Northfinder zlatá expedice na vodě

Northfinder zlatá expedice na vodě

Novinky

4. září 2018

Jednou z dalších expedic, která se uskutečnla pod vlajkou značky Northfinder, se v prví polovině letošního roku stala expedice složená ze studentů ze Šluknova a Kamenického Šenova. Společně se vydali do Polska. Přečtěte si reportáž účastnice Aničky!

Naše zlatá expedice začala cestou k polské řece Bóbr a hned, jak jsme se dostavili na místo, sundali jsme lodě z aut a vydali se na cestu po řece.

Jako přídavnou aktivitu jsme si vybrali mapování campů pro google maps, první den jsme hned jedno místo našli, ale bylo to jedno z mála, na které jsme později narazili. Pár metrů po zmapování tohoto místa jsme narazili na kuriozitu, s níž jsme se ještě ani jeden z nás nikdy nesetkali a to s ohradníkem vedoucím z jednoho břehu na druhý.

Každý večer jsme přespávali v přírodě, většinou pod širákem, pak nás také v průběhu večera zastihl déšť a v rychlosti jsme museli řešit, co dělat.

Na řece se nám plulo celkem dobře, užívali jsme si spoustu zábavy, ale občas se objevily i nějaké překážky, takže jsme někdy museli lodě přenášet. Jednou jsme dokonce dopluli k továrně, která nebyla nikde značená, ale nakonec se vše také vyřešilo.

Kromě mapování jsme se zapojili do projektu pro čištění přírody a tak jsme také cestou nasbírali spoustu odpadků, kterých bychom nasbírali určitě více, ale nedostali jsme dostatečné množství pytlů a ty, co jsme měli s sebou navíc, byly také brzy vyčerpány.

Jinak bych DofE určitě každému doporučila, myslím si, že všichni máme na co vzpomínat a vytvořili jsme si nová i přátelství.

Anička, účastnice zlaté expedice

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací