Program DofE získal akreditace Základního a Expedičního školení

Program DofE získal akreditace Základního a Expedičního školení

Aktuality

27. srpna 2014

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo programu DofE akreditaci k provádění vzdělávacích programů Základní školení a Expediční školení programu DofE. Školení jsou nově akreditovaná jako studium k prohlubování odborné kvalifikace, a tedy jako součást dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Akreditace je chápána jako oprávnění k určité činnosti nebo ověření a uznání tohoto oprávnění a je vždy udělována takzvanou akreditační autoritou, v tomto případě komisí MŠMT, která jejím udělením potvrzuje vhodnost obou školení pro pedagogické pracovníky.

Národní kancelář programu DofE poskytuje organizacím, které se chtějí do programu zapojit, školení, která je seznámí s významem programu DofE, poskytne informace o širokých možnostech, které organizace v programu mají, a pomohou jim nastartovat spolupráci. Program DofE zároveň nabízí různá nadstavbová školení pro organizace, které už jsou v programu zapojené.

Pro zapojení organizace do programu DofE je třeba, aby organizace měla vyškoleného minimálně jednoho vedoucího programu, který odpovídá za zapojování mladých lidí do programu a podporuje je při plnění programu. Toto školení se nazývá Základní školení  DofE. Zároveň je v rámci Expedičního školení DofE třeba připravit dva školitele/hodnotitele expedic programu DofE, kteří s účastníky programu pracují na přípravě a realizaci dobrodružné expedice, což je jedna ze základních oblastí programu DofE.

Nejbližší školení programu DofE jsou naplánována na 17. a 18. září 2014 s možností přihlašování do 7. září 2014.  Více informací a termínů najdete na tomto odkazu: http://www.dofe.cz/cz/skoleni/.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací