Pokořitelka Gibraltaru zdolala 180 km Vltavy

Pokořitelka Gibraltaru zdolala 180 km Vltavy

Aktuality

1. srpna 2015

Po loňském splněném snu přeplavat Gibraltar pokořila mladá česká dálková plavkyně Lucie Leišová (20) další výzvu a to 180 km Vltavy s cílem pomoci vozíčkáři Radkovi Duchoňovi (42) získat finance na nákup handbiku.

Při obou výzvách Lucii podpořila česká pobočka Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Organizace pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím programu, ve kterém si volí vybrané aktivity a k nim si stanovují cíle.

Lucie svůj první charitativní projekt pojmenovala Vltava 2015 a vyzvala i ostatní, aby se k ní připojili. Při startu v Českých Budějovicích 23. července si s ní zaplaval mimo jiné i ředitel DofE Ondřej Lochman a náměstek primátora Českých Budějovic Ing. Petr Holický. I přes špatné podmínky vody se rodačka z Příbrami pustila do překonávání dalších kilometrů řeky a plavala přes Hlubokou nad Vltavou, Hněvkovicemi a Písečnou smolčí. Pátý den měla za sebou již téměř 90 kilometrů a v Orlíku nad Vltavou ji podpořil spoluplavbou i handicapovaný sportovec Honza Tománek. Následovalo zdolání dalších úseků Vystrkova, Kamýka nad Vltavou, Cholína a Slapů. Poslední z úseků byla plavba z Vranné do Velké Chuchle a zde se v sobotu 1. srpna konalo završení a ukončení Vltava Tour 2015.

Radka, který si po skoku do vody poranil míchu a ochrnul, si mladá plavkyně vybrala především proto, že svůj život po úrazu nevzdal, pracuje a pohltil jej nový sport - jízda na handbiku. „K mému životnímu úspěchu přispěla i velká dávka štěstí. Projektem Vltava 2015 bych chtěla pomoci někomu, kdo takové štěstí neměl. Věřím, že i u nás v Čechách jsou lidé vstřícní a ochotní pomoci dobré věci,“ říká Lucie. Sbírka je stále aktivní, jak pomoci a přispět se dozvíte na Sport pomáhá, Lucka plave pro Radka.

Sbírku a akci Vltava Tour 2015 podporují  DofE, Sport Pomáhá a Konto Bariéry. Více informací o akci naleznete na stránkách Lucie Leišové.  

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací