Novinky

 • Kateřina Kováčová: Zejména během expedic poznáte žáka více než během vyučovacích hodin

  Novinky

  Kateřina Kováčová: Zejména během expedic poznáte žáka více než během vyučovacích hodin

  24. září 2018

  Kateřina Kováčová je se svou institucí, Střední zdravotnickou školou Kroměříž, jednou z nejčerstvějších přírůstků do naší DofE rodiny. Práce s mladými lidmi ji velmi baví a náš program se tak rychle stal její srdeční záležitostí. V září spolu se svými studenty absolvovala první ostrou expedici, kde, jak sama říká, všichni předvedli, že jsou skvělí týmoví hráči. Více v následujícím rozhovoru!

 • Unikátní příležitost: Vystup v Hampton Court Palace v Londýně!

  Novinky

  Unikátní příležitost: Vystup v Hampton Court Palace v Londýně!

  12. září 2018

  Hraješ na klavír nebo strunný nástroj? Máme pro tebe neopakovatelnou příležitost vystoupit za přítomnosti členů britské královské rodiny na Gala Dinner v Londýně!

 • Martina Strnadová: Program přináší nový vítr do mé pedagogické činnosti

  Novinky

  Martina Strnadová: Program přináší nový vítr do mé pedagogické činnosti

  11. září 2018

  Martina Strnadová se DofE věnuje hned na dvou místních centrech, a to na SŠ Náhorní a na Gymnáziu Jana Keplera. O tom, že se bude věnovat učitelství, měla jasno už na základní škole a k DofE se dostala přes svého kolegu – společně se rozhodli zúčastnit se základního školení, kde se dozvěděli více informací. Na DofE nejvíce oceňuje to, že studentům nabízí možnost rozvoje sebe sama, její studenti zase říkají, že díky programu si umí lépe naplánovat povinnosti a zorganizovat svůj volný čas.

 • VŠ Ambis se stává první vysokou školou v České republice, která se oficiálně zapojila do DofE!

  Novinky

  VŠ Ambis se stává první vysokou školou v České republice, která se oficiálně zapojila do DofE!

  11. září 2018

  VŠ Ambis se stává první vysokou školou v České republice, která se oficiálně zapojila do Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Během imatrikulačního dne, 11. září 2018, proběhlo slavnostní předání certifikátu, a to za přítomnosti samotné paní rektorky, Dr. Martiny Mannové.

 • Northfinder zlatá expedice na vodě

  Novinky

  Northfinder zlatá expedice na vodě

  4. září 2018

  Jednou z dalších expedic, která se uskutečnla pod vlajkou značky Northfinder, se v prví polovině letošního roku stala expedice složená ze studentů ze Šluknova a Kamenického Šenova. Společně se vydali do Polska. Přečtěte si reportáž účastnice Aničky!

 • Jaroslav Peřka: Zájem o program DofE byl u nás až ohromující

  Novinky

  Jaroslav Peřka: Zájem o program DofE byl u nás až ohromující

  29. srpna 2018

  Se začátkem nového školního roku bychom Vám formou rozhovorů rádi představili ty, kterým vděčíme za rozvoj našeho programu nejvíce – naše vedoucí a koordinátory! Prvním z nich je pan Jaroslav Peřka, jehož místní centrum, Gymnázium Děčín, patří k nejmladším přírůstkům do naší DofE rodiny, nicméně, už teď je jasné, že se bude programu na škole velmi dařit.

 • Sharp Mind, Strong Voice

  Novinky

  Sharp Mind, Strong Voice

  20. srpna 2018

  Šesti studentům a jedné DofE koordinátorce jsme v letošním roce zprostředkovali nevšední projekt v Litvě zaměřený na média, problematiku migrace a uprchlictví - Sharp Mind, Strong Voice. Akce nabitá diskuzemi a workshopy se konala v polovině léta a setkala se s velmi pozitivním ohlasem. Přečtěte si reportáž od našich účastníků a nezapomeňte shlédnout jejich video, které nemá chybu!

 • Northfinder výzva: Gymnázium Pierra de Coubertina vyrazilo do České Kanady!

  Novinky

  Northfinder výzva: Gymnázium Pierra de Coubertina vyrazilo do České Kanady!

  13. srpna 2018

  Druhým týmem, který se v letošním roce rozhodl v rámci své expedice pomoci čistit českou přírodu, se stala skupina dívek z Gymnázia Pierra de Coubertina pod vedením paní Evy Kotrčkové. Kolik pytlů odpadků se jim běhm výpravy podařilo nasbírat? A jaký byl nejsilnější zážitek? Více v následující reportáži!

 • Míša: Už po prvních minutách jsem věděla, že je DofE přesně pro mě

  Novinky

  Míša: Už po prvních minutách jsem věděla, že je DofE přesně pro mě

  31. července 2018

  Další účastnicí z naší série rozhovorů je devatenáctiletá Míša z Plzně. Dobrovolnictví se už řadu měsíců věnuje doopravdy naplno - kromě docházení na dětské oddělení Plzeňské fakultní nemocnice a výpomoci v Domově pro seniory sv. Jiří se přes organizaci TOTEM věnuje přípravě jednorázových akcí. Často ji také potkáte jako aktivní účastnici dobročinných sbírek. Do DofE se okamžitě zamilovala a s obrovským nasazením se vrhla na zlatou úroveň.

 • Alžběta: Díky DofE jsem se posunula o další taneční krůček dál

  Novinky

  Alžběta: Díky DofE jsem se posunula o další taneční krůček dál

  9. července 2018

  Alžběta pochází z Krnova, ale našemu programu se věnovala pod záštitou 1st International School of Ostrava. Neustále se snaží posouvat se za hranice své komfortní zóny, a to především v oblasti tance, kterému se intenzivně věnuje již řadu let. Nejen, že se skrze tanec snaží sama proniknout do tajů různých světových kultur a sama se intenzivně vzdělává, ale je také lektorkou, díky čemuž cestuje po celé republice.

 • Gymnázium J.A.Komenského se vrhlo do projektu Zelené kopce...

  Novinky

  Gymnázium J.A.Komenského se vrhlo do projektu Zelené kopce...

  2. července 2018

  ...a připravilo si o celé cvičné expedici krásný blog!

 • Červnové ceremonie v Kaiserštejnském paláci proběhly na jedničku

  Novinky

  Červnové ceremonie v Kaiserštejnském paláci proběhly na jedničku

  25. června 2018

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu pořádala letos v červnu hned čtyři ceremonie - dvě anglické, a to 13. června za přítomnosti Zuzany Bahulové, a dvě české. Mezi účastníky, kteří převzali 22. června svá ocenění z rukou Lejly Abbasové, patronky programu, byly i děti z Dětského domova se školou Chrudim.

Předchozí 1 2 3 4 5 ... 21 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací