Školy v Královéhradeckém kraji se mohou zapojit do DofE

Školy v Královéhradeckém kraji se mohou zapojit do DofE

Novinky

4. března 2019

Dne 4. března 2019 jsme dosáhli dalšího úspěchu v rozšiřování našich aktivit. Královéhradecký kraj (KHK) se stal prvním krajem v Čechách, který s Mezinárodní cenou vévody z Edinburghu Česká republika, podepsal memorandum o spolupráci. Připojil se tak k Moravskoslezskému kraji a městu Brno. Od této spolupráce si slibujeme vznik nových místních center a tedy i větší počet účastníků programu v zapojeném kraji.

V budově Krajského úřadu v Hradci Králové se v pondělí ráno sešel výkonný ředitel DofE Tomáš Vokáč a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, aby společně podepsali memorandum o spolupráci. V tomto memorandu se KHK zavazuje k podpoře programu. Kraj chce mladým lidem umožnit získání cenných zkušeností pro jejich rozvoj a profesní uplatnění. KHK nabídne příspěvkovým organizacím z oblasti školství, jejichž zřizovatelem je KHK, roční finanční příspěvek ve výši 10.000 Kč.

„Každý mladý člověk má svá přání a sny, které si díky účasti v DofE může splnit. Program vede mladé lidi k zážitkům, rozvoji osobnosti a ke smysluplnému trávení volného času. Naučí je, že vytrvalým úsilím a prací na sobě může každý dosáhnout i těch nejambicióznějších cílů. Úspěšné zvládnutí programu určitě zaujme i budoucího zaměstnavatele, protože samotný certifikát dokládá, že mladý člověk má za sebou dlouhodobou práci na rozvoji svých schopností a talentu,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

„Chtěli bychom, aby programem prošlo co nejvíce dětí a  mládeže, a proto chceme školy motivovat k účasti,“ doplňuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, odpovědná za oblast školství.

 

Autor TZ: Martina Svatoňová, KHK, upraveno DofE

 

 

 

 

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací