Akademie FC Baník Ostrava se stává místním centrem DofE

Akademie FC Baník Ostrava se stává místním centrem DofE

Tiskové zprávy

12. dubna 2019

Z Baníku se stal sportovní klub, který bude zapojen do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Cílem je připravit mladé hráče nejen po sportovní, ale i osobnostní stránce. Účastníci programu se připojí k více než 8 milionům absolventů ze 130 zemí světa. Slavnostního předání se zúčastnil Daniel Holzer, fotbalista FC Baník Ostrava i místostarosta Martin Tomášek.

Za přítomnosti místostarosty Martina Tomáška proběhlo 11. dubna na ZŠ J. Šoupala v Ostravě-Porubě slavnostní předání certifikátu, který potvrzuje, že se mládežnická Akademie FC Baník Ostrava zapojí do vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Tohoto předání se zúčastnil oblíbený fotbalista Daniel Holzer i Petr Mašlej, sportovní manažer mládeže.

„Je skvělé, že mládež z Baníku se bude kromě fotbalu rozvíjet i v dalších oblastech. Moc rád to vidím, protože vím, že aby člověk byl úspěšný fotbalista, je potřeba umět víc, než jen skvěle hrát,“ řekl Daniel Holzer, fotbalista Baníku Ostrava

Klub navazuje na model, který velice dobře funguje u prestižních klubů ve Velké Británii, například Manchester City. Program studentům umožňuje rozvíjet své dovednosti, zlepšovat se ve sportu a zkusit udělat i něco pro druhé v rámci dobrovolnictví. Po absolvování programu studenti získají certifikát, který je mezinárodně uznávaným a otevírá dveře k úspěšné kariéře.

„Program si v Akademii budou plnit kategorie U14 a U15 a slibujeme si od něj posílení vůle, vytrvalosti, odhodlání a odpovědnosti k druhým. Naším cílem totiž není jen vychovat výborné fotbalisty, ale také charakterově kvalitní osobnosti. Do programu se budou moci zapojit všichni žáci naší školy,“ říká Milan Chalupa, ředitel sportovní školy J. Šoupala, na které Akademie působí.

„Věřím, že hráčům Baníku DofE nabízí kvalitní aktivity, které jim budou k užitku během jejich aktivní fotbalové kariéry, ale také po jejím skončení. V Británii, kde program v roce 1956 vznikl, je to unikátní možnost vychovávat skutečné fotbalové osobnosti,“ dodává Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE.

 

O DofE

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětově nejvýznamnější program neformálního vzdělávání, který založil před více než 60 lety Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty. Mladí lidé ve věku 14 až 24 let jsou skrze něj motivování k cílevědomosti, solidaritě, zdravému životnímu stylu a zájmu o své okolí. V současnosti se tohoto programu účastní 1,3 milionů lidí, v České republice má program 3800 účastníků. Absolventi programu získávají prestižní ocenění, které jim dává výhodu v profesním i osobním životě. (www.dofe.cz)

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací