Bikerka Markéta Peggy Marvanová úspěšné zdolala nástrahy extrémního závodu

Bikerka Markéta Peggy Marvanová úspěšné zdolala nástrahy extrémního závodu

Aktuality

5. června 2016

Držitelka zlatého ocenění DofE, Markéta Peggy Marvanová, se účastnila extrémního cyklistického závodu Highland Trail 550 ve Skotsku, který úspěšně dokončila. Gratulujeme!

Highland Trail 550 je závod na horských kolech o délce 862 km, který vede napříč Skotskou Vysočinou. Sama Markéta na svém online streamu závod komentovala následujícími slovy: „Nemáme ambice na umístění. Každý kdo dojede do cíle, je borec.“ A povedlo se! Držitelce zlatého ocenění DofE se závod podařilo úspěšně absolvovat, čímž se zařadila mezi několik málo žen, jimž se takový počin povedl.

Markéta se závodu účastnila také za cílem podpory veřejné sbírky KOLO PRO KAŽDÉ DÍTĚ, která probíha od 23. 5. do 27. 6. 2016. Výtěžek poputuje na výrobu speciálních kol na ruční pohon pro handicapované děti. Tato kola budou dětem bezplatně a dlouhodobě zapůjčena.

Není to však první sbírka, kterou Markéta podporuje. Naposledy se jednalo o sbírku na speciálně upravené elektro dvojkolo pro Dáju trpící Myopatií. Sbírka probíhala v průběhu závodu přes Ameriku 4500km z Kanady do Mexika a vybralo se neuvěřitelných 65 000 Kč.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací