Kooperativa se stává Zlatým partnerem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

Kooperativa se stává Zlatým partnerem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

Aktuality

1. listopadu 2017

Dne 1. listopadu 2017 byla v rámci globálního leadership programu International Gold Event pořádaného Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v České republice (DofE) oficiálně zahájeno partnerství Kooperativy a Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu za osobní účasti Jeho královské výsosti Prince Edwarda a generálního ředitele Kooperativa, a.s. Martina Diviše. HRH Princ Edward osobně předal generálnímu řediteli Kooperativa, a.s. Martinu Divišovi nejprestižnější statut partnerství, tzv. „DofE Gold Friend“, která umožní podporu mnoha mladým lidem po celé České republice v rozvoji jejich potenciálu.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je program založený před 60 lety Princem Philipem a dlouhodobě podporovaný britskou královskou rodinou. Zaměřuje se na komplexní osobnostní rozvoj mladých lidí ve věku 14 až 24 let, které podporuje ve čtyřech provázených oblastech - sportu, rozvoji talentu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici. Program funguje ve 140 zemích světa a ročně se do něj zapojí přes milion mladých lidí.

Posláním DofE je nabídnout každému mladému člověku možnost rozvíjet svůj potenciál a uspět v životě bez ohledu na svůj původ, sociální zázemí či fyzickou kondici. Dofe tak nabízí jedinečnou rovnou příležitost osobního rozvoje všem účastníkům bez rozdílu. V současné době DofE působí ve více jak 160 vzdělávacích institucí po celé České republice a program plní přes 2500 zapojených mladých lidí.

Přínosy, které mladým a společnosti DofE přináší, úzce korespondují se strategií společenské odpovědnosti Kooperativy, a.s. Nově vytvořené partnerství je ideální příležitostí, jak společně rozšířit a podpořit společenskou odpovědnost, aktivní participaci v občanském životě, volnočasové aktivity a harmonickou atmosféru v rodinách mladých lidí po celé České republice. Existence DofE má z dlouhodobého hlediska řadu pozitivních dopadů jak na jednotlivce, tak i na společnost, a to například v oblasti zkvalitnění docházky a výsledků ve vzdělávání nebo posílení zdraví a životní pohody. Je také prokázáno, že program v účastnících posiluje a rozvíjí odolnost, odhodlání, kreativitu a v neposlední řadě také sebedůvěru.

Aktivní zapojení Kooperativy znamená především podporu celého konceptu, a to v několika oblastech, kterými jsou hlavně společná komunikace, dobrovolnické příležitosti pro zaměstnance Kooperativy, a také finanční podpora. Význam spolupráce na této úrovni popisuje Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE v ČR: „V Dofe máme speciálním fond pro podporu mladých lidí a center, aby se každý mladý člověk bez ohledu na své zázemí či sociální zázemí mohl zapojit a začít plnit své životní výzvy. Mám radost, že se Kooperativa se bude spolupodílet na rozdělování prostředků těm, kteří naši pomoc potřebují nejvíce, tedy marginalizovaným mladým lidem.“

Celkově podpora Kooperativy umožní otevřít nové příležitosti znevýhodněným mladým lidem, aby mohli začít plnit jednotlivé úrovně programu. Dalším, neméně důležitým cílem, bude také integrovat více mladých lidí s fyzickým handicapem, z vyloučených lokalit, dětských domovů nebo dalších komunit. „Je nám velkým potěšením, že Kooperativa se stala Zlatým partnerem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a pomůže nám pozitivně měnit českou společnost a české vzdělávání k lepšímu,“ zdůrazňuje význam tohoto nově navázaného partnerství Jiří Zrůst, předseda správní rady pro Českou republiku.

Společným cílem je zapojit do roku 2020 na 10.000 mladých lidí ve věku 14 – 24 let ve více jak 300 institucích. 

  Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací