Mladí lidé se sociálním znevýhodněním od nás získají přes 50 tisíc korun

Mladí lidé se sociálním znevýhodněním od nás získají přes 50 tisíc korun

Aktuality

15. prosince 2014

Aby byl program DofE dostupný opravdu všem mladým lidem, spravujeme už více než rok Fond DofE, jehož prostřednictvím rozdělujeme peníze těm účastníkům programu DofE, kteří mají obtíže s hrazením svých aktivit. Nově byla schválena podpora v celkové výši 53 300 korun, která bude rozdělena mezi mladé lidi z 8 organizací, jež o finanční podporu zažádaly. Od spuštění Fondu DofE jsme mladým lidem se sociálním znevýhodněním rozdali již přes 200 tisíc korun.

V rámci Fondu DofE mohou organizace poskytující program DofE žádat o příspěvky na aktivity a dobrodružné expedice mladých lidí, kteří se zapojili do programu. Na základě žádostí zaslaných letos v listopadu bude rozděleno 31 tisíc korun na dobrodružné expedice účastníků programu DofE a 22 300 korun na jejich další zájmové aktivity (sport a rozvoj talentu). Jedná se o mladé lidi z dětských domovů, středních škol, volnočasových organizací i výchovného ústavu.

Podrobné výsledky řízení naleznete zde. Kontaktní osoby z podpořených organizací budou v následujících dnech kontaktovány koordinátorkou programu ohledně podrobných výsledků a dalšího postupu.

Ke spuštění Fondu DofE došlo koncem roku 2013, kdy bylo na základě deseti žádostí rozděleno 98 tisíc korun. Na jaře 2014 se sešlo celkem dvanáct žádostí z místních center programu DofE, která si mezi sebe rozdělila 87 600 korun.

Dál jsme během roku předali mladým lidem z dětských domovů částku 21 650 korun získaných od Britské obchodní komory, která patří mezi naše pravidelné podporovatele. Dalších více než sedmdesát tisíc korun, které nám Britská obchodní komora letos darovala, bude rozděleno v příštím roce. 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací