Projekt v Litvě se blíží!

Projekt v Litvě se blíží!

Novinky

12. června 2018

Léto se přiblížilo mílovými kroky a naše účastníky a jednu vedoucí čeká cesta do Litvy - v litevské lokalitě Daugirdiškės se budou účastnit projektu Sharp Mind, Strong Voice, který je zaměřený na na menšiny, problematiku migrace a uprchlictví. Je určený pro mladé se zájmem o psaní, novinařinu a média.

Výběrové řízení pro účast na tomto projektu proběhlo na začátku letošního roku. Celkem bylo vybráno šest účastníků: Daniel z Gymnázia Čelakovice, Dominika z Gymnázia Nad Kavalírkou, David z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře Mladá Boleslav, Eliška z Gymnázia Jana Nerudy v Praze, Viola z Gymnázia Budějovická a Kristýna z Gymnázia Český Brod. Společně s nimi se projektu zúčastní také koordinátorka Veronika z The English College in Prague. 

Na začátku dubna proběhla první část akce - Veronika a Daniel se vydali do Vilniusu na tzv. "Advanced Planning Visit", aby společně s dalšími účastníky pomohli program dotvořit a dovést k dokonalosti. Třídenní pobyt strávili s dalšími účastníky a kromě toho, že se seznámili s ostatními delegáty z dalších účastnických zemí, společně prošli a připravili jednotlivé aktivity, kterým se budou spolu s kolegy na přelomu července a srpna věnovat. "Líbilo se mi, že jsme na místě vytvářeli program na léto společně a mohli tak ovlivnit konečnou podobu programu, dostali jsme v tomto směru velký prostor," zhodnotila Veronika sekání. Kladně hodnotí svou první návštěvu Litvy i Daniel: "Poznal jsem nové lidi a rozhodně se zlepšily mé komunikační dovednosti. Skvělé bylo nacvičování modelových situací, workshopy mě celkově bavily."

11.6. proběhla v kanceláři společná schůzka všech vybraných účastníků, kteří 29.7.2018 společně odletí na "ostrou" část celého projektu. Těšíme se na reportáž!

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací