Nebojte se nových výzev, vzkazuje účastníkům patronka Zuzana Bahulová

Nebojte se nových výzev, vzkazuje účastníkům patronka Zuzana Bahulová

Novinky

23. června 2016

Zuzana Bahulová se v nedávné době stala patronkou DofE. O tom, proč má DofE cenu nebo o navrhování veslařských dresů už v následujícím rozhovoru.

Zuzko, mohla byste čtenářům prozradit, co Vás vedlo k tomu, že jste se rozhodla podporovat DofE?

Proč podporuji DofE? V mém životě mi osobně velmi pomohly mimoškolní aktivity, což byl hlavně sport a kreslení. Nicméně všechny aktivity, které jsem dělala navíc, mi byly nesmírně prospěšné. Proto má DofE jednoznačně cenu. Sama cítím jako své poslání mladým lidem předat něco ze svých zkušeností, protože mi spoustu lidí pomohlo. DofE je jeden z programů, který může mladým lidem velmi pomoci.

Co se Vám na DofE nejvíce líbí?

Líbí se mi jeho komplexnost, že rozvíjí jak talent, tak třeba i sport. Důležitý je taky faktor podpory. Líbí se mi, že v případě, kdy mladí lidé nemají takovou podporu z domova, může právě DofE roli rodičů v tomto ohledu suplovat.

Proč by se podle vás měli mladí lidé do programu zapojit?

Pokud pominu věci, které již byly řečeny, tak za zmínku také určitě stojí uvést, že když se účastníci budou hlásit na zahraniční vysoké školy, budou potřebovat získat stipendium nebo jen dostat vysněnou práci, tak jim právě absolvování programu určitě pomůže. A to už jen z prostého důvodu, že program má svou nezpochybnitelnou prestiž a jejich portfolio bude vypadat o to lépe.

Dokážete říct, jaké aktivity byste si vybrala, pokud byste se do DofE zapojila?

Neumím hrát na žádný hudební nástroj, takže to by pro mě byla jednoznačná volba. Pak bych se také určitě chtěla zlepšovat v cizích jazycích.

A teď jedna trochu komplikovanější otázka. DofE je o překonávání výzev, cílů. Dokázala byste říct, jakého největšího cíle nebo výzvy jste zatím dosáhla?

Já myslím, že se to asi takto nedokážu zjednodušit, každý den se vlastně něco děje. Když jsem ještě závodila, tak postavit se na start a nebát se soupeřů, bylo vždy těžké. Když jsem jela poprvé do zahraničí, kde jsem pak absolvovala mnoho stáží, tak vždy, když sedíte v letadle a nevíte, jak to dopadne,  je vlastně také výzva. Takže každý den musíte překonávat nějaké cíle nebo výzvy, ze kterých máte menší či větší strach.

A je naopak nějaká výzva, do které jste se zatím nepustila, ale ráda byste tak učinila?

Asi vytvořit si vlastní loutkový animovaný snímek. Loutku jsem ještě nikdy nezkoušela, ale je to v podstatě metoda animace, kde se kombinuje sochařství s animaci jako takovou. Takže to je taková výzva přede mnou, vytvořit loutkový snímek.

Na olympiádu v Londýně jste navrhovala veslařské dresy pro několik reprezentačních  týmů. Jak to je tentokrát s OH v Riu?

Ano navrhuju pro německý veslařský tým. V Německu se jedná o velmi populární sport.

A co česká reprezentace?

Já jsem navrhovala dresy pro české reprezentanty na skifu, jejich osobní kolekce, ale vytvořit jednou dresy pro celý národní tým, to by byla neskutečná prestiž, to bych byla moc hrdá.

Málokdy se asi naši čtenáři setkají s tím, že někdo navrhuje veslařské dresy. Mohla byste nám prozradit, kolik např. návrh jednoho dresu zabere času?

Právě tím, že mám praktické zkušenosti, protože jsem sama veslovala a jsem ještě navíc veslařským rozhodčím, tak mi to jde docela rychle a snadno, protože se kombinuje  to, co mě baví.

A poslední otázka na závěr. Co byste vzkázala účastníkům Dofe?

Účastníkům bych vzkázala, aby se nebáli nových výzev a překonávali své hranice!

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací