Novinky

 • Klub Cestovatelů Plzeň představí program DofE ve velkém!

  Z místních center

  Klub Cestovatelů Plzeň představí program DofE ve velkém!

  21. května 2014

  Klub cestovatelů při Masarykově gymnáziu v Plzni se zapojuje do programu DofE Award jako první v Plzeňském kraji. Při té příležitosti bude uspořádán Kulturní večer pro zájemce a budoucí účastníky programu. Akce se koná v úterý 3.června od 18:00.

 • Projekt účastníků programu DofE podává pomocnou ruku sociálně znevýhodněným

  Z místních center

  Projekt účastníků programu DofE podává pomocnou ruku sociálně znevýhodněným

  22. dubna 2014

  V roce 2013 docházelo v oblasti českobudějovického sídliště Máj k protiromským demonstracím. V této lokalitě totiž žijí romské rodiny a též rodiny sociálně slabé. Studenti Gymnázia J. V. Jirsíka, kteří jsou zapojeni do programu DofE, jehož součástí je i dlouhodobá dobrovolnická činnost, proto připravili projekt, který má ukázat, že to jde i jinak.

 • Sezonu mezinárodních akcí DofE otevřela zlatá expedice v Izraeli

  Z místních center

  Sezonu mezinárodních akcí DofE otevřela zlatá expedice v Izraeli

  6. dubna 2014

  Letošní sezonu expedic programu DofE otevřela zlatá expedice českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka do Izraele. Sedm studentů při ní stanovalo a objevovalo historii v Negevské poušti. Navzdory obtížím, které jsou s expedicemi v této zemi spojené, expedice proběhla úspěšně a studenti se tak zase o krok přiblížili zlaté ceně vévody z Edinburghu, mezinárodnímu ocenění pro aktivní mladé lidi.

 • Držitel Zlaté ceny pokračuje v dobrovolnických aktivitách

  Z místních center

  Držitel Zlaté ceny pokračuje v dobrovolnických aktivitách

  16. ledna 2014

  Jakub Axman, držitel Zlaté ceny vévody z Edinburghu, který získal své ocenění v roce 2013 z rukou britského prince Edwarda, i nadále tráví svůj volný čas aktivně a vymýšlí způsoby, jak být svému okolí prospěšný. Jeho nejnovější dobročinnou aktivitou je novoroční dárek pro lidi bez domova.

 • Téměř 80 km za 4 dny - to je expedice Anglického gymnázia v Praze

  Z místních center

  Téměř 80 km za 4 dny - to je expedice Anglického gymnázia v Praze

  24. září 2013

  V druhé polovině září proběhla vůbec první zlatá expedice programu DofE Award na škole Anglické gymnázium v Praze - English College in Prague. Její účastníci zdolali téměř 80 kilometrů za využití celkem tří různých způsobů přepravy - kanoe, in-line brusle a chůze. Ukázkový příklad expedice, obdiv si zaslouží expediční tým i školitel expedice.

 • Škola zeměpisem a zkušeností v podání oceněného vedoucího DofE Award

  Z místních center

  Škola zeměpisem a zkušeností v podání oceněného vedoucího DofE Award

  25. dubna 2013

  Tři výjimeční pedagogové si v předvečer Dne učitelů odnesli nejvyšší vyznamenání ministerstva školství. Byl mezi nimi i učitel z českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka Vladimír Kojan, který je zároveň dlouholetým vedoucím účastníků DofE Award. V tomto programu může vzdělávat studenty pomocí exkurzí a praktické aplikace historických vědomostí na reálné situace, a to v nejrůznějších zemích světa. Přinášíme vám s panem Kojanem rozhovor, díky kterému se dozvíte víc o jeho způsobu práce s mladými lidmi i o DofE Award.

Předchozí 1 2 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací