Fond DofE Award podpoří mladé lidi částkou necelých devadesáti tisíc

Fond DofE Award podpoří mladé lidi částkou necelých devadesáti tisíc

Aktuality

15. dubna 2014

V loňském roce došlo ke spuštění Fondu DofE Award a nyní dochází už podruhé k přiznání finanční podpory aktivním mladým lidem, za něž o příspěvky požádaly organizace zapojené do programu DofE. Celková částka 87 600 Kč poputuje k několika desítkám mladých lidí ze dvanácti škol, volnočasových center a neziskových organizací, aby jim pomohla na cestě za jejich cíli.

V rámci Fondu DofE Award mohou organizace poskytující program DofE dvakrát ročně žádat o příspěvky na zájmové aktivity a dobrodružné expedice mladých lidí, kteří se účastní programu. V březnu se mohly zapojené organizace na národní kancelář obrátit s žádostmi o finanční podporu poprvé v tomto roce, druhou možnost budou mít zase na podzim.

Během dvou týdnů národní kancelář obdržela 19 žádostí z 12 organizací, z nichž všem byla určitá výše příspěvku přiznána. Na zájmové aktivity mladých lidí tak bylo rozděleno celkem 15 300 Kč, na dobrodružné expedice celkem 72 300 Kč.

O výši přidělených příspěvků rozhodovala komise skládající se z členů národní kanceláře a dozorčí rady Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, přičemž se řídila kritérii popsanými v materiálech o Fondu DofE Award, které jsou k nalezení na tomto webu v sekci Pro poskytovatele – Ke stažení (přímý odkaz zde). Všichni žadatelé mohou nahlédnout také do souboru s častými chybami a doporučeními, které jsou umístěny tamtéž (přímý odkaz zde).

Seznam aktuálně podpořených organizací a přiznaných příspěvků najdete na tomto odkazu. Kontaktní osoby z uvedených organizací budou do dvou týdnů kontaktovány koordinátorkou programu s bližšími informacemi.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací