Jaroslav Peřka: Zájem o program DofE byl u nás až ohromující

Jaroslav Peřka: Zájem o program DofE byl u nás až ohromující

Novinky

29. srpna 2018

Se začátkem nového školního roku bychom Vám formou rozhovorů rádi představili ty, kterým vděčíme za rozvoj našeho programu nejvíce – naše vedoucí a koordinátory! Prvním z nich je pan Jaroslav Peřka, jehož místní centrum, Gymnázium Děčín, patří k nejmladším přírůstkům do naší DofE rodiny, nicméně, už teď je jasné, že se bude programu na škole velmi dařit.

Pod jakým místním centrem se DofE věnujete a na jaké pozici? 

Patřím na místní centrum Gymnázium Děčín a jsem na pozici koordinátora.


Jak dlouho na dané instituci působíte a jak jste se dostal k této profesi? Co Vás na ní baví?

Na gymnáziu působím od roku 2009. Začínal jsem zde vyučovat biologii a chemii ještě jako student bakalářského oboru na UJEP, který jsem při práci dostudoval. Dále jsem si doplnil magisterské vzdělání na PedF UK. Na vyučování mě nejvíc baví široká škála lidí, se kterými každý den pracujete. Navíc mám možnost společně s nimi neustále objevovat detaily a zajímavosti biologie a chemie, kterých je nespočet.

Jak jste se jako místní centrum o programu dozvěděli a jaké byly hlavní argumenty pro zapojení?

O programu nás informovala naše současná ředitelka Mgr. Lenka Holubcová, která absolvovala představení programu v jedné ze zapojených institucí. Na základě těchto informací oslovila přímo mě a už po pěti minutách jsem věděl, že tento program má smysl a tušil jsem, že se mu bude na naší škole dařit. Hlavní důvod, proč jsem se rozhodl stát se koordinátorem, je všestrannost programu a hlavně důraz na selfmanagement, svobodu rozhodování a osobnostní rozvoj.

Jak se Vám program a celý koncept líbí?

Celý koncept programu je vyvážený a po desítky let odzkoušený. Díky tomu zapojení vedoucích a účastníků nečiní vůbec žádný problém a tato jednoduchost či lehkost celou věc jen umocňuje. Navíc mám možnost sledovat rozvoj žáků nejen v hodinách a žasnout nad jejich výkony a sebehodnocením. To v hodinách na střední škole vždy nelze. Další plus vidím v podpoře Národní kanceláře a dostupnosti digitálních materiálů. V tomto ohledu bych uvítal víc medailónků účastníků či absolventů DofE, které bychom mohli využít při náboru a propagaci.

Kolik máte v současné době zájemců/účastníků? Plánujete na podzim nábor nových členů?

Zájem o program byl až ohromující. S propagací jsme s kolegyní Olgou Česnekovou začali koncem dubna 2018 a v průběhu května se přihlásilo 18 účastníků, kteří začali plnit DofE ihned a plní jej i přes prázdniny. Dalších 20 účastníků vážně zvažuje začít svou úroveň od září. Těšíme se na další účastníky. Jelikož jsme s programem začali až koncem školního roku, budeme DofE propagovat ještě jednou v září. Hned první školní den budeme oslovovat nově přijaté první ročníky a žákyně a žáky nižšího gymnázia, kteří dosáhli věkové hranice programu.

Děkujeme za rozhovor!

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací