Extrémní charitativní cyklo výkon slaví úspěch

Extrémní charitativní cyklo výkon slaví úspěch

Aktuality

20. října 2015

Nejmladší česká pokořitelka Great Divide Race (4418 km), dvacetiletá ultra bikerka Markéta Peggy Marvanová mění životy. Svým výkonem a nasazením pomohla vybrat přes 75.000 CZK na speciální elektrické dvojkolo pro 11letou Danielu Málkovou trpící myopatií. Úspěch její extrémní snahy se oslaví dne 28. října slavnostním předáním speciálního dvojkola společnou projížďkou do přírody.

Předání dvojkola proběhne symbolicky v rámci ukončení cyklistické sezóny 2015 a akce “Po stopách posledních šlápnutí”.  Místo dění je situované nedalekou za Prahou, sraz je v 11:00 na náměstí v Hřebeči a pojede se společně trasa Hřebeč, Hostouň, Běloky, Makotřasy, Lidice, Hřebeč. Zveme všechny z vás, kteří máte chuť a náladu, přijměte naše pozvání jak na předání, tak na projížďku a společně popřejme Dáje mnoho šťastných kilometrů.

Vytrvalost s jakou si Peggy šla za svým cílem je obdivuhodná. Dosáhnutí vytyčeného cíle se samozřejmě neobešlo bez zvládnutí extrémních situací. Sbírku zahájila startem na nejdelším nezabezpečeném závodě horských kol na světě Tour Divide, který dokázala během 21 dní, 9 hodin a 10 minut úspěšně pokořit a zdolat jako jediná česká dámská účastnice. Věčně usměvavá bikerka si prošla překonáním bahnitého a nebezpečného terénu, zasněženými horami, spaním v lese i na veřejných záchodcích a blízkým setkáním s medvědem. Jako jedna z nejmladších účastnic závodu všechny tyto situace zvládla a s neuvěřitelnou energií pokračovala ve sbírce i po svém návratu z USA.

Ani po vyčerpávajícím závodě Tour Divide Race nepolevila ve svém úsilí získat kolo pro Dáju a šlápla do pedálů na cyklistickém závodě Kolo pro život. Na Karlštejn Tour obsadila ve své kategorii krásné třetí místo a podepsanou bronzovou medaili nabídla k vydražení. Peggy ze sebe dala doopravdy vše a vyplatilo se to!

Mladá závodnice svým nasazením inspirovala i ostatní. Neobvyklé sdružení cyklistických nadšenců Černí koně navázalo na její závod Tour Divide účastí na závodě 111 hodin, aby sbírku pro Dáju také podpořili. Jednalo se o extrémně náročný závod, který objíždí celé Česko i Slovensko a propojuje svět zdravých i handicapovaných. Tým Černých koní se skládal jen z handicapovaných závodníků a za svého patrona si zvolili právě Dáju.

Do velké výzvy se nadšená ultra bikerka pustila díky podpoře české pobočky Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), která pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím programu, ve kterém si volí vybrané aktivity a k nim si stanovují cíle. zapojení se do DofE beru jako jeden ze svých nejlepších kroků letošního roku. DofE umožňuje mladým lidem uchopit svůj talent ze správného úhlu a ukázat jim cestu i cíl,“ vysvětluje závodnice. Sbírku pro Dáju organizovala ve spolupráci s DofE a projektem Sport Pomáhá. Více informací se dozvíte na Sport Pomáhá

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací