DofE míří do škol v Pardubickém kraji

DofE míří do škol v Pardubickém kraji

Akce

2. října 2015

V pátek 2. října 2015 byl představen a nabídnut školám i ostatním institucím pracujícím s mladými lidmi neformální vzdělávací program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Program představil ředitel DofE ČR Mgr. Tomáš Vokáč., Ph.D. Krátkou prezentaci zakončil vysvětlením, že pro něj osobně je Cena „vynikající komplexní neformální vzdělávací program, jenž vede mladé lidi k zážitkům, které formují jejich hodnoty a mnohokrát se jim zúročí v budoucím osobním i pracovním životě."

Cenu a její přínosy pro život přiblížil i zástupce britské velvyslankyně v ČR a patron DofE Tim Voase, držitel zlatého ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Pro něj je DofE zejména o získání sebevědomí a zvýšení možnosti uplatnění se na trhu práce. „Bez Ceny bych nezískal tak skvělou práci. Díky Ceně jsem měl něco zvláštního, něco navíc, a to mi pomohlo překonat konkurenci“. Nejde však jen o mezinárodně platný certifikát jako takový, ale i o získané sebevědomí a víru, že si lze plnit své sny. „Sebedůvěra, to je to hlavní a nejdůležitější, co mi Cena dala,“ dodal na závěr.

O zážitky a svůj příběh z aktivní účasti v DofE se podělil i stávající zlatý účastníkdržitel Bronzové a Stříbrné ceny DofE, šéfredaktor časopisu ZámečekLukáš Kotlár (19), „Je důležité mít v životě motivaci, a proto jsem se rozhodl zapojit se do DofE. Díky DofE jsem měl možnost setkat se s členkou britské královské rodiny, hraběnkou Sophií, či se zúčastnit expedice v zahraničí“, říká o programu Lukáš.

Svou praktickou zkušenost s poskytováním programu dodal Mgr. Ivo Helebrantředitel gymnázia 1st International School of Ostrava. Cenu hodnotil jako velmi přínosný nástroj pro rozvoj mládeže, vyzdvihl hlavně široký záběr aktivit a důraz na dobrovolnost. „Ne každé dítě se zvládne aktivitě pravidelně věnovat, ale kdo vydrží je na konci cesty za svou cenou, ať už jde o jakoukoliv úroveň, bohatší o spoustu zážitků a o vědomí, že to zvládl“. Na programu si cení i jeho administrativní nenáročnosti a skvělé podpory Národní kanceláře. "Papírování je minimum, důležitá je hlavně práce s mládeží, motivace a mentorská podpora", dodává.

Setkání se uskutečnilo ve společenském sále Pardubické radnice pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. Celkem se akce zúčastnilo 15 vzdělávacích institucí, 2 dětské domovy a 13 středních škol a učilišť. Po představení programu následovala recepce, při které se živě debatovalo jak o přínosech Ceny pro mládež a poskytující školu či instituci, tak o nevšedních zážitcích spojených s plněním programu. 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací