Kampaň #worldready je tady!

Kampaň #worldready je tady!

Novinky

1. listopadu 2018

Dnes, 1. listopadu 2018, startuje nová kampaň The Duke of Edinburgh´s International Award Foundation, která upozorňuje na fakt, že vzdělávání, které probíhá ve školních lavicích, neshledávají dnešní mladí lidé jako dostatečné pro to, aby je připravilo na život. Vyplývá to z průzkumu, který nadace realizovala ve více než 150 zemích světa.

Průzkumu se zúčastnili jak žáci a studenti, tak i vzdělavatelé a další profesionálové, kteří s mládeží na denní bázi pracují. Tematicky byl průzkum zaměřený především na výzvy a příležitosti, se kterými se dnešní mladá generace setkává, a dovednosti, které jsou pro dnešní život klíčové.

Z průzkumu mimo jiné vyplynulo, že…

-          Žáci a studenti cítí potřebu získávat zkušenosti i mimo školní lavice

-          7 z 10 mladých lidí se domnívá, že jejich budoucnost je více nejistá oproti budoucnosti předchozích generací

-          6 z 10 nich je toho názoru, že jejich dospívání je složitější, než jaké měli jejich rodiče a prarodiče

-          Za nejdůležitější aspekty, které mohou přispět k úspěchu v životě, považují dnešní žáci a studenti sebevědomí, odolnost a odhodlání.

Na všechny tyto důležité poznatky chce upozornit nová mezinárodní kampaň #worldready, která si klade za cíl zvýšit povědomí o neformálním vzdělávání a podpoře rozvoje naší nejmladší generace. Kampaň bude dnes oficiálně představena ve městě Accra v africké Ghaně v rámci akce Forum 2018, které se účastní zástupci DofE z celého světa, a to za osobní přítomnosti Jeho královské výsosti prince Edwarda, předsedy nadace The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation, a Jeho excelence Nana Akufo-Addo, prezidenta Ghanské republiky.

Jeho královská výsost, princ Edward, hrabě z Wessexu, dlouhodobě všechny účastníky programu podporuje a navštěvuje regionální zastoupení Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu po celém světě. „Dnešní mladí lidé vyrůstají v dynamickém, rychle se měnícím prostředí, a rozvoj dovedností, jako je odolnost, sebevědomí a schopnost rychle se adaptovat je nesmírně důležitý,“ říká. Forma neformálního vzdělávání, jakou nabízí Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, je vyzkoušený a lety ověřený způsob, jak mohou mladí lidé posouvat dál sebe sama a komunitu okolo sebe. DofE jim umožňuje rozvíjet takové dovednosti, které jim ulehčí vstup do dnešního světa,“ popisuje význam tohoto vzdělávacího programu a kampaně #worldready.

Chcete se o této iniciativě dozvědět více? Navšivte www.worldready.org a sledujte hashtag #worldready na sociálních sítích.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací