Účastníci DofE se vypraví do Litvy i Slovinska díky finanční podpoře našich partnerů

Účastníci DofE se vypraví do Litvy i Slovinska díky finanční podpoře našich partnerů

Aktuality

15. dubna 2015

Osmdesátka mladých lidí, kteří se nebojí velkých cílů a usilují o získání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), se může těšit na finanční příspěvek na jejich aktivity v DofE. Prostřednictvím Fondu DofE, do kterého přispěla Macquarie Group Foundation a Britská obchodní komora (BCC), jim národní kancelář DofE zašle dary v celkové hodnotě 128 440 Kč. Díky našim partnerům je tak program DofE dostupný každému mladému člověku, bez ohledu na jeho finanční situaci.

Od roku 2013, kdy byl Fond DofE založen, z něj mladí lidé získali příspěvky v součtu přes 200 tisíc korun. Letos podpoříme například mladé lidi z Oslavan, kteří se zúčastní mezinárodní expedice v Litvě. Účastníkům DofE z Lomnice nad Popelkou umožní příspěvek připravit průvodce po Jablonecku a student z Českých Budějovic podnikne cestu do Slovinska, kde bude pomáhat při rekonstrukci památníku našich vojáků v rámci svého výzkumného projektu na téma 1. světové války.

Letos poprvé mohli vedoucí DofE ze zapojených organizací žádat nejen o finanční podporu pro účastníky DofE, ale také o příspěvek na koupi expedičního vybavení, které si budou moci půjčovat mladí lidé vyrážející na expedici. Tato možnost byla hojně využita a nové vybavení díky nim pořídí i dětský domov se školou ve Veselíčku či o.s. Ano, ano, které pracuje s mladými lidmi z několika dětských domovů.

Kompletní výsledky tohoto kola dotačního řízení Fondu DofE najdete na tomto odkazu. Kontaktní osoby z podpořených organizací budou v následujících dnech kontaktovány koordinátorkou programu ohledně podrobných výsledků a dalšího postupu.

Zapojené organizace budou moci žádat o finanční podporu pro své účastníky DofE opět na podzim 2015. 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací