DofE v ČR slaví kulaté výročí a má velké ambice

DofE v ČR slaví kulaté výročí a má velké ambice

Aktuality

21. dubna 2015

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) v České republice letos slaví kulaté výročí. Je to právě 20 let, co bylo po pilotním roce zahájeno rozšiřování DofE po celé zemi. Od té doby se v Česku do DofE zapojily tisíce mladých lidí v desítkách organizací od středních a základních škol, přes volnočasová centra a neziskové organizace po dětské domovy.

Jen v roce 2014 se v Česku DofE zúčastnilo víc než 1000 mladých lidí, kterým na jejich cestě k prestižnímu ocenění pomáhalo přes 300 dobrovolníků v roli vedoucích DofE. Celkově je nyní Mezinárodní cena vévody z Edinburghu mladým lidem nabízena v téměř 80 organizacích.

„Během roku 2015 očekáváme, že počet zapojených organizací vzroste na 100 a DofE se zúčastní kolem 1500 mladých lidí. Tato čísla hodláme zvyšovat i v následujících letech. Věříme, že se program DofE v České republice postupně rozšíří natolik, že jím bude procházet až 30 tisíc mladých lidí ročně“ říká Jiří Zrůst, předseda správní rady DofE v ČR.  

Důkaz, že je to možné, nabízí Velká Británie, kde se DofE každý rok zúčastní na 300 tisíc mladých lidí ročně, což jsou přibližně čtyři procenta místní populace v příslušném věku. DofE má v Británii dlouholetou tradici a zvučnou podporu královské rodiny, absolvovala ho i vévodkyně Kate.

Příští rok navíc uplyne již 60 let od roku, kdy manžel britské královny, princ Philip, vévoda z Edinburghu, toto ocenění pro mládež založil.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací