Nová vizuální identita programu je tu

Nová vizuální identita programu je tu

Aktuality

6. února 2013

Program DofE Award je rozšířený po celém světě, doposud však v různých zemích vystupoval pod různými názvy a s různou grafickou úpravou materiálů. To se nyní mění. Česko je vůbec první zemí, která nový jednotný název a logo zavádí.

Kvůli rozmanitosti názvů a vizuálních materiálů jednotlivých organizací, které program po světě poskytují a podporují, bylo složité program identifikovat a propojovat napříč hranicemi. Proto se mezinárodní kancelář programu (International Award Foundation) rozhodla věnovat čas a energii tvorbě nové vizuální identity, která prezentaci programu ve všech zemích světa sjednotí. 

Při té příležitosti bylo mezinárodní logo programu výrazně modernizováno a přibyly do něj přívětivé tvary a barvy. Jádrem loga je i nadále znak britské královské rodiny na znamení faktu, že program založil manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, vévoda z Edinburghu, který je dodnes také hlavním patronem programu. Nově ho však obtékají barevné kontury ptáka, které na mnoha vizuálních materiálech doplňuje pětibarevná stuha. Pět barev symbolizuje pět sekcí tohoto programu pro mládež.

Laura Thackray z International Award Foundation vysvětluje: "Potřebovali jsme vytvořit logo, které bude fungovat po celém světě a na které budeme všichni hrdí. Jen tak můžeme vytvořit skutečně celosvětové povědomí o programu DofE Award a jeho významu." Česká národní kancelář programu DofE Award neváhala a stala se tak vůbec první zemí, která novou vizuální identitu přijala a začala ji na svých materiálech používat.

Předchozí Další novinky  

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací