Naše patronka oblékla jamajské olympioniky!

Naše patronka oblékla jamajské olympioniky!

Novinky

6. února 2018

Zuzana Bahulová, dlouhodobá patronka našeho programu, navrhla dresy pro tým bobistek, které budou v následujících dnech reprezentovat Jamajku na XXIII. zimních olympijských hrách. Hry budou zahájeny již tento pátek.

9. února 2018 budou zahájeny zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Jeden z týmů, který se na ně nominoval, bude oblečen v dresech navržených Zuzanou Bahulovou, absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která ji již během doktorského studia podpořila k výjezdu na stáž do California Institute of The Arts. Jako první Češka tam dostala příležitost studovat charakterovou animaci.

Po návratu své znalosti uplatnila v pozici umělecké ředitelky ve Filmovém uzlu Zlín a v současnosti působí jako lektorka kresby a malby na zlínské univerzitě. A jak se dostala ke spolupráci se zahraničními sportovci? Zuzana Bahulová dříve aktivně sportovala, věnovala se veslování. „Ještě jako studentka Univerzity Tomáše Bati jsem měla možnost vycestovat do zahraničí na pracovní stáž, kterou jsem strávila ve firmě vyrábějící oblečení pro veslaře. Díky tomu jsem se dostala do kontaktu s různými reprezentačními družstvy,“ uvádí designérka. Už na olympiádě v Londýně tak v kombinézách navržených Zuzanou závodili bulharští, nigerští a němečtí závodníci. Na olympiádě v Riu pak navrhla dresy pro veslaře Běloruska, Maďarska a Německa. Na zimní olympiádě bude mít Zuzana letos premiéru.  V současné době se také podílí na vývoji interaktivní animace pro mezinárodní veslařskou federaci, která řeší ideální pohyb pro veslaře.

„Požadavkem sportovkyň bylo, aby se na dresech uplatnily barvy z jamajské vlajky a motiv malého kolibříka červenozobého, což je národní pták. Hlavní část kombinézy je proto černá a je doprovázena zelenými a žlutými prvky. Ptačí motiv jsem pak umístila na zadní stranu těla,“ popisuje svůj návrh designérka. Kromě kombinézy pak navrhla i design šátku, bund a elastických kalhot. Zuzanin návrh se Jamajčankám natolik líbil, že si jej prosadily u výrobce oblečení Puma, který jinak vyrábí s vlastními návrháři.

Zuzana se podpoře Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu věnuje již několik let a aktivně podporuje účastníky DofE v jejich aktivitách. V prosinci se zúčastnila předávání bronzových a stříbrných certifikátů v Českém muzeu hudby, kde pogratulovala všem oceněným.

 

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací