Účastnice zlaté úrovně se vydává zdolat nejvyšší vrchol Kavkazu

Účastnice zlaté úrovně se vydává zdolat nejvyšší vrchol Kavkazu

Z místních center

8. června 2016

Účastnice zlaté úrovně, Kamila Otrubová, dnes vyráží pokořit jednu z největších dosavadních výzev svého života. V následujících dnech se v rámci splnění sportovní aktivity pokusí zdolat vrchol nejvyšší hory Kavkazu a Ruska, Elbrus. Aby toho nebylo málo, po výstupu na vrchol se Kamila horu pokusí za pomocí ski-alpů sjet dolů.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu jsem poprvé poznala v Anglii, kde je extrémně populární a mezi studenty je spíše výjimkou se do programu nezapojit. Líbilo se mi, že člověk něco dělá, ale na rozdíl od obvyklého přístupu českých dětí, svou aktivitu také směřuje za určitým cílem“, komentuje Kamila svou motivaci zapojit se do DofE.

V rámci plnění programu se Kamila zdokonalovala v německém jazyce a brzy ji čekají zkoušky na úrovni B2. Za sebou má také dvoutýdenní akci s pobytem v německém Marburgu. Dobrovolnictví si pak Kamila plní v Thomayerově nemocnici v Praze, do které dochází pomáhat již přes rok.

A co vlastně stálo za nápadem vypravit se na Elbrus? „Vždycky jsem toužila vypravit se do pořádných hor; tedy větších, než Alp. V 18 letech je pro člověka tou nejmenší překážkou trénink. Tou největší je naopak logistika, náklady na cestu nebo schválení samotného nápadu rodiči. Proto byl výběr mých cílů omezen na menší okruh vrcholů. Elbrus byl krásný cíl. Nejvyšší hora Evropy, daleko, navíc v zemi, kde jsem nikdy nebyla“, vysvětluje své rozhodnutí studentka gymnázia Nový PORG v Praze.

V rámci přípravy má  za sebou Kamila zdolání dvou dalších vrcholů, a to Gran Paradisa v Itálii a o něco nižšího vrcholu tyrolských Alp, Wildspitze. Z obou výprav si Kamila odnesla mnoho neocenitelných technických, lidských ale i horských zkušeností. „Důležité je se prostě nevzdat, nebát se a jít dál. A hlavně v tom mi pomohlo DofE. Tím, že to všechno děláte s nějakým cílem a že vás váš vedoucí podporuje, dokážete mnohem víc. Cesta je cíl - jestli vrcholu dosáhneme nebo ne, už vlastně přestalo být zásadní. To co jsem zažila a pochopila, se pro mě stalo nejdůležitějším a dodalo mi to novou dimenzi do mého života“, zakončuje krátké povídání Kamila.

Nezbývá, než Kamile popřát hodně štěstí ve zdolávání nejvyšší hory Kavkazu a mnoho nezapomenutelných zážitků!

 

 

  Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací