, neshledávají dnešní mladí lidé jako dostatečné pro to, aby je připravilo na život. Vyplývá to z průzkumu, který nadace realizovala ve více než 150 zemích světa.

 • Michaela Hradilová: Velmi si cením lidí, kteří dělají něco navíc a nečekají za to odměnu

  Novinky

  Michaela Hradilová: Velmi si cením lidí, kteří dělají něco navíc a nečekají za to odměnu

  15. října 2018

  Na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli zaštiťuje chod programu DofE Michaela Hradilová, která je skvělou podporou všem zapojeným účastníkům na této škole. Jak sama říká, myšlenka DofE se jí moc líbí a v plnění jednotlivých úrovní svoje studenty aktivně podporuje.

 • Martin Brzóska: hlavním hnacím motorem je pro mě práce s aktivními a motivovanými mladými lidmi

  Novinky

  Martin Brzóska: hlavním hnacím motorem je pro mě práce s aktivními a motivovanými mladými lidmi

  1. října 2018

  Gymnázium Karviná má to štěstí mít koordinátora Martina, kterého jsme vyzpovídali na začátku září a který se vzorně stará spolu se svými čtyřmi kolegy o chod DofE na této škole. Aktivity studentů a zároveň účastníků DofE na něj udělaly takový dojem, že se ve svém volném čase rozhodl sám dále rozvíjet. Baví ho profese učitele? A jak se o DofE dozvěděl? Více v rozhovoru!

 • Kateřina Kováčová: Zejména během expedic poznáte žáka více než během vyučovacích hodin

  Novinky

  Kateřina Kováčová: Zejména během expedic poznáte žáka více než během vyučovacích hodin

  24. září 2018

  Kateřina Kováčová je se svou institucí, Střední zdravotnickou školou Kroměříž, jednou z nejčerstvějších přírůstků do naší DofE rodiny. Práce s mladými lidmi ji velmi baví a náš program se tak rychle stal její srdeční záležitostí. V září spolu se svými studenty absolvovala první ostrou expedici, kde, jak sama říká, všichni předvedli, že jsou skvělí týmoví hráči. Více v následujícím rozhovoru!

 • Unikátní příležitost: Vystup v Hampton Court Palace v Londýně!

  Novinky

  Unikátní příležitost: Vystup v Hampton Court Palace v Londýně!

  12. září 2018

  Hraješ na klavír nebo strunný nástroj? Máme pro tebe neopakovatelnou příležitost vystoupit za přítomnosti členů britské královské rodiny na Gala Dinner v Londýně!

 • Martina Strnadová: Program přináší nový vítr do mé pedagogické činnosti

  Novinky

  Martina Strnadová: Program přináší nový vítr do mé pedagogické činnosti

  11. září 2018

  Martina Strnadová se DofE věnuje hned na dvou místních centrech, a to na SŠ Náhorní a na Gymnáziu Jana Keplera. O tom, že se bude věnovat učitelství, měla jasno už na základní škole a k DofE se dostala přes svého kolegu – společně se rozhodli zúčastnit se základního školení, kde se dozvěděli více informací. Na DofE nejvíce oceňuje to, že studentům nabízí možnost rozvoje sebe sama, její studenti zase říkají, že díky programu si umí lépe naplánovat povinnosti a zorganizovat svůj volný čas.

 • VŠ Ambis se stává první vysokou školou v České republice, která se oficiálně zapojila do DofE!

  Novinky

  VŠ Ambis se stává první vysokou školou v České republice, která se oficiálně zapojila do DofE!

  11. září 2018

  VŠ Ambis se stává první vysokou školou v České republice, která se oficiálně zapojila do Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Během imatrikulačního dne, 11. září 2018, proběhlo slavnostní předání certifikátu, a to za přítomnosti samotné paní rektorky, Dr. Martiny Mannové.

 • Northfinder zlatá expedice na vodě

  Novinky

  Northfinder zlatá expedice na vodě

  4. září 2018

  Jednou z dalších expedic, která se uskutečnla pod vlajkou značky Northfinder, se v prví polovině letošního roku stala expedice složená ze studentů ze Šluknova a Kamenického Šenova. Společně se vydali do Polska. Přečtěte si reportáž účastnice Aničky!

 • Jaroslav Peřka: Zájem o program DofE byl u nás až ohromující

  Novinky

  Jaroslav Peřka: Zájem o program DofE byl u nás až ohromující

  29. srpna 2018

  Se začátkem nového školního roku bychom Vám formou rozhovorů rádi představili ty, kterým vděčíme za rozvoj našeho programu nejvíce – naše vedoucí a koordinátory! Prvním z nich je pan Jaroslav Peřka, jehož místní centrum, Gymnázium Děčín, patří k nejmladším přírůstkům do naší DofE rodiny, nicméně, už teď je jasné, že se bude programu na škole velmi dařit.

 • Sharp Mind, Strong Voice

  Novinky

  Sharp Mind, Strong Voice

  20. srpna 2018

  Šesti studentům a jedné DofE koordinátorce jsme v letošním roce zprostředkovali nevšední projekt v Litvě zaměřený na média, problematiku migrace a uprchlictví - Sharp Mind, Strong Voice. Akce nabitá diskuzemi a workshopy se konala v polovině léta a setkala se s velmi pozitivním ohlasem. Přečtěte si reportáž od našich účastníků a nezapomeňte shlédnout jejich video, které nemá chybu!

Předchozí 1 2 3 4 5 ... 21 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací