Michaela Hradilová: Velmi si cením lidí, kteří dělají něco navíc a nečekají za to odměnu

Michaela Hradilová: Velmi si cením lidí, kteří dělají něco navíc a nečekají za to odměnu

Novinky

15. října 2018

Na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli zaštiťuje chod programu DofE Michaela Hradilová, která je skvělou podporou všem zapojeným účastníkům na této škole. Jak sama říká, myšlenka DofE se jí moc líbí a v plnění jednotlivých úrovní svoje studenty aktivně podporuje.

Pod jakým místním centrem se DofE věnujete a na jaké pozici?

Jmenuji se Michaela Hradilová a působím ve funkci koordinátora a zároveň vedoucího od roku 2017. Původně jsme na DofE byly dvě, ale kolegyně se přestěhovala do Prahy. Pracuji na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli, kde máme uzavřené centrum.

Jak dlouho na dané instituci působíte a jak jste se dostala k této profesi? Co Vás na ní baví?

Na gymnáziu působím s pětiletou mateřskou přestávkou od roku 2005. Nebudu tedy ani vypočítávat, jak dlouho to už bude. Vždycky jsem věděla, že chci učit. Pocházím z učitelské rodiny, takže jsem věděla, do čeho jdu. Vystudovala jsem filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor česká a latinská filologie. Je škoda, že se latina od mého profesního nástupu vytratila z vyučování a zůstala jen v semináři a kroužcích. Jsem přesvědčená o tom, že je pro studenty gymnázií důležitá. V roli pedagoga již nějakou dobu působím a stále mě baví práce s mladými lidmi, baví mě jim pomáhat zorientovat se v dnešním světě, otevírat se různým přístupům a rozšiřovat jim obzory a případně je i inspirovat. Jsem ráda, že moje je práce variabilní a nikdy není stejná, i když učím tutéž látku.

Jak jste se jako místní centrum o programu dozvěděli a jaké byly hlavní argumenty pro zapojení?

Po návratu z mateřské dovolené jsem byla oslovena vedením školy, abych se zúčastnila představení programu v Regionálním centru v Olomouci. No a tam to vše začalo... Program mě zaujal, byl jiný, než o kterých jsem doposud slyšela. Moc se mi líbí myšlenka DofE. Velmi si cením lidí, kteří dělají něco navíc a nečekají za to odměnu, tedy lidí, kteří se snaží na sobě pracovat, překonávat hranice sebe sama, pomáhat druhým. Snažím se dělat věci, které mi připadají smysluplné, věci, kterým věřím.

Co vidíte jako hlavní přínosy DofE pro Vaše studenty?

Pro studenty, kteří se zapojí, je určitě přínosný. Program jim ukazuje nové možnosti, učí je věřit ve své schopnosti, učí je trpělivosti a vytrvalosti. A skrze dobrovolnictví jim dává dobrý pocit, protože ten si většina z nich opravdu odnáší.

Kolik máte v současné době zájemců/účastníků? Plánujete nábor nových členů? Jak se jim DofE líbí?

To je otázka spíše na samotné účastníky či absolventy. Doufám, že jsou spokojeni sami se sebou. Na naší škole běží program docela krátkou dobu, takže bronzovou úroveň zatím dokončilo 7 studentů. V současné době máme rozjeto pět bronzových a tři stříbrné.

Děkujeme!

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací