Stojí za to jít si za svým snem, říká patronka DofE Taťána Kovaříková

Stojí za to jít si za svým snem, říká patronka DofE Taťána Kovaříková

Novinky

13. prosince 2016

Módní návrhářka Taťána Kovaříková je jednou z patronek DofE a v rámci listopadových ceremonií nechyběla na pódiu při předávání bronzových a stříbrných certifikátů. Již od dětství Taťána toužila být módní návrhářkou a její sen se jí také splnil. Před sebou má však stále výzvy, do kterých se chystá pustit.

Taťáno, co Vás vedlo k tomu, že jste se rozhodla podporovat DofE?

Poprvé jsem se s DofE setkala před rokem a půl při návštěvě hraběnky Sophie v Praze. Po bližším seznámení se s DofE jsem neváhala. Program mi byl velmi sympatický a blízký. Myslím si, že je důležité, aby mladí lidé před sebou měli výzvy a snažili se tak najít svůj cíl a místo nejen v životě, ale také ve společnosti. Proto jsem se rozhodla být patronku a program podporovat.

Co Vás na programu nejvíce zaujalo. Bylo to právě překonávání vlastních výzev?

Ano, přesně tak. Mně se opravdu líbí to, že si účastníci najdou konkrétní výzvu a cíl, za kterým si jdou a snaží se jej splnit. To mi přijde jako vlastně jednoduchý, ale hrozně důležitý princip.

DofE je, jak jste sama poznamenala,  o překonávání výzev. Mohla byste nám prozradit, co vy považujete za největší výzvu, kterou se Vám povedlo zdolat?

Tak pro mě je to naprosto jednoduché. Když jsem byla ještě student a ptali se mě, co bych chtěla dělat, tak jsem vždycky říkala,  že budu módní návrhářkou. Tenkrát to moc jednoduché nebylo, rodiče nechtěli, abych šla studovat mimo mé rodiště v Ústí nad Labem. Já jsem je však přesvědčila a ve třinácti jsem odešla studovat do Brna střední průmyslovou školu, což bylo vlastně naprosto klíčové a nutno podotknout, že docela vyvzdorované rozhodnutí.

Je naopak ještě nějaká výzva, do které jste se zatím neodvážila pustit?

Pořád mám před sebou docela dost výzev. Ráda bych si dostudovala fotografii a baví mě malování, hrozně ráda bych jednou začala malovat obrazy, mluvím o tom už asi tři roky. Pořád to ale odkládám.

Pokud byste se na chvíli vcítila do kůže účastníků programu, jaké aktivity byste si v jednotlivých oblastech zvolila?

Jednoznačně jazyky, pak mám ráda jógu, takže bych si určitě zvolila nějaký cíl v józe. A dobrovolnictví? To bych šla nejspíše pomáhat starým lidem.

A poslední otázka na závěr. Co byste vzkázala našim účastníkům?

Já bych jim vzkázala, aby se jim povedlo nalézt cíl, za kterým si opravdu vydrží jít, byť to není vždy tak jednoduché a bezproblémové. Ale jít si za svým snem za to stojí!

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací