První vlna školení je za námi, vítáme nové poskytovatele programu!

První vlna školení je za námi, vítáme nové poskytovatele programu!

Aktuality

4. června 2013

Národní kancelář má za sebou dva měsíce plné školení. V dubnu a květnu proběhlo celkem sedm školení, ze kterých si lidé z nových i stávajících místních center odvezli nejen nové znalosti, ale také příjemné zážitky a cenné kontakty. Proškolené instituce nyní začínají podepisovat s národní kanceláří nové Smlouvy o spolupráci, které jsme připravili ve spolupráci s mezinárodní kanceláří programu (International Award Foundation).

Jarní vlna školení začala v polovině dubna ve Žďáru nad Sázavou takzvaným základním školením DofE Award, jehož účastníci byli seznámeni se základními pricipy a fungováním programu a připraveni na role koordinátora místního centra DofE Award i vedoucího skupiny mladých lidí v programu. Školení jsme připravili zcela nově, a to tak, aby se na něm pracovníci s mládeží sami na dva dny stali účastníky programu a díky osobní zkušenosti lépe pronikli do jeho smyslu i do možných pocitů mladých lidí v něm.

Hned druhý den po návratu ze Žďáru jsme se v konferenční místnosti v našem sídle v pražských Vysočanech setkali se zástupci stávajících místních center, abychom jim během jednoho dne v ucelené formě předali všechny novinky a informace, které potřebovali. Dostavilo se celkem šestnáct zkušených vedoucích z třinácti zapojených institucí.

O dva týdny později jsme v Praze uvítali dva hosty ze zahraničí, kteří přijeli proškolit anglicky mluvící školitele a hodnotitele expedic – Di z mezinárodní kanceláře programu a Michaela z národní kanceláře na Gibraltaru. Oba jsou jak absolventy programu, tak jeho dlouholetými dobrovolníky, takže mají opravdu bohaté zkušenosti, o něž se s námi přijeli podělit. Tuto příležitost získat nové poznatky a seznámit se s poskytovateli programu z mezinárodních škol si nenechali ujít ani členové české národní kanceláře. Obě navazujícíí školení proběhla v – nyní zcela zaplavené – Loděnici Vltava na pražském Libeňském ostrově.

V půli května jsme se vrátili do Žďáru nad Sázavou na takzvané expediční školení DofE Award, na němž jsme detailně probrali nejnáročnější sekci programu – dobrodružnou expedici. Účastníci školení získali informace a některé dovednosti potřebné k tomu, aby se stali školiteli a hodnotiteli expedic v programu DofE Award. I toto školení jsme připravili nanovo a nyní od samých základů připravujeme další, které bude pro všechny náročnější, ale věříme, že také přínosnější – školení, které samo bude dobrodružnou expedicí, takže při něm budeme několik hodin denně vyvíjet cílenou aktivitu, přespávat ve stanu, vařit si na kotlíku apod., stejně jako mladí lidé v programu.

Posledního května proběhlo naše poslední jarní školení, sloužící k tomu, aby se s novinkami v programu seznámili také anglicky mluvící zástupci mezinárodních škol. Nyní jsou v plném proudu přípravy na podzimní vlnu školení pro další zájemce o program. Již vyškolení poskytovatelé programu se zatím mohou těšit na školení nadstavbová. Aktuální nabídku školení DofE Award můžete sledovat na adrese www.dofe.cz/skoleni.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací