I podporovatelé DofE získávají úžasná ocenění!

I podporovatelé DofE získávají úžasná ocenění!

Aktuality

18. listopadu 2015

Jiří Zrůst, Senior Managing Director, Macquarie Infrastructure and Real Assets, předseda správní rady DofE v České republice a člen správní rady DofE na Slovensku byl oceněn v rámci „Extra Mile 40“, kde jsou každý rok vybírány inspirativní osobnosti, které přispívají na dobrou věc. Ocenění získal díky velké podpoře a energii, kterou věnuje programu DofE. Gratulujeme a děkujeme za podporu a skvělou spolupráci!

Výňatek z e_financial news si můžete přečíst zde či níže:

Tomáš je sirotek. Bylo mu 14, když byl poprvé poslán do nápravného zařízení za krádež. Pro chlapce v jeho postavení byla již před jeho zatčením malá šance, že unikne ze začarovaného kruhu chudoby, zločinu a drog. Uplynulo sedm let a Tomáš je zaměstnán ve stavebnictví, bydlí v nájemním bytě a je společenský mladý muž.

Jeho proměna byla inspirována účasti v programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (program DofE), který v České republice organizuje Jiří Zrůst. Kromě sportovních a dalších výzev účastníci musejí zorganizovat také dobrovolnický projekt. „Tomáš dal dohromady pět svých přátel, také sirotků, a v rámci tohoto projektu pomáhali v jeslích,“ říká Zrůst. „Uvědomil si, že může ovlivnit nejen na životy těch dětí, ale také na životy svých přátel.“

Tomáš je jeden z více než 1000 mladých lidí, kteří se programu DofE zúčastnili v České republice od roku 2013, kdy Zrůst začal program v České republice rozšiřovat. Programu věnoval 100 000 EUR ze svých vlastních prostředků a povedlo se mu vybrat dalších 1,1 milionu EUR.

Zrůst věnoval nespočet hodin svého času na založení 73 nových místních center DofE v České republice a nyní řídí práci na založení tohoto programu na Slovensku, kde se letos otevřelo šest místních center.

„Tomášův příběh ukazuje, že když začnete pomáhat ostatním, dokážete víc, než když jen darujete peníze,“ říká Zrůst.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací