Poprvé převzali žáci a studenti prestižní ocenění královské rodiny i v Brně

Poprvé převzali žáci a studenti prestižní ocenění královské rodiny i v Brně

Tiskové zprávy

25. listopadu 2019

Tisková zpráva ze slavnostního předávání bronzových Cen vévody z Edinburghu v Brně

Více než 50 studentů z Moravy převzalo v Brně dne 25. listopadu bronzovou Cenu vévody z Edinburghu. Toto ocenění získávají studenti po absolvování programu, který pochází z Velké Británie a byl založen princem Philipem, manželem královny Alžběty II. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) funguje již více než 60 let. V Brně proběhlo slavnostní předávání poprvé, doposud byly Ceny předávány vždy jen v Praze.

Slavnostní předávání proběhlo v krásných prostorách Zastupitelského sálu Nové radnice v Brně na Dominikánském náměstí, které zapůjčilo město Brno.

„Jsem velmi rád, že vedle finančního příspěvku můžeme DofE, jejíž mezinárodně známý program s více než šedesátiletou tradicí pomáhá neformálně vzdělávat mladé lidi, podpořit bezplatným poskytnutím prostor pro slavnostní ceremoniál udílení cen. Věřím, že krása a důstojnost historických sálů Nové radnice podtrhne význam akce i samotného projektu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu, Jaroslav Suchý.

Předávání se zúčastnila slavná česká designérka Zuzana Bahulová, která navrhuje dresy pro olympijské týmy a je dlouholetou podporovatelkou programu.

„DofE podporuji, protože věřím, že každý mladý člověk potřebuje někoho, kdo mu pomůže v dosažení jeho vysněných cílů. Já jsem ve svém životě vždy někoho takového měla po svém boku a věřím, že DofE může mladým lidem přinést přesně tuto podporu,“ říká Bahulová.

Mezi oceněnými absolventy programu je například studentka Hana Zmeková, která během dobrovolnictví pracovala v nízkoprahovém centru pro mládež, nebo Alena Podroužková, která pomáhala postiženým dětem naučit se plavat.

Studenti získávají prestižní ocenění za aktivity ve 4 oblastech programu – pohybu, dovednosti, dobrovolnictví a expedici, kterým se věnují po dobu minimálně 6 měsíců. V České republice se programu účastní 4 500 žáků a studentů ve věku 13 až 24 let a program funguje na více než 215 institucích, především na středních školách. www.dofe.cz

 

O Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu (DofE)

Celosvětově nejvýznamnější program neformálního vzdělávání, založil v roce 1956 Princ Philip, vévoda z Edinburghu, který v červnu oslavil své 98 narozeniny. Mladí lidé ve věku 13 až 24 let jsou díky programu DofE motivováni k cílevědomosti, solidaritě, zdravému životnímu stylu a zájmu o své okolí. V České republice jsou patrony programu například Jakub Vágner, Tatiana Kovaříková nebo Marek Eben. Globálně se programu účastní 1,3 milionů lidí, ve 130 zemích světa. Absolventi programu získávají prestižní certifikát, který jim dává výhodu v profesním i osobním životě. www.dofe.cz

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací