DofE slaví hned dvě výročí!

DofE slaví hned dvě výročí!

Novinky

9. června 2016

Své 95. narozeniny dnes slaví zakladatel Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, Princ Philip. A je to také přesně 60 let, co byl tento mezinárodní program založen!

Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II. a zakladatel DofE,  se narodil 10. června 1921 v na řeckém ostrově Korfu. Jeho královská Výsost dnes slaví své 95. narozeniny a nám nezbývá, než k tak krásnému životnímu jubileu srdečně gratulovat!

Výročí však slaví také DofE. Před 60 lety byl program právě Princem Philipem založen. Motivem byly starosti ohledně tehdejšího vývoje mladých lidí, který podle vévody z Edinburghu trpěl značnými nedostatky. Následné rozšíření DofE po celém světě je dokladem univerzální přitažlivosti programu a vize jeho zakladatele. I vévoda z Edinburghu však přiznává, že jej to překvapilo: „Když byl program v roce 1956 zkušebně spuštěn, nikdo moc netušil, co z něj bude. Velmi rychle však uspěl, a od té doby se program  stále rozšiřuje po celém světě.“ Princ Philip se pak  DofE věnuje celou dobu od jeho vzniku. Nadále se v programu angažuje, a to zejména tím, že oceňuje úspěchy účastníků programu a dospělých, kteří tyto mladé lidi podporují.

V současné době je do programu zapojeno přes osm milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa. Každý den pak do programu vstoupí na 1500 mladých lidí po celém světě.

Při příležitosti 60. výročí DofE byla na oficiálních stránkách vytvořena speciální tematická sekce. A své zastoupení zde má také Česká Republika! Dominika Kouřilová je držitelkou všech tří ocenění DofE. V průběhu programu absolvovala několik dobrovolných aktivit, nejraději však  vzpomíná na čtení dětem ve školce. "Práci s dětmi jsem zbožňovala, vždy jsem toužila pomáhat lidem a těšilo mne vidět, jak dětem pomáhám učit se nové věci a slova. Největší zážitek pro mne byl když mi všech 20 dětí nakreslilo obrázky a chtěli, ať si je pověsím u sebe v pokoji", dodává Dominika.

Na její profil se můžete podívat na tomto videu.

Pro další příběhy účastníku ze všech zemí světa, klikněte zde.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací