Její královská Výsost, hraběnka z Wessexu, GCVO navštíví českou pobočku DofE

Její královská Výsost, hraběnka z Wessexu, GCVO  navštíví českou pobočku DofE

Aktuality

16. dubna 2015

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v České republice bude opět poctěna návštěvou člena britské královské rodiny. V květnu přijede do Prahy Její královská Výsost hraběnka z Wessexu, GCVO, celosvětová ambasadorka Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) a zúčastní se programu připraveného českou pobočkou nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu společně s Britským velvyslanectvím v Praze.

Dvoudenní návštěva Její královské Výsosti bude mimo jiné zahrnovat tradiční předávání zlatých ocenění úspěšným absolventům Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a návštěvu jedné z pražských středních škol, která je zapojena do českého DofE.

Hraběnka je od roku 2013 celosvětovou ambasadorkou Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Aktivně se věnuje podpoře organizací, které pomáhají dětem a mladým lidem. Hraje důležitou roli při propagaci programu DofE a jeho celosvětovém vlivu na mladé lidi a jejich okolí. Její královská Výsost navštívila Českou republiku již před dvěma lety se svým manželem, Jeho královskou Výsostí princem Edwardem, hrabětem z Wessexu. Princ Edward je sám držitelem zlatého certifikátu DofE a členem správní rady nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Během květnové návštěvy se hraběnka setká s účastníky a podporovateli programu DofE na řadě akcí.

Výkonný ředitel DofE v České republice, Ondřej Lochman, je velmi spokojen s rozvojem DofE v ČR a má velkou radost z návštěvy Její královské Výsosti. „V České republice se v roce 2014 programu DofE zúčastnilo více než 1000 mladých lidí z nejrůznějších středních škol, domů dětí a mládeže, ale i dětských domovů se školou. Přes třicet z nich teď bude mít tu čest převzít zlaté ocenění přímo z rukou Její královské Výsosti“.

Podrobný program návštěvy bude v dohledné době zveřejněn.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací