Dělat to, co nás baví, je to nejlepší, co nás může potkat, říká patronka DofE Klára Nademlýnská

Dělat to, co nás baví, je to nejlepší, co nás může potkat, říká patronka DofE Klára Nademlýnská

Novinky

4. července 2016

Módní návrhářka Klára Nademlýnská je jednou z nových patronek DofE. O tom, proč se rozhodla podporovat DofE nebo co považuje za největší výzvu, kterou se jí podařilo překonat, čtěte v následujícím rozhovoru.

Kláro, co stálo za tím, že jste se jako patronka rozhodla podporovat DofE?

Protože fandím všem mladým lidem v jejich aktivitách a jsem moc ráda, že je můžu podpořit v něčem, co je baví. Pro mladé lidi je důležité si v životě vyzkoušet víc věcí proto, aby se našli a zjistili, co je bude naplňovat a bavit. To je to nejdůležitější. Já sama mám patnáctiletého syna, takže to znám z domova. Dělat to co co nás baví a ještě se tím v budoucnu třeba živit je to nejlepší, co nás může potkat.

Dokázala byste vyzdvihnout, co se Vám na DofE líbí nejvíce?

Je to hlavně podpora. Mladí lidé si občas nejsou jistí, pro co se rozhodli, někdy jim může chybět třeba kousek odvahy. Právě program je může popíchnout a posunout k tomu, aby se nebáli a pokračovali ještě dál.

DoFE je o překonávání vlastních výzev. Dokázala byste vybrat svou největší výzvu z minulosti, kterou se Vám podařilo zdolat?

Určitě to, že se živím tím, co mě baví a splnila jsem si tak sen, o kterém jsem snila snad od svých 13 let. Největší výzvou pak bylo, že na přelomu svých 18 let jsme se s tehdejším manželem rozhodli odejít do Francie. Na vlastní pěst jsme začali úplně od nuly, v neznámé zemi, v neznámém prostředí. Když člověk dokáže překonat všechny ty překážky na začátku, o to víc ho to posílí v dělání toho, co opravdu chce.

Stojí před Vámi naopak nějaká výzva, kterou byste chtěla v budoucnu překonat?

Ono to, že člověk má na krku sám sebe a svou firmu, je vlastně taková neustálá, nekončící výzva. Aby všechno fungovalo jak má,  aby vás to pořád bavilo, motivovalo, aby člověk pořád cítil to, co na samém začátku…To všechno je pro mě  taková stále trvající výzva. Hlavně ale pak to, abych měla při práci ten stejný pocit, jako když jsem začínala.

A poslední otázka na závěr. Co byste vzkázala účastníkům DofE?

Aby pokračovali dál v tom, co je baví a když třeba někdy zapochybují o sobě nebo o tom, co dělají, tak aby to všechno překonali a pokračovali dál.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací