Novinky

 • DofE Award podpisem podpořila uznávání výsledků neformálního vzdělávání

  Aktuality

  DofE Award podpisem podpořila uznávání výsledků neformálního vzdělávání

  13. července 2013

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, Česká republika se dne 26. června 2013 stala jedním z prvních signatářů Memoranda o podpoře uznávání výsledků neformálního vzdělávání při práci s dětmi a mládeží.

 • DofE Award se stala charitativním partnerem golfového turnaje BCC

  Akce

  DofE Award se stala charitativním partnerem golfového turnaje BCC

  25. června 2013

  Ve čtvrtek 13. června British Chamber of Commerce (Britská obchodní komora) pořádala golfový turnaj pro své členy a podporovatele. Jak je na těchto akcích zvykem, byl zde i prostor pro prezentaci cílů a činnosti nějakého charitativního či neziskového projektu. Této příležitosti tentokrát využil tým DofE Award, který zde jednak představil tento původně britský program pro mládež nové cílové skupině potenciálních podporovatelů a jednak získal 25 000 korun na rozšíření programu v Česku.

 • Konference v Marseille

  Akce

  Konference v Marseille

  24. června 2013

  Ve dnech 18 – 21.6. 2013 se v Marseille konalo další mezinárodní setkání v rámci projektu Vytvořme mobility pro dospělé se speciálními potřebami. Tento projekt realizuje o.s. Program pro mládež Cena vévody z Edinburghu od záři 2012 do října 2014.

 • Staňte se dobrovolníkem na vědeckých akcích pro děti

  Aktuality

  Staňte se dobrovolníkem na vědeckých akcích pro děti

  5. června 2013

  Chceš si splnit sekci dobrovolnictví v nově vzniklém projektu orientovaném na vědu, mládež a vzdělávání? Staň se dobrovolným lektorem kroužků či příměstských táborů VĚDA NÁS BAVÍ. Pokud se chceš zapojit už v průběhu letních prázdnin, můžeš pomáhat na příměstských táborech s exkurzemi dětí například do muzeí, ZOO či planetária. Pokud se chceš zapojit až v průběhu školního roku, šancí pro tebe jsou pravidelné kroužky.

 • První vlna školení je za námi, vítáme nové poskytovatele programu!

  Aktuality

  První vlna školení je za námi, vítáme nové poskytovatele programu!

  4. června 2013

  Národní kancelář má za sebou dva měsíce plné školení. V dubnu a květnu proběhlo celkem sedm školení, ze kterých si lidé z nových i stávajících místních center odvezli nejen nové znalosti, ale také příjemné zážitky a cenné kontakty. Proškolené instituce nyní začínají podepisovat s národní kanceláří nové Smlouvy o spolupráci, které jsme připravili ve spolupráci s mezinárodní kanceláří programu (International Award Foundation).

 • Směrem k aktivně trávenému volnému času díky Bambiriádě

  Akce

  Směrem k aktivně trávenému volnému času díky Bambiriádě

  28. května 2013

  Vzhledem k tomu, že se DofE Award zabývá všestranným rozvojem mládeže díky bohatým mimoškolním aktivitám, nemohli jsme chybět na akci, jejímž hlavním záměrem je představit dětem a mladým lidem rozmanité možnosti produktivního trávení volného času – na Bambiriádě. Na náš stánek jste mohli narazit na „Kulaťáku“ v pražských Dejvicích ve čtvrtek 23. a v pátek 24. května. Brali jsme ho hlavně jako příležitost k šíření povědomí o programu DofE Award a jeho cílech a vizi.

 • Memoriálu lady Abrahams počasí přálo

  Akce

  Memoriálu lady Abrahams počasí přálo

  24. května 2013

  V úterý 21. května se na golfovém hřišti v Benátkách nad Jizerou odehrála tradiční akce DofE Award s názvem Memoriál lady Abrahams. Sešli se na ní stávající i potenciální podporovatelé DofE Award a společně si připomněli osobnost bývalé golfové šampionky Luisy Abrahams, která se zasloužila o to, že je program dostupný mládeži v Česku.

 • Rozvoji programu v Česku pomohla návštěva Johna Maye

  Aktuality

  Rozvoji programu v Česku pomohla návštěva Johna Maye

  29. dubna 2013

  Nejen princ Edward byl v březnu v Praze s cílem podpořit nový rozjezd a novou vizuální identitu programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu neboli DofE Award. V den příletu královské návštěvy měla národní kancelář programu napilno s organizováním návštěvy generálního tajemníka mezinárodní kanceláře programu (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation) Johna Maye. Jak tato návštěva probíhala a jaké přinesla ovoce?

 • Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

  Aktuality

  Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

  26. dubna 2013

  Vzhledem k tomu, že nám záleží na všestranném rozvoji mládeže, hodláme navazovat spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi, jejichž vize a poslání jsou nám blízké. Naší první partnerskou organizací se stává VĚDA NÁS BAVÍ, o. p. s., která prostřednictvím zábavných a interaktivních kroužků podněcuje v mladých lidech i dětech zájem nejen o vědu, ale i o svět kolem nich.

 • Škola zeměpisem a zkušeností v podání oceněného vedoucího DofE Award

  Z místních center

  Škola zeměpisem a zkušeností v podání oceněného vedoucího DofE Award

  25. dubna 2013

  Tři výjimeční pedagogové si v předvečer Dne učitelů odnesli nejvyšší vyznamenání ministerstva školství. Byl mezi nimi i učitel z českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka Vladimír Kojan, který je zároveň dlouholetým vedoucím účastníků DofE Award. V tomto programu může vzdělávat studenty pomocí exkurzí a praktické aplikace historických vědomostí na reálné situace, a to v nejrůznějších zemích světa. Přinášíme vám s panem Kojanem rozhovor, díky kterému se dozvíte víc o jeho způsobu práce s mladými lidmi i o DofE Award.

 • Vyražte v létě s DofE Award do zahraničí

  Akce

  Vyražte v létě s DofE Award do zahraničí

  24. dubna 2013

  Naše pestrá nabídka zahraničních projektů a expedic pokračuje i přes léto 2013. V tuto chvíli pro vás máme připravené mezinárodní příležitosti mimo jiné ve Švýcarsku, Irsku či Finsku.

 • Mezinárodní mobilita v Litvě

  Akce

  Mezinárodní mobilita v Litvě

  21. dubna 2013

  Ve dnech 9. – 12.4. 2013 se konalo mezinárodní setkání v rámci projektu Vytvořme mobility pro dospělé se speciálními potřebami, který realizuje o.s. Program pro mládež Cena vévody z Edinburghu od záři 2012.

Předchozí 1 ... 17 18 19 20 21 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací