innogy je první společností v ČR uznávající mezinárodní certifikát DofE!

innogy je první společností v ČR uznávající mezinárodní certifikát DofE!

Novinky

26. února 2018

innogy se 23. února 2018 stala historicky první společností v České republice, která uznává certifikát mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (Duke of Edinburgh´s Award neboli DofE) jako důležitou součást životopisu potenciálního uchazeče o práci. Certifikát je mezinárodně uznávaným potvrzením toho, že se uchazeč nebojí na sobě pracovat, má vytrvalost, odhodlání, umí spolupracovat v týmu, je kreativní a dokáže si poradit s různými výzvami. DofE certifikát často otevírá dveře k zajímavým pracovním příležitostem nebo k přijetí či stipendiu na zahraniční univerzitě.

DofE aktuálně funguje ve sto čtyřiceti státech světa a počet absolventů už překročil jeden milion. U nás funguje od roku 1995 - do České republiky ho přivedla Lady Luisa Abrahams, golfová šampiónka z období prvorepublikového Československa. Ještě téhož roku byl spuštěn ve 30 místních centrech, kterými zpravidla bývají střední a základní školy, střediska volného času nebo dětské domovy. Od té doby se počet zapojených institucí několikanásobně rozrostl – v současné době jich česká národní kancelář eviduje více jak 170 a přes 3 000 účastníků v roce 2017. DofE je národním i celosvětovým pilířem neformálního vzdělávání.

Ačkoli s DofE spolupracuje řada společností a firem, partnerství s innogy na této úrovni je prvním počinem tohoto druhu u nás. Jak uvádí Tomáš Vokáč, výkonný ředitel programu: „Uznání certifikátu DofE společností innogy nás obrovsky těší. DofE posiluje v mladých lidech zásadní hodnoty a dovednosti, které mnozí zaměstnavatelé u svých současných či budoucích zaměstnanců hledají a které potřebují. A v innogy si to dobře uvědomují. Zároveň mám radost, že innogy vysílá skvělý signál ke všem mladých lidem v České republice – pracujte na sobě, běžte za svými sny, protože tím získáte nejen dobrou práci, ale pomůžete změnit věci k lepšímu i kolem vás“.

V DofE ČR pracujeme na tom, aby se v budoucnu toto prestižní ocenění stalo i důležitou součástí přijímacího řízení na české vysoké školy tak, jak je tomu v současné době například ve Velké Británii a na prestižních univerzitách v dalších anglofonních zemích světa.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací