DofE spolupracuje s CERGE-EI

DofE spolupracuje s CERGE-EI

Novinky

16. března 2017

Propojování středoškolského s vysokoškolským vzděláváním. To přesně symbolizuje nově vzniklá spolupráce mezi DofE a Centrem pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI).

CERGE-EI je akademickou institucí založenou v roce 1991 Janem Švejnarem a Josefem Zielencem, její sídlo pak naleznete v historickém jádru Prahy. V současné době zde studuje přes 100 studentů z více než 25 zemí světa.

Samotná spolupráce DofE s CERGE-EI tkví  v mentoringu, který účastníkům DofE z Německé školy v Praze a pražského Gymnázia Jaroslava Seiferta poskytuje jedenáct studentů zmíněného akademického institutu. Jednotliví mentoři pak pocházejí z nejrůznějších koutů světa, jako např. z Ghany, Afghanistánu nebo Albánie. Celý mentoring tak často probíhá v angličtině. "Jsem nadšený, že se mohu do takového projektu zapojit. Aktivně příspívat k rozvoji mladé generace je věc, které mě velmi inspiruje," uvádí ke spolupráci jeden z jedenácti mentorů, Reynolds Antwi Agyapong z Ghany.

"Jsem nesmírně rád, že se DofE v ČR podařila uzavřít spolupráce takového charakteru. Líbí se mi, že mladí účastníci mohou nahlédnout do života vysokoškoláka a pochytit od něj cenné rady. Na straně druhé mi pak přijde sympatická právě idea předávání  zkušeností staršími studenty, kteří mohou mladým lidem pomoci v jejich rozvoji. Určitě bych také vyzvedl mezinárodní aspekt tohoto projektu, jelikož mentoři pocházejí opravdu  z celého světa," přidává svůj postřej ke spolupráci výkonný ředitel DofE v ČR, Tomáš Vokáč.

Jednotlivé profily mentorů si můžete prohlédnout zde.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací