Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

Aktuality

26. dubna 2013

Vzhledem k tomu, že nám záleží na všestranném rozvoji mládeže, hodláme navazovat spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi, jejichž vize a poslání jsou nám blízké. Naší první partnerskou organizací se stává VĚDA NÁS BAVÍ, o. p. s., která prostřednictvím zábavných a interaktivních kroužků podněcuje v mladých lidech i dětech zájem nejen o vědu, ale i o svět kolem nich.

Projekt VĚDA NÁS BAVÍ má ambiciózní poslání – nadchnout děti a mladé lidi už na základní škole pro studium vědy s cílem vychovat budoucí vedoucí představitele v oblasti vědy a technologie.

Posláním DofE Award je povzbudit mladé lidi k aktivnímu využívání volného času a komplexnímu rozvoji osobnosti, což se dá se zájmem o vědu dobře spojit. Uvítáme tedy, když budou účastníci tohoto programu rozvíjet například svůj zájem o vědu či dovednosti, které získaly už na základní škole díky aktivitám organizace Věda nás baví.

Další styčný bod obou organizací vidíme v oblasti dobrovolnictví, což je jedna ze sekcí programu DofE Award. Budeme rádi, když se účastníci programu DofE Award jako dobrovolníci zapojí právě do výuky na kroužcích či příměstských táborech VĚDA NÁS BAVÍ. Hlavně, když je bude interaktivní práce s dětmi a nekonvenční přístup k výuce, plné vědeckých experimentů, bavit. Ať je nás víc, koho věda baví. My říkáme: Má to cenu!

Jak konkrétně se mohou účastníci DofE Award zapojit do aktivit VĚDA NÁS BAVÍ?

  • Účastníci bronzové úrovně mohou své tři měsíce dobrovolnictví splnit v období od června do srpna na příměstských táborech VĚDA NÁS BAVÍ. To by znamenalo se v červnu podílet na přípravě těchto táborů a v průběhu července a srpna na nich přímo pracovat s dětmi se zájmem o vědu, například s nimi jezdit na zajímavé exkurze. Více informací o příměstských táborech naleznete na tomto odkazu.
  • Účastníci všech úrovní se mohou samozřejmě na příměstských táborech podílet také, ale nestačí jim to ke splnění časových požadavků této sekce programu. Pokud je však práce s dětmi a vědeckými experimenty zajímá, máme i pro ně dobrou zprávu. Od října se budou moci stát dobrovolnými lektory pravidelných vědeckých kroužků pro děti na základních školách po celém Česku.

V případě zájmu o tyto aktivity nebo další informace se můžete obracet přímo na Kamilu Hradílkovou na mailovou adresu khradilkova@vedanasbavi.cz či telefonní číslo +420 602 609 084.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací