Staňte se dobrovolníkem na vědeckých akcích pro děti

Staňte se dobrovolníkem na vědeckých akcích pro děti

Aktuality

5. června 2013

Chceš si splnit sekci dobrovolnictví v nově vzniklém projektu orientovaném na vědu, mládež a vzdělávání? Staň se dobrovolným lektorem kroužků či příměstských táborů VĚDA NÁS BAVÍ. Pokud se chceš zapojit už v průběhu letních prázdnin, můžeš pomáhat na příměstských táborech s exkurzemi dětí například do muzeí, ZOO či planetária. Pokud se chceš zapojit až v průběhu školního roku, šancí pro tebe jsou pravidelné kroužky.

Na letní prázdniny VĚDA NÁS BAVÍ připravila projekt Vědecké léto, který spočívá v příměstských táborech, na nichž se děti věnují zábavným experimentům z různých oblastí vědy a techniky, ale jako správní badatelé se zúčastní i několika exkurzí. A jejich hladký průběh by byl právě tvým úkolem.

Dobrovolník bude doprovázet skupinu dětí s dvěma lektory na exkurze a bude dohlížet na její bezpečnost během cesty na exkurzi i v jejím průběhu.  V případě většího počtu účastníků, přímo povede některé aktivity pro menší (cca šestičlennou) skupinku, a to podle předem poskytnutých materiálů. Aktivity jsou nenáročné, předpokládáme však kladný vztah k dětem, dobrou náladu a chuť zodpovídat záludné dětské otázky.  

Výhody účasti na táborech Vědecké léto pro dobrovolníka z DofE Award:

  • Splnění části sekce dobrovolnictví na cestě za získáním certifikátu DofE Award ve všech úrovních (bronzová, stříbrná i zlatá) při účasti na jedné exkurzi týdně
  • Možnost získání cenné pedagogické praxe
  • Volný vstup do muzejí či ZOO během exkurzí
  • Příležitost naučit se něco nového ze světa přírodních věd

V průběhu školního roku se můžete zapojit do pravidelných odpoledních kroužků VĚDA NÁS BAVÍ na základních školách po téměř celé republice. Spolu s lektorem VNB by dobrovolník každý týden jezdil na jednu (či více, chtěl-li by) školu, kde by s ním vedl kroužek pro děti na I. stupni ZŠ, konkrétně jim pomáhal se stavbou experimentů a působil by jako další pedagogický dohled. Kroužek trvá vždy 60 minut a účastní se ho maximálně 15 dětí, které pracují ve třech vědeckých týmech. Do projektu jsou zapojeny již skoro všechny školy v Praze a Brně. Nově přibydou také školy v Liberci a Olomouci.

Cílem těchto kroužků je podnítit zájem žáků o vědu a o svět kolem nich interaktivním a zábavným způsobem, v rámci kterého si mohou vědecké poznatky vyzkoušet v praxi. Žáci se během roku seznámí s vědními obory, jako jsou chemie, fyzika, biologie, vědy o Zemi, kosmické vědy a aplikované vědy.

Výhody účasti na kroužcích VĚDA NÁS BAVÍ pro dobrovolníka z DofE Award:

  • Splnění sekce dobrovolnictví na cestě za získáním certifikátu DofE Award ve všech úrovních (bronzová, stříbrná i zlatá) – záleží pouze na vás, jak dlouho se budete lektorování kroužku věnovat
  • Možnost získání cenné pedagogické praxe
  • Získání odborného proškolení
  • Příležitost naučit se něco nového ze světa přírodních věd

V případě zájmu o tyto aktivity nebo další informace se můžete obracet přímo na Kamilu Hradílkovou na mail khradilkova@vedanasbavi.cz či telefonní číslo +420 602 609 084.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací