Regionální akce v Praze - představení programu DofE

Regionální akce v Praze - představení programu DofE

Akce

24. dubna 2016

Středočeským a pražským školám i ostatním institucím pracujícím s mladými lidmi byl 14. dubna 2016 představen a nabídnut neformální vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

Setkání se uskutečnilo v prostorech Britské ambasády v Praze za účasti zástupce britské velvyslankyně a patrona DofE Tima Voase, který hosty srdečně uvítal a podpořil je k zapojení do programu, jehož je sám absolventem: „Bez Ceny bych nezískal tak skvělou práci. Díky Ceně jsem měl něco zvláštního, něco navíc, a to mi pomohlo překonat konkurenci“. 

Program představil ředitel DofE v České republice Mgr. Tomáš Vokáč., Ph.D. Krátkou prezentaci zakončil vysvětlením, že pro něj osobně je DofE „vynikající komplexní neformální vzdělávací program, jenž vede mladé lidi k zážitkům a rozvoji osobnosti, které jim pomohou v budoucím osobním i pracovním životě."

DofE a její přínosy přiblížil také cestovatel a patron DofE Daniel Přibáň: „Umět si jít za svým cílem je velmi důležité.“, řekl s odkazem na velmi náročnou expedici, z níž se sám před několika měsíci vrátil.

O zážitky a svůj příběh z aktivní účasti v DofE se podělil i stávající zlatý účastník, držitel Bronzové a Stříbrné ceny DofE, student Michal Zapletal: „Je důležité mít v životě motivaci, a proto jsem se rozhodl zapojit se do DofE. Díky tomu jsem znovu oživil některé své aktivity a svůj záběr velmi rozšířil. Potkal jsem také lidi, s nimiž bych se jinak nejspíš neseznámil, a přitom mě velmi obohatili.“

Celkem se akce zúčastnilo 45 vzdělávacích institucí se zástupci z řad středních i základních škol, učilišť, gymnázií i dětských domovů. Po představení programu a způsobu, jak se zapojit, následovala recepce, při které se živě debatovalo jak o přínosech DofE pro mládež a poskytující školu či instituci, tak o nevšedních zážitcích spojených s plněním programu. 

 

Fotografie ke stažení k nalezení zde.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací